• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PESKoně a přirozená komunikace a vselijaka dalsi zvirena
    Koně z jiného úhlu pohledu, než jako cvičební náčinní.
    Zvídaví lidé vítaní, stejně jako vlastní zkušenosti.
    rozbalit záhlaví
    PES
    PES --- ---
    Tak to dnes vyšlo pěkně všechno naráz - jak jsem v sobotu těsně před příchodem hnusného počasí stihl koníčka ještě zadekovat (zaslouží si to, důchodce), tak v pohodě zvládl tu kombinaci malé přívalové skoro bouřky, pak vichr, pak dva dny přeháněk, pak noční a ranní mráz nakonec, že jsem ho dnes zajel oddekovat a k tomu se to sešlo vhodně se strouháním a ještě jsem na závěr ve stáji dostal odčervení (to jediné byla na koníčkovi trochu zrada, i když jsem se mu to snažil dostat do nejdál do krku, aby to jednak polkl bez vyplivnutí a zároveň čím méně se mu toho dostane dopředu na jazyk, tím méně si tím "zkazí chuť" a tím méně z toho pak je rozmrzelý)...
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    PES: bomba, mrkev je dvouletka, budes mit kvet a seminka...
    PES
    PES --- ---
    Hehehe, někdy před Vánocemi jsem na Haciendu dotáhl pár mrkví pro koně a postupně je během těch několika dní tam je bral na ranč. Čtyři zůstaly ve vypnuté chladničce (naštěstí se na Haciendě v zimě jen nezámrzně temperuje, takže je to skoro jako v chladničce) a zapomenul na ně. Po cca dvou měsících jsem to našel, nezkažené, že vyrašily i malé kořínky, tak jsem to jen tak z legrace mrsknul na kraj záhonku a ono se to fakt chytilo a roste ;-) Zemědělec hadra!

    PES
    PES --- ---
    Dnes další hromada zimních chlupů (ale měl by si nechat ještě něco v rezervě, třeba na mrazíky v příštím týdnu)...
    ... a pak do zeleně...

    PES
    PES --- ---
    VAMPY: No jo, je to taková hypermatematika ;-)

    A snažím se vyčesávat pečlivě co se za ořem dostanu minimálně o víkendu (většinou zatím oba dny) a někdy i v týdnu...
    ...a už se těším pak na jarní (až bude pochopitelně dostatečně teplo a zimní chlupy prakticky pryč) vykoupání a vydrhnutí se šampónem té zimní špíny. Potom, když po vyždímání i dostatečně proschne, se labužnicky vyválí ve vyhřátém písku na sluníčku a dává najevo, že to je strašně fajn.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    PES: Tahle rovnice neplati. Navic kdyz to clovek nestihne vycesat vcas tak mu to zvire jeste za odmenu zplesnivi nebo zprasivi, pripadne se “jen” zapari
    PES
    PES --- ---
    Jaro je definitivně zde (tedy minimálně prodlužující se dny) a tak hromady zimních chlupů, že se to nedá pořádně vyčesat, s každým přejetím se sice seberou ty uvolněné, ale uvolní se i další a tak dále prakticky do nekonečna (i když matematicky musí být na konečném povrchu koně konečný počet zimních chlupů... anebo ne??? ;-)))

    PES
    PES --- ---
    PES: Fíha! Kolikrát si to ten mobilní klient na mizerném datovém signálu naposílal, že to pak server vsechno několikrát hodil k jednomu příspěvku? (a jde se mazat)
    PES
    PES --- ---
    PES: A dnes už máme po dešti (za ty poslední dva dny napršelo 46 mm srážek), tak jsem zajel koníčka zase zbavit té nepromokavé deky a rozčesat chlupy...
    ...zase na mne, potvora, zkoušel "chudáčka koníčka", že se mu mazlit a že se přece musíme jít podívat ven ;-)

    Takže místo "na otocku" ze mne vytáhl hodinu a půl...
    PES
    PES --- ---
    Dnes jsem jen ráno zajel de-facto pouze obléci koníčka do deky na těch následujících několik dešťových dní a úplně mi pak při odchodu trhalo srdce, jak za mnou řehtal, že odcházím moc brzy :-(
    PES
    PES --- ---
    A jedna moje "malá álej" (ale potřebovala by trochu prořezat a zkulturnit), která v létě poskytuje stín koním v otevřené ohradě...

    PES
    PES --- ---
    Malý rozdíl mezi ohradou Vobluďáka, kde jsem to před 2-3 týdny alespoň částečně vyhrábl a sousední ohradou u kobyl :-(

    PES
    PES --- ---
    Dnes tedy je chladno, větrno a nevlídno :-/

    PES
    PES --- ---
    Jen pro zájemce - zítra, středa 6.3.2024 ve 21:05 (popř. sobota 9.3.2024 ve 12:35) dokument na

    Prima ZOOM - Koně a my

    https://www.tvprogram.cz/kone-a-my/1860309341
    Žádné jiné zvíře tolik neovlivnilo naše dějiny jako právě kůň. Tento věrný společník nám stojí po boku už několik tisíc let a jeho krása, síla, rychlost nás vždy fascinovala. Dokument nás zavede za koňmi od španělského jihu, až po mongolské stepi... Španělský dokument (2021)
    PES
    PES --- ---
    A vysvitlo Sluníčko a všechno dostalo živější barvy...

    PES
    PES --- ---
    PES: Tak den až dva práce a bylo by všechno to sračko-bláto na třech nebo čtyřech hromadách pro nabrání bagrem a odvezení někam zaorat na pole...

    PES
    PES --- ---
    PES: Tady ted flek u přístřešku jim snad také trochu pomůže, že tam nebude to mazlavé sračko-bláto...

    PES
    PES --- ---
    Ranní nedělní "rozcvička" než Vobluďák spořádal snídani, tak jsem trochu rozšířil plochu zbavenou sračko-bláta (a ještě taktéž kolem přístřešku, aby první kroky z něj nevedly do hlubšího mazlavého hnusu)...
    ...a jak pán tu snídani spořádal, to bylo najednou pořehtávání, že už můžeme jít a hlavně abych mu prý náhodou nebyl "nevěrný" s tou kobylou, která na mne koukala u toho vyhazování z přístřešku.

    PES
    PES --- ---
    VAMPY: No "dostal" ji Vobluďák namísto toho loni uhynulého 30+ valacha, i když jemu tedy nevadilo, že byl v té části ohrady sám, protože 4 kobyly měl hned vedle (a to se ještě šklebil a "ječel", když mu tam tam "malá šedivá agilní zvědavá" jen trochu strčila nos před pažení v přístřešku)...
    ...ale snáší se dobře, ona chodí na noc do boxu, on zůstává. Snesou se i v tom přístřešku (třeba když je hnusně), takže naštěstí to není tak, že by vždy jeden z nich trčel venku.
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    PES: Jj ta. Vypada na 30+
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam