• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  Ztracené heslo?
  BEYONDMATTERThe Power of Now / O životě v přítomném okamžiku (Eckhart Tolle)
  STUDIO_27
  STUDIO_27 --- ---
  Skatemurai: Ale lze nevědět o tom, že tam jsem... :)
  KUATO
  KUATO --- ---
  SKATEMURAI: nemyslim si. lze velmi snadno nebyt vedomy, tedy v pritomnem okamziku. samozrejme, muzeme vykouzlit libovolny intelektualni konstrukt, kterym vysvetlime to, cos popsal v druhe vete. jenze pokud je nase mysl nekultivovana a reflexne se chyta spousty beznych vjemu, ktere prichazeji z "vnejsiho" sveta a zcela se ztotoznuje s impulzy, ktere prichazeji ze sveta "vnitrniho", pak se o nejake bdelosti neda mluvit.

  ROTTWEILER: ano, lze to. nicmene to vyzaduje urcity vyvoj, v prubehu ktereho si clovek resi spoustu ruznych vnitrnich zaseku a soubezne s timhle procesem si zaroven upravuje (a dalo by se rict zjednodusuje, i kdyz to tak zpocatku nemusi vypadat) vnejsi zivot.
  KEIKIN
  KEIKIN --- ---
  STUDIO_27
  STUDIO_27 --- ---
  No myslím, že dlouhodobě to možné je, člověk to pak asi má naopak: místo, aby z proudu myšlení vystupoval, tak do něj vždycky na chvíli vstupuje... :) někdy je to i příjemné, na chvíli se ztotožnit s myšlením, když to umí zabrzdit... :)
  ROTTWEILER
  ROTTWEILER --- ---
  Existují lidé, kteří jsou to schopni dlouhodobě praktivovat v každodenním životě?
  KOCOURMIKES
  KOCOURMIKES --- ---
  Be here now...
  PETER_PAN
  PETER_PAN --- ---
  ALL: Tak preji teto diskuzi vse dobre. Verim ze muze mnoha lidem pomoci, ze muzou pomoci i reference od lidi kteri maji zkusenosti s tim byt chvilku mimo "proud nutkaveho mysleni" jez je soucasti normalniho mindsetu nas vsech (lidi).

  Doufam take a uprimne si preji aby diskuze nespadla v interpretaci ruznych zivotni situaci a veci okolo v duchu dojmologie co by asi bylo bobre kdyby apod. Aby se tedy myslenky meho oblibeneho filozofa nestaly v podani diskutujicich antitezi sve puvodni teze. :-)