• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OMNthe Expanse


    poprosíme ty, kdo četli knihy, ať se sdrží spoilerů, děkujeme

    rozbalit záhlaví
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    MORKANT: někdy je to cca o půl knihy posunuté.
    MORKANT
    MORKANT --- ---
    HONCKA: Třetí řadu jsem ještě neviděl, ale mám dojem že jedna řada zhruba odpovídá jedné knize.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    OMN: ono je celkem dané jak to bude pokračovat, teď to skončilo třetí knihou
    Expanze | série | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/serie/expanze-3552
    OMN
    OMN --- ---
    Myslim si, ze je bezpecne rict, Expanse prekonal vsechny ostatni sci-fi serie. Osobne jsem vzdy tlacil BSG, ale sorry Starbuck, Amos ma ted me srdce (no homo).

    ?Sere nekoho, ze je to trochu Stargate? Me vlastne ne. (ikdyz pro me SG [krom SGU] byla vzdy podradny "schlock"(
    Zaroven chapu, proc chteli serial ukoncit tady. Tohle byl (myslim si) hodne kvalitni konec. Od ted uz to dost mozna pujde jenom dolu... Co jako? Holden povede lidstvo skrze jednoho z prstencu? (nevim jak jinak to prelozit). Expanse dokazal ucinne skakat v case nezavisle na postavach. "Goldrush" podle me bude hooodne problematicke. Ta "nase" motivace byla protomolekula, ale uz vime co to je. A jestli se tedy budeme dozvidat o te "rase", ktera vybudovala tuhle technologii, uz to bude full-on Mass Effect. Coz me tesi, ale zaroven uz to znam. Holden je Shepard (got it). Ti, jenz stvorili PROTOmolekulu, jsou PROTheani... Husky uz zname... A nevadi mi to. Pochoden prevzal nekdo kompetentnejsi, coz se u ostatnich Sci-fi svetech rict neda... Ale vazne chceme, aby Expanse pokracoval? Jak? Mate napady? A jestli jsou knihy napred, prosim, nemachrujte na nas a spoilery si nechte... Jak to muze vse fungovat v tv serii, aby si to zachovalu tu kvalitu, kterou to ma do ted (az na ten sound mix, to je des!) ?
    SATAI
    SATAI --- ---
    některé detaily z poslední epizody jsou brutální, například to, jak v 0G neodkapávají slzy ve scéně, kdy Anna naposledy mluví s Tilly...
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    SATAI: tak to mě těší, že někde jo, to jsem nevěděl, tak fajn.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    SATAI: agents of shield se pomalu, sebevědomě otočí a zadívá se kousek vedle kamery ....
    SATAI
    SATAI --- ---
    VESPER_INDIGO: Leckde pocitaji. Posledni Avengers (Petr Parker urcite videl Vetrelce), posledni Cap (videl i Star Wars), Agents of S.H.I.E.L.D. (v tomhle ohledu je to velmi sebevedoma zalezitost, kde napriklad na cernoch komentuje, co se stane a kdo umre, kdyz se ted team rozdeli...), Ready Player One (cela zapletka), Doktor (companioni jsou ruzni)...
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Je zábavný, jak v žádnym sci-fi nepočítají s tím, že se charaktery přece určitě dívaly na sci-fi. Takže když se potkaj s.. ... ... tak o tom už před dvěstě lety byly sci-fi filmy a tou dobou spousta dalších. O TO VÍC by měli tušit a ne se hrát na nevědomé přece :)
    VESPER_INDIGO
    VESPER_INDIGO --- ---
    Takže Miller fakt neřekl poslední slovo. Akorát čekat na to sedm až osm dílů... :)
    OMN
    OMN --- ---
    pesimisto
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ještě se zprávy neshodují zda je to "next season" nebo rovnou"next seasons"
    SATAI
    SATAI --- ---
    HONCKA: správně! ;-)
    SATAI
    SATAI --- ---
    Amazon Officially Renews THE EXPANSE For Season 4 | Nerdist
    https://nerdist.com/amazon-saves-the-expanse-cancellation-syfy/
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    OMN: promiň jestli jsem tě urazil, ale sdílel si článek s nepravdivým nadpisem (clickbait)
    všichni si přejeme, aby to tak bylo, ale ještě není hotovo.
    OMN
    OMN --- ---
    RATTKIN: proc mi to pises?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    poslouchám podcast https://art19.com/shows/the-expanse je to docela dobrý pokec, hlavně je tam Ty Franck a Daniel Abraham
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    OMN: sledovanost šla pořád mírně dolů a radši udělají další sharknado, scifi sou chudáci
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    OMN: netflix neměl zájem to vzít celé. asi by dál měl zájem o práva na mimo-USA distribuci, ale to je jak když jdeš do bordelu si dát jenom drink a okouknout zboží.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    OMN: ve článku se nepíše, že je to podepsané, pouze že o tom jednají.
    ještě se může zjistit, že je to moc drahé...
    OMN
    OMN --- ---
    SATAI: hah, jsi me o 19 vterin predbeh :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam