• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    Toto téma je pro všechny, co hledají alternativu k předraženým katalogovým šikmostřechům, které nedokáží splnit ani běžné požadavky na ekologickou výstavbu.

    Cena bydlení není pouze kupní cenou, je potřeba započítat i provozní náklady!

    Pro všechny, co právě staví, nebo se chystají stavět své nové bydlení, ale i pro ty kteří už bydlí a mají zkušenosti z provozem a chtějí se o ně s ostatními podělit..

    V této diskusi by se měli řešit hlavně praktické konkrétní problémy se stavbou, nebo při projektovaní domu. Jaké materiály a jak  použít, kde je sehnat, jak vyřešit konkrétní problematické detaily k-cí, na co si dát pozor.
    Stejně tak by zde měl být prostor pro věci které se stavbou přímo souvisí, zákony, problémy s úřady, zajištění elektrické energie a pitné či užitkové vody pro domácnost, fotovoltaika a ostrovní systémy, solárrní kolektory, Rekuperace a VZT, způsoby vytápění a ohřevu TUV, Jímky a ČOVky
    rozbalit záhlaví
    THICKLY
    THICKLY --- ---
    CUKI: to nevim ja myslela ze takhle to teplovodni podlahovy vytapeni funguje... :-) ja to nastuduju....ze to ve finale bude slozity, poruchovy, teplotne nestabilni atd mas asi pravdu.
    CUKI
    CUKI --- ---
    THICKLY: A čeho tím dosáhneš? Chceš topit soláry přímo do podlahy? Jakej to bude mít smysl?

    Bojler jede taky na EE, tak proč to nepoužít na přímo a vyhnout se nesmyslně drahé realizaci, která je náchylná na poruchy?
    THICKLY
    THICKLY --- ---
    CUKI: to nevim, to jsem se spis chtela zeptat ja tebe na vyhody topeni elektrinou,. Jinak jsem mela takovu predstavu ze by bylo mozny si je podomacku vyrobit, dat cerny trubky na strechu a samospadem by mi to teklo dolu do podlahy nebo do bojleru :-)
    CUKI
    CUKI --- ---
    DANNY_OCEAN: To záleží jaký máš nároky, někde ti daj pozemek i zadarmo když tam půjdeš bydlet, otázkou je co v takovejch místech budeš dělat a jak budeš zbytek splácet...
    Takže pro většinu lidí je ten pozemek drahej i když by ti za něj zaplatili...
    DANNY_OCEAN
    DANNY_OCEAN --- ---
    CUKI: pozemek nemám, jen se o tom doma začínámě bavit častěji tak si dávám do kupy všechny podstatný věci. Chtěl bych abysme tak do 5 let bydleli tak snad do tý doby seženu slušnej pozemek. NEjhorší je že za pozemek dám víc jak za barák :)
    CUKI
    CUKI --- ---
    DANNY_OCEAN: jasný jinak jestli chápu tak ještě nemáš pozemek. V tom případě máš ještě šanci přizpůsobit pozemek stavbě. Je to časově mnohem náročnější, pravděpodobně i dražší, ale stojí to za to..
    Já měl třeba u sebe jasno že to musí být v dojezdový vzdálenosti na kole do Prahy, chci jižní svah, vstup na pozemek ze severu a z jihu pěknej výhled bez sousedů, takže mám dostatek soukromí. Tím my vypadlo tak min 98% pozemků...
    ..Takže se to vlastně zjednodušilo :-D
    DANNY_OCEAN
    DANNY_OCEAN --- ---
    CUKI: jasný chápu....každopádně dík za navrácení do reality :) u mě bude ten hlavní problém že nemám představu jak se to všechno dělá. Že například chápu to že když mluvíme o izolaci tak si představuju že na stěny nalepím polystyren nebo něco podbnýho a je hotovo. A stejně i s tou stavbou. V tom bude zakopanej pes. Něco si o tom naštuduju pak možná budu rozumější pak se budu ptát sofistikovanějc....díky
    CUKI
    CUKI --- ---
    máš pozemek? Jak vypadá a kde je? Je to svah, rovina, k jaké světové straně je orientován, odkud je přístup, co je kolem tebe. Někde je lepší to jinde ono, nic univerzálního neexistuje...

    "když vím co tam chci jak to chci velký a kolik za to dát peněz..." .. To ví snad každej ne?
    Chci tam všechno, co největší a pokud možno zadarmo :-D
    DANNY_OCEAN
    DANNY_OCEAN --- ---
    CUKI: ok já ti věřím, jen teď jsem takovej plnej ideálů :) no ale zas nevím když už o tom přemýšlím, jestl ise vrhnout spíš teda na zděnej nebo dřevostavbu, nebo jak bych měl začít, když vím co tam chci jak to chci velký a kolik za to dát peněz...
    CUKI
    CUKI --- ---
    THICKLY: plánuju FVE na ohřev bojleru panely nemají smysl. Jakou výhodu má teplovodní podlahové topení oproti kabelům?

    DANNY_OCEAN:
    A jak tam tu izolaci vyřešíš? Zevnitř nemůžeš protože na to není prostor navíc nevyřešíš tu ocelovou k-ci. Z venku ji zase neuděláš rozumě v oblasti oken, Musíš pak vyřešit střechu aby jsi mohl vyřešit izolaci stropu. A podlahu?

    Všechny body jdou samosebou nějak vyřešit, ale nebude to nikdy ono a pak zjistíš, že ta buňka tam je spíš jako přítěž než pomoc.
    Věř, že jsem o tom kdysi hodně přemejšlel... :-)
    DANNY_OCEAN
    DANNY_OCEAN --- ---
    CUKI: sorry že se k tomu vracim, ale když půjdem uplně k prvnímu příspěvku kde jsem ti posílal ty 4 bunky za 350. Kdyby se teda pořádně zateplili a nestálo to 350 ale třeba 50 tak by to mohlo být ok. Nebo už v samým principu je stavění z tohohle na ....?
    THICKLY
    THICKLY --- ---
    CUKI: Pocitam ze mas solar na strese, proc mas elektricky podlahovy vytapeni a ne teplovodni?
    DANNY_OCEAN
    DANNY_OCEAN --- ---
    CUKI: no rekonstrukci jsem taky zavrhnul když jsem viděl co to stojí....Ségra u našich si z garáže udělal byt. Cca 40 m2 a dala za to skoro 600 000 aby se tam dalo bydlet...
    CUKI
    CUKI --- ---
    DANNY_OCEAN: Je to jen o izolaci. Nejlevnější je teplo které nespotřebuješ! Proto se vyplatí dobře zaizolovat než řešit nákladný způsob vytápění... Je jedno z jakého materiálu budeš stavět. rozhodující je ta izolace a odolnost vůči případným problémům...
    Jinak si nemyslím že bych o tom zas tolik věděl. Dobře znám jen tu část o kterou se zajímám a kterou jsem si prošel jak ze strany zákazníka tak realizátora. Kdyby ses mě zeptal na teplovodní vytápění, komíny a mnoho jiných témat tak o tom nevím nic, protože to znát nepotřebuji.
    Veškeré stavební technologie se snažím vždy navrhnout tak, aby ty drahé systémy nebyli potřeba. V jednoduchosti je síla.

    Taky disponuji celkem dobrým srovnáním rekonstrukce vs. nová stavba. Obojí jsem dělal dokonce i pro sebe. rovnou píšu že do rekonstrukce bych znovu v 99% případů nešel..

    DANNY_OCEAN
    DANNY_OCEAN --- ---
    CUKI: možná už se ptám moc, ale.... :) když píšeš o tom topení - čím to je že by to vytopilo 3 baráky jak píšeš? je to zateplením nebo materiálem ze kterého jsou postavený zdi nebo čím....?
    CUKI
    CUKI --- ---
    DANNY_OCEAN: nemáš v tom pozemek přípravu na stavbu dopravu... izolaci. Kuchyňská linka z Bau.. za 5k Kč, nejlevnější plovoučka co se po přemístění bude muset předělat...
    Energetické ztráty jak u velké vili.. Jen to malé topení pod tím mrňavým oknem by vytopilo bez problémů 3 mé domky...
    DANNY_OCEAN
    DANNY_OCEAN --- ---
    CUKI: jo to i očekávám že teď je to naivita. To už mám odzkoušený. Proto jsem se ptal tady, ptz jsem věděl že mi odpovíš :) když jsem viděl tvůj dům a tvoje názory tak si myslím že tomu prostě rozumíš. Každopádně díky za názory, cením si toho. Teď jen musím přijít na to jak vlastně začít....
    CUKI
    CUKI --- ---
    DANNY_OCEAN: hele ono sám nesám, stejně u toho budeš muset bejt nebo u toho bude muset bejt osoba znalá které věříš.

    Začínal jsem před více než 10ti lety stejně jako ty. Stejně naivní (neber to špatně-časem se tomu asi i zasměješ). Vždy jsem našel nějakou tu zaručenou metodu stavby, co je rychlá levná a oproti konkurenci nejlepší.. :-D
    Původně jsem hledal jen firmu, co to postaví a architekta co to ztvární. Ani jedno jsem po velmi dlouhé době nenašel. Nakonec jsem došel k tomu, že to za mě prostě nikdo dobře neudělá, takže jsem švihnul z dobře placenou prací v IT a nakonec se do toho všeho pustil sám.
    Když se dívám zpětně udělal jsem dobře. Po dostavění svého domku jsem v tomto oboru zůstal a dělám co mě baví. Navíc je to v celku placeno mnohem lépe než IT. Nejsem na nikom zavislej a jen ti co mě oslovují na konzultace rekonstrukcí či pasivních staveb nebo poruch stavebních k-cí by mě uživili sami o sobě.
    Je to smutné ale je to tak. Sehnat někoho kdo umí zároveň něco udělat rukama a dokáže u toho přemejšlet je dost obtížný, takže nakonec zjistíš že sám to uděláš nejlíp :-) Je jen otázka času jak rychle na to přijdeš. Kdybych to věděl od začátku bylo by to všechno mnohem jednodušší...
    DANNY_OCEAN
    DANNY_OCEAN --- ---
    CUKI: ja nevím, méžná mi mrdá v květáku ale láká mě ta představa že bych koupil 2x toto: https://stavebni-bazar.bazak.cz/inzerat/bunky-obytne-kontejnery-duo-1414169.html a v podstatě bych za 500 000 s úpravama mohl bydlet...
    DANNY_OCEAN
    DANNY_OCEAN --- ---
    CUKI: dík za názory. Po posledním přemešlení jsem došel k tomu, že teď máme 55m a 3+1. Kdyby to bylo např stejně dispoziočně řešený tak by mi k tomu stačily další dvě místnosti každá po 9m2. Tudíž bych vše dispozičně a proporčně dokázal vyřešit na 75m. Kdyby to bylo jen na mě tak bych šel klidně do mobilheimu o 30m ale žena na to má jinej názor.. :) Já jen teď prostě nevím jak to nejlíp vyřešit s co nejmenšíma nákladama - vejít se do mega. Koukal jsem na ten tvůj domek. Vypadá to parádně ale jak říkám já bych to takhle sám nedal.
    CUKI
    CUKI --- ---
    DANNY_OCEAN: nech si ukázat parametry izolací, řešení TM, kvalitu zasklení a pod. Pak se ještě jednou zeptej jestli ta cena je za to co ti nabízej :-)

    Pokud se do mega vejdou s izolaci do cca 1,2 -1,5kW a bude v tom započteno všechno od spodní stavby sítí a dopravy s montáží...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam