• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PESKoně a přirozená komunikace a vselijaka dalsi zvirena
    Koně z jiného úhlu pohledu, než jako cvičební náčinní.
    Zvídaví lidé vítaní, stejně jako vlastní zkušenosti.
    rozbalit záhlaví
    PES
    PES --- ---
    VAMPY: njn, to byly ty zimní chlupy jako maskování, byl huňatý jako medvěd. On nebyl poslední dva roky nikdy moc vykrmený, loni na Silvestra (jak bojoval na Veterině o život s tou kolikou) mu navážili 560kg...
    ...a navíc na jídlo je z něj strašný frfňa, který cíleně vysype kyblík (dnes už spíš takovou plastovou měkkou vaničku, která se zasune do pneumatiky, aby to neměl tak snadné) anebo alespoň rozhazuje nosem a pak to později dožírá ze země, ale i tak toho dost zmaří :-(. Moc dobře ví, že to nemá dělat, protože když jsem u toho a "vypadám mu", tak se dívá pak na mne i pak na kyblík tak jako provinile a nedělá s tím dál vopičky.
    Doufám, že teď se začne vykrmovat postupně na pastvě (to naštěstí ještě může a s těmi zuby co má ještě pokouše a stráví, protože seno jako takové nemůže, jen drcené na senné granule a ještě jen máčené), kam je každý den na nějakou dobu pouštějí. Tak snad kila nabere. A ještě jsme mu trochu vylepšili směs v krmení, aby to bylo chutnější a více výživnější pro staršího koně (snad to nebude tolik rozhazovat) a přece jen se vykrmí.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    PES: Tyjo ale shodil radne i kila koukam
    PES
    PES --- ---
    PES: a pak po vykoupání a vydrhnutí a vypláchnutí a vyždímání a vyčesání už vypadá alespoň trochu jako kůň...

    PES
    PES --- ---
    Přes dvě hodiny odchlupování oře

    PES
    PES --- ---
    Letošní stájoví otužilci ;-)

    PES
    PES --- ---
    Sice to dnes bylo šíleně "keců", nejdřív na pastvině na druhém konci jen zvedl hlavu, ale po pár minutách nakonec přišel a že jdeme ven, ovšem pak cestou několikrát "zoufalé" řehtání typu "Pomóóóc! Ukradli chudáčka koníčka!" (dělal jakoby mu na těch dvou důchodcích v ohradě tak záleželo, když normálně se pase kus od nich a každou chvíli se na ně šklebí)...
    ...ale šel (prakticky na volno), kdy se mohl dle libosti popásat, a bez jakéhokoliv snahy se vracet či odejít obešel celý "důchodcovský okruh" a po návratu zpět ke stáji byl spokojený, šel se vyválet do písku, pak vysrkl kýbl vody a naznačil mi, že může zase jít na pastvu ke stádu (aby ho pak v té ohradě okázale ignoroval a šel se pást o půl pastviny dál od toho zbytku...
    PES
    PES --- ---
    Btw. když Pat a Mat kácí zbytky po EOn , tak jim můžete 100x říkat, že fyzika je proti nim, ale oni to stejně zkusí...
    ...a pak musí opravovat ohradník.

    PES
    PES --- ---
    Vobluďák dostal dalšího koně, snad se s ním skamarádí, zvláště když je to ještě o 2 roky starší valach než Vobluďák (ale paradoxně opticky vypadá mladší). Dnes se celkem spořádaně dopoledne pásli ve výběhu, kdy Vobluďák se jen občas zašklebil, když nováček chtěl přijít moc blízko anebo když se pokoušel více seznámit ještě s tou starou kobylou...

    PES
    PES --- ---
    PES: dnes měl celkem chuť na procházku... stále způsobně po straně (samo, není to až takový zázrak, na krajích rostou pěkné trsy trávy, které se dají cestou ukousnout ;-) , ale hlavně že ví, že nemá strkat do cesty zadek a překážet případným cyklistům a ostatnímu ruchu na cestě)...

    PES
    PES --- ---
    PES: strašně chlupů

    PES
    PES --- ---
    Kolik těch chlupů asi na koni může být (na kilogramy ;-)), vyčesal jsem z něj obří hromadu a stejně vypadá jakoby z něj vůbec nic neubylo...
    ...a jak to dělá, že mne pozná i na kole. Podle chůze bych to ještě pochopil, že na to koně mají talent, ale jako cyklistu? Přitom nikdy nejezdím na kole přímo k ohradě, vždy jen po cestě okolo (a ještě částečně za keři) zaparkovat pod střechu ke stáji a pak se teprve vracím pěšky od stáje.
    A jestli zdraví mne? Tak to si můžu být prakticky jistý, protože to je úplně specifický styl zaržání na pozdrav (na cizí a to ještě musí být s jídlem v časech snídaně/oběda/večeře reaguje úplně jiným stylem a zvukem)...
    PES
    PES --- ---
    Tak to dnes vyšlo pěkně všechno naráz - jak jsem v sobotu těsně před příchodem hnusného počasí stihl koníčka ještě zadekovat (zaslouží si to, důchodce), tak v pohodě zvládl tu kombinaci malé přívalové skoro bouřky, pak vichr, pak dva dny přeháněk, pak noční a ranní mráz nakonec, že jsem ho dnes zajel oddekovat a k tomu se to sešlo vhodně se strouháním a ještě jsem na závěr ve stáji dostal odčervení (to jediné byla na koníčkovi trochu zrada, i když jsem se mu to snažil dostat do nejdál do krku, aby to jednak polkl bez vyplivnutí a zároveň čím méně se mu toho dostane dopředu na jazyk, tím méně si tím "zkazí chuť" a tím méně z toho pak je rozmrzelý)...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PES: bomba, mrkev je dvouletka, budes mit kvet a seminka...
    PES
    PES --- ---
    Hehehe, někdy před Vánocemi jsem na Haciendu dotáhl pár mrkví pro koně a postupně je během těch několika dní tam je bral na ranč. Čtyři zůstaly ve vypnuté chladničce (naštěstí se na Haciendě v zimě jen nezámrzně temperuje, takže je to skoro jako v chladničce) a zapomenul na ně. Po cca dvou měsících jsem to našel, nezkažené, že vyrašily i malé kořínky, tak jsem to jen tak z legrace mrsknul na kraj záhonku a ono se to fakt chytilo a roste ;-) Zemědělec hadra!

    PES
    PES --- ---
    Dnes další hromada zimních chlupů (ale měl by si nechat ještě něco v rezervě, třeba na mrazíky v příštím týdnu)...
    ... a pak do zeleně...

    PES
    PES --- ---
    VAMPY: No jo, je to taková hypermatematika ;-)

    A snažím se vyčesávat pečlivě co se za ořem dostanu minimálně o víkendu (většinou zatím oba dny) a někdy i v týdnu...
    ...a už se těším pak na jarní (až bude pochopitelně dostatečně teplo a zimní chlupy prakticky pryč) vykoupání a vydrhnutí se šampónem té zimní špíny. Potom, když po vyždímání i dostatečně proschne, se labužnicky vyválí ve vyhřátém písku na sluníčku a dává najevo, že to je strašně fajn.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    PES: Tahle rovnice neplati. Navic kdyz to clovek nestihne vycesat vcas tak mu to zvire jeste za odmenu zplesnivi nebo zprasivi, pripadne se “jen” zapari
    PES
    PES --- ---
    Jaro je definitivně zde (tedy minimálně prodlužující se dny) a tak hromady zimních chlupů, že se to nedá pořádně vyčesat, s každým přejetím se sice seberou ty uvolněné, ale uvolní se i další a tak dále prakticky do nekonečna (i když matematicky musí být na konečném povrchu koně konečný počet zimních chlupů... anebo ne??? ;-)))

    PES
    PES --- ---
    PES: Fíha! Kolikrát si to ten mobilní klient na mizerném datovém signálu naposílal, že to pak server vsechno několikrát hodil k jednomu příspěvku? (a jde se mazat)
    PES
    PES --- ---
    PES: A dnes už máme po dešti (za ty poslední dva dny napršelo 46 mm srážek), tak jsem zajel koníčka zase zbavit té nepromokavé deky a rozčesat chlupy...
    ...zase na mne, potvora, zkoušel "chudáčka koníčka", že se mu mazlit a že se přece musíme jít podívat ven ;-)

    Takže místo "na otocku" ze mne vytáhl hodinu a půl...
    PES
    PES --- ---
    Dnes jsem jen ráno zajel de-facto pouze obléci koníčka do deky na těch následujících několik dešťových dní a úplně mi pak při odchodu trhalo srdce, jak za mnou řehtal, že odcházím moc brzy :-(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam