• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CUKIEkologické, nízkonákladové a nízkorozpočtové stavby (max do milionu Kč)
    PUBLICURINATION
    PUBLICURINATION --- ---
    PUBLICURINATION: change my mind
    PUBLICURINATION
    PUBLICURINATION --- ---
    PRASECI_SOIREE: tohle nevypada ekologicky, nizkonakladove a uz vubec ne do milionu Kč :D
    LAETATIO
    LAETATIO --- ---
    PRASECI_SOIREE: tolik ptáků co se o to rozplácne...
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    Zdar, rodiče se rozhodli pořídit na chatu ČOV, nemáte někdo kontakt na někoho, kdo umí udělat projekt a/nebo hydrogeologický posudek?
    Jde mi o referenci, vygooglit si je umim :)
    Na úřad to půjde na Dobříš (střední čechy).
    DEVIL
    DEVIL --- ---
    PRASECI_SOIREE: kolik stoji balik ty celulozy?
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    NYRLEM: No reálně je ta zkusenost spíše taková, že jezírko je koníček spíš než bezúdržbová funkční věc. zas na druhou stranu okolo klasického bazénu taky lítáš, čistíš, měříš, doplňuješ. na některých zahradách to funguje velmi pěkně, ale dvakrát ročně to větší údržbu chce.
    NYRLEM
    NYRLEM --- ---
    SNUPAK: precetl jsem si nekolik clanku, kde varuji, ze realne to nemusi stihnout nastup sezony, ta je kratka (4 mesice) a taky ze po nekolika letech se to cele ucpe koreny rostlin, ktere to mely cistit a bude potreba to castecne rozebrat .. tak nevim :) chtel jsem tak 40 m3 na zahradku na plavani, mozna spojit s aquaponii a zastresit a ted si nejsem uplne jistej ..
    PARRHESIA
    PARRHESIA --- ---
    NYRLEM: V Radotine na tom biotopovem bazenu ted hledaji udrzbare, mel jsem se tam dostavit na pohovor.. Me tato tematika taky zajima, stejne jak akvaponie. Vysel mi nakonec, jiny kseft, skoda,, mohl jsem tam vyziskat zajimave zkusenosti..
    SNUPAK
    SNUPAK --- ---
    NYRLEM: U pár realizací jsem byl a pamatuji si, že nějaká minimální plocha je. Jde o délku břehové zóny. Podle mě by se to dalo stlačit použitím hodně poreznich materiálů do filtrační zóny. Tím by se nahnal povrch, na kterém sídlí přátelské bakterie a další. Plus dobrá technologie - přepouštění z koupací do filtrační zóny, uv lampa. Určitě by to chtělo konzultaci s někým zkušeným na místě.
    NYRLEM
    NYRLEM --- ---
    Mate nekdo zkusenosti se stavbou biotopu, bazenu, ktery je cisten prostrednictvim vodnich rostlin? Resim, nakolik je pravdou, ze minimalni plocha by mela byt 70 metru a cim se to da stlacit ..
    CUKI
    CUKI --- ---
    DOKKTOR: přesahy střech se tam nepočítají, pokud nemají podporu.
    GOR: :-D Bacha aby si to tady nepřečetli, za chvíli to můžou mít v letáku...
    NIMBUS: všechno jsou to koniny. Jen se dobře prodávaj. Prioritně je potřeba projektovat takovou stavbu, která tyhle nesmysly vůbec nepotřebuje a nebo jen minimálně=že je to ekonomický i ekologický nesmysl...
    Bohužel nonsence dnešní divné doby
    PRASECI_SOIREE: bacha jen na vlhkost a na velmi mizerný izolační vlastnosti. Stačí malá vlhkost a dost slehává. Výhodou je ale dobrá recyklovatelnost.
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    GOR:
    KCHARI:
    PRASECI_SOIREE:
    Díky, díky :)
    Celé je to nějakej blud:
    Rekuperácia STIEBEL ELTRON s rozvodmi 3600 eur
    tepelné čerpadlo vzduch vzduch Mitsubishi Electric 1500 eur
    elektrické fólie Heatflow Ramis eu 980 eur
    dizajnové krbové kachle Zaragoza od Thorma 470 eur
    Ty ceny jsou taky nějak mimo, ne? I ta kombinace je fakt podivná
    KCHARI
    KCHARI --- ---
    NIMBUS: řekl bych, že to je jen takovej ezo blábol. Na stránkách těch topnýc fólií píšou, že vyzařují infračervené záření o vlnové délce 7-17mikro metru což nějak +- odpovídá vlnovým délkám infračerveného záření co vyzařuje člověk.
    Nějak ten svůj produkt musí prodat na trhu a věci s elektrosmogem a tak zní cool
    GOR
    GOR --- ---
    NIMBUS: Nu, to je jednoduche. Delka lidskeho tela je cca 1.5 - 2m, takze rohoze jsou napajeny inteligentnim stridacem, ktery cloveka pri vstupu do mistnosti zmeri a prizpusobi napajeci frekvenci jeho vysce. Je-li osob vice, zvoli takovou, aby celkovy elektrosmog byl co nejmensi.
    NIMBUS
    NIMBUS --- ---
    PHRASE: "Nasledovalo inštalovanie elektrických podlahových fólií. Opäť nie obyčajných, ale takých, ktoré majú vlnovú dĺžku rovnakú ako ľudské telo, preto nevytvárajú elektrosmog – heatflow"...
    Může mi tohle někdo vysvětlit?
    PHRASE
    PHRASE --- ---
    Fotopostup domu za 25 tisíc eur! | LifeReset
    http://www.lifereset.sk/fotopostup-domu-za-25-tisic-eur/


    sen:)
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    Ja to skúsim tu. Nemáte doporučenie na rozumnú firmu na realizáciu malej drevostavby v roku 2021? Ideálne v Jihočeskom kraji. Chystáme sa na For Wood, ktoré ja za 2 týždne nabrať nejaké vizitky a odhady. Pôjde o celoročne obývateľnú chatu. Díky.
    MART1NKA
    MART1NKA --- ---
    SITH: Díky zahrniem do materiálov. To je fakt, že drevo je v tomto trochu nepraktické.
    SITH
    SITH --- ---
    MART1NKA: čistě z praktického hlediska jen nedoporučuji, za sebe, dřevěnou terasu, ale volil bych nějaký plast, či dlažbu. Chození naboso, třísky atd. Máme doma WPC, doporučuji ty plné, ne duté. Mají různé barvy, i fake dřeva. Kompletně bez třísek, v létě to lehce pracuje a hřeje
    např. https://www.artisan.cz/...eda-recyklat?gclid=EAIaIQobChMIqaTryYCX5wIVArDtCh20Ew80EAYYBiABEgIKEPD_BwE
    MAR_TINA
    MAR_TINA --- ---
    Obcházíví se to stavnbou domu bez terasy, kolaudací, chvilkou čekání a dostavbou terasy.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam