• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    CUKI
    CUKI --- ---
    MAR_TINA: kopaná zatloukaná studna? co to je? Jak se liší od klasický kopaný se skružema?
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MATT: já vrtám max do 1,5m, kurevsky mě bolí rameno a předloktí z neustálého pohybu jedním směrem
    MATT
    MATT --- ---
    MAR_TINA: jasny, ale zjistis jestli tam je.. ale myslim, ze o moc hloubs nez je na fotce s tim stejne nezavrtas..
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MATT: takže víš, že tím vrt na vodu neuděláš, co :)

    nejlevněji snad vychází kopaná zatloukaná studna, ale není vhodná všude
    MATT
    MATT --- ---
    MAR_TINA: ja vim, ten na fotce jsem ja na skolnim experimentalnim povodi ;)
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    MATT: to první je ruční vrtná souprava na odběr vzorků půdy. Vrtá se s ní relativně dobře, krom štěrků a skalního masivu. Ale průměr díry je cca 8-10 cm, to nestačí na nic.
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: to vypadá jak z jizerek, ale tam by to ručně určitě nešlo (žula).
    Tohle je ale hodně tenká díra. to půjde mnohem snadněji
    MATT
    MATT --- ---
    CUKI: jojo nekde se da vrtat i rucne (viz prvni fotka), nebo existujou prirucni sbijecky, jednu jsem mel pujcenou z vodnich zdroju (na druhy fotce ma na rameni)



    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: to je jasný tady v Rudný jsem na skále po deseti cm, takže sice bych s timhle nic nezmohl, ale zase tu není takovej problém že to bude nepitný. Mě jde o to že zaplatíš majlant a pak zjistíš že je to nepoužitelný. Tady sestrojim za par tisíc stroj kterym vyzkoušim co tam je a v jaký hloubce. Pokud oslovim firmu tak málokterá má něco co se dostane mimo auto a za druhé musim zaplatit spoustu zbytečnejch hovadin okolo pro úřady. Koukal jsem 20cm vrt vyvrtat stálo 10m asi 6k ale ty věci okolo vyšly na dalších 10k za papíry. a litr za metr pažení.

    Tady dám 2KG 150mm 5m za 1200Kč celkem a trochu štěrku na obsypání...
    MATT
    MATT --- ---
    CUKI: nejsem vrtak, abych mel zkusenosti, ale vim, ze na chate (mezi strasecim a rakovnikem) mam problem kopat uz i pul metru pod zemi a to tam skala neni.

    zkus se zeptat tady [ GEOLOGŮV STÁNEK VĚDY aneb vše o kamenech, horninách a přírodě :-]]]]]]]]] ]
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: do skály se nedostaneš ale pokud znáš okolí (vis mapa co jsi mi posílal) a víš že tam skála není?
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: jo udělat takovejhle 2m vrták 200mm širokej a na to nasazovat postupně nástavec 1m, 2m, 1+2m, 4m, 4+1m, 4+2, 4+2+1 tak jseš v 9m. sestrojit nosnou konstrukci a malootáčkovej motor třeba z míchačky hlavně aby tam nebyly další převody. No a když voda bude tak dovnitř spustit KGčka 150ky a obsypat štěrkem 4-8mm. Vršek utěsnit. Pak bych to nechal teprve zpětně zkolaudovat, protože je to levnější a nemusíš být projekt bůhví za kolik.
    MATT
    MATT --- ---
    QNEDLEEQ: to ne, ale otazka co s tim odvrtas..
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: joo, to bude ono, pěkně popsaný.
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: to mechanické odpojení si právě neumím dost dobře představit.

    Jinak teď spíš řeším vrt svépomocí
    koukám na tohle: https://www.youtube.com/watch?v=uN2Ni92FnE8
    kdybych sehnal ten vrták tak ten zbytek nebude tak těžký vyrobit...
    MATT
    MATT --- ---
    CUKI: to nejspis bylo od kolegy ;) maj tabor nekde v novohradkach a tahaj tam takhle vodu z potoka
    Trkač Pterodactylus
    https://pterodactylus.cz/trkac.php
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: trkač je dobrej, kdysy jsem viděl docela pěknej popis nějakýho skautkýho oddílu, využitelné je to ale málokde...
    MATT
    MATT --- ---
    CUKI: aha, tak to te sklamu, do cerpadel vubec nevidim..
    CUKI
    CUKI --- ---
    QNEDLEEQ: takto si představuju to přímé využití energie, problém je jak to zase regulovat...
    CUKI
    CUKI --- ---
    MATT: no spíš z oblasti těch čerpadel a jejich možností včetně energetické náročnosti jednotlivých systémů, tohle je pro mě dost mimo, ale tvůj popis je pro mě laika pochopitelný, jen mě to vůbec nenapadlo proč je ten limit.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam