• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: piloty a zemní vruty jsou výborné řešení. Ale dobře odvětrat prostor pod podlahou je docela umění.
    Na pasy bych to nedávala.
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    A mohl bys ten rozpočet prosim teda zveřejnit, nebo poslat? Mám jinej názor. Přízemní domy mi přijdou nepraktický a nelíběj se mi. Já mám v přízemí v podstatě jednu velkou místnost, předsíň a malej hajzlik s bojlerem atd. chtěl jsem to mt vzdušný a světlý. Nahoře mám 3 pokoje a malou koupelnu. Krm toho, že mám dole provozní a nahoře klidovou zónu, se taky vršek snáz udržuje v čistotě a máš tam soukromí. Přijde mi to lepší i kvůli vytápní i esteticky, mám půdu a hlavně jsem v chko, kde je to stejně nutný. Ale protože jsem ještě nezačal a mám to jen na papíře, rád se inspiruju...
    STEAK9
    STEAK9 --- ---
    CUKI: jj. souhlasim. Prulezna vyska je ok, nesmi zarust rostim a tak.
    CUKI
    CUKI --- ---
    STEAK9: To ani tení úplně bezpodmínečné, pokud prostor pod tím bude dostatečně upraven, tedy suchý. Ale minimální výšku nad terénem bych bral takovou aby se tam dalo vlézt.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: Hydroizolace není věčná a je skoro neopravitelná, na rozdíl snad od čehokoli jiného na stavbě.
    Pro dřevostavbu se vyloženě nabízí piloty nebo zemní vruty. Nejlepší vyřešení jakéhokoli problému, je najít takovou možnost aby problém prostě nebyl. :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    KOOTCHA: rozpočet mám hodně detailní, skoro by se dalo říct na koruny, ale je složité z toho vypreparovat konkrétní část. Je to všechno, včetně vybavení a spotřebičů.
    Ale já mám stejné rozměry bez patra.
    Pokud chceš ušetřit tak v takovém půdorysu je patro nesmysl, pokud to nějak nesouvisí z terénem.
    Oběma podlažím to schodiště uřízne takový kus, že to nemá opodstatnění. Stejně velká stavba přízemní vyjde na cca 700K Kč zatím co to tvoje patro může vylézt na 900k Kč i více.
    STEAK9
    STEAK9 --- ---
    Dřevostavby jsem projektoval pár let někdy před deseti lety, současné know how nemám. Nicméně pokud budete někdo řešit stavbu s podlahou nad terénem, je opravdu potřeba aby prostor pod podhledem podlahy byl provětrávaný pořádně, jinak vznikne mikroklima které mají rádi houby (nejdlé).
    STEAK9
    STEAK9 --- ---
    MAR_TINA: Podlaha nad terénem? Základy pak mohou být patky nebo pasy, vlastně cokoliv.
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    CUKI: jaký typ základů pod dřevostavbu volíš, aby ses vyhnul hydroizolaci?
    A co na hydroizolaci považuješ důvod k vyhýbání se, kromě snížení ceny?
    KOOTCHA
    KOOTCHA --- ---
    Hele to máš z poroberonu? Co za typ? zateploval jsi to? Ta částka mi přijde nějaká prapodivná. Já teda teď čekám na stavební povolení a domek mám 63m2 půdorys s patrem a snažil jsem se to vymyslet co nejekonomičtěji, ale rozhodně si nemyslim, že se vejdu do tebou zmiňovaný částky. Tak možná základ, hrubá stavba a střecha bez krytiny s tim, že si to budu dělat vícemén sám. Můžeš někde zeřejnit rozpočet? Docela by mě to zajímalo...dík
    CUKI
    CUKI --- ---
    PEEP: Já tam tu hydroizolaci právě mám a bojoval jsem dokonce s tlakovou vodou, Takže stavba nad úrovní terénu je daleko jednoduší než ta pod úrovní. Já mám třeba jeden temperační sklep v přízemí, a střecha mi ze severu začíná na úrovni terénu.
    PEEP
    PEEP --- ---
    CUKI: vim, ze to nema byt o tve stavbe, precijenom by me zajimalo jak mas resene to, aby ti ten beton netahal vlhkost, kdyz v zahlavi zminujes jako pravidlo vyhybani se hydroizolaci. Videl jsem par domu pod svahem ktere byly do druheho patra nacucane tak, ze ses tam citil jako ve sklepe..princip spojenych nadob.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Jinak z pohledů úspor i času jsou daleko vhodnější dřevostavby, Ne všude dojede mix. Ke mě na stavbu jezdili řidiči velkých vozů jen jednou a už se nikdy nevrátili :-)

    Dřevostavba se dá postavit skoro kdekoli, není nutné dělat základovou roznášecí desku na pásech. Vyhnete se hydroizolaci. A daleko víc to odsejpá. Na stavbě svépomocí je největší problém s dodáváním materiálu, neustále na něco čekáte než něco seženete. U dřevostavby se dá z počátku dělat více věcí najednou...
    CUKI
    CUKI --- ---
    TSOH:
    Pár fotek z průběhu stavby. Ale to nemá bejt o mé stavbě ale o stavění obecně :-)



    TSOH
    TSOH --- ---
    CUKI: jsou fotky ?
    CUKI
    CUKI --- ---
    Pro příklad protože tu byli tací co mi nevěřili tak malé info o mém domku 3+kk 63m2 statické tepelné ztráty 852W, roční spotřeba energie na provoz je do 1MWh (Za poslední 3 roky 2,5MWh)

    cena stavby včetně hodně terénních prací a přilehlých teras 512k Kč Cena samotné stavby je asi 450k Kč.

    Byla to moje první stavba, takže teď už by se to dalo postavit i za míň.
    CUKI
    CUKI --- ---
    Zde bych rád rozjel novou diskusi o tom jak vyřešit a zařídit bydlení na které nepotřebujeme splácet hypotéku 30let. Malé domky v ekonomicky velmi sobestačném standardu se dají v pohodě postavit i za 200- 250k Kč, Větší domy odpovídající našim bytům Za něco kolem půl mega, stačí jen chtít a nebát se udělat něco sám...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam