• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAVESADEMIDGEN computer / console games (1995-2005), Win95+ required, 3Dfx supported!

    OLDGEN HERE!
    NEXTGEN HERE!
    Snažte se vypichovat hry po roce 1995, pokud si nejste jisti, dobrým vodítkem je vyžadovaný operační systém - věci pro MS-DOS patří spíše do Oldgenu, věci pro Win95-WinXP (5-6 generace konzolí) patří spíše sem a věci pro Windows 7 (7+ generace konzolí) patří do Nextgenu.
    rozbalit záhlaví
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DRAGON: o tom, že by se dali mrtví oživit, nevím: imho je potřebný load. tuším, že v sedmičce bylo nějaké velmi pokročilé kněžské kouzlo Resurrection, ale nevím, jestli je i tady
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    DRAGON: O upgradech grafiky nemám páru, podle mne to není potřeba... ale jestli chceš non-vanilla zážitek (který mohu doporučit), tak pohledej Darkstalkers mod - opravuje většinu nedostatků původní hry a rozšiřuje hratelnost.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    existuje nejakej grafickej patch na Wizardry 8 krome "Wizardry 8 Extender for Widescreen Support - Alpha Version 0.2.2.0 by Harakiri" pripadne nejaky mody, ktery zlepsej grafiku?
    A taky mam problem s citlivosti mysi, nevite jestli jde nejak ve hre zjemnit citlivost?

    a taky sem se chtel zeptat: kdyz vam zabijou postavu, da se nejak ozivit nebo proste Load?
    dik
    LUDWIG_
    LUDWIG_ --- ---
    kdyz uz jsme u tahovek

    Disciples 2 & Sacred Lands RETRO REVIEW - Retrospectacles
    https://www.youtube.com/watch?v=DVe2n7U4kPs
    N0NECZ
    N0NECZ --- ---
    LAZARIUS: Nějak jsem neměl problém s jakýmkoliv ztvárněním z dílů 1-3. Jednička byla taková nádherně pohádková/dětská. Nicméně bral jsem to jako vývoj a odlišnosti těch dílů, kdy byl v grafice každý dělaný po svém a každý dobře. Bohužel....čtyřku jsem už nějak moc nepřekousnul, tak jsem si řekl, že počkám na pětku a uvidím....a viděl jsem, že za mě prostě ne a dál asi taky ne.
    Zase chápu, že je to daný dobou a .... nevim proč zrovna u HOMAMu to tak mám. Třeba když vezmu XCOMy, tak u nových převod do 3D vyloženě vítám a je to pro mě fakt skvělý převedení starého konceptu do nové podoby. Ale u HOMAM se s tím nedovedu smířit.
    LAZARIUS
    LAZARIUS --- ---
    N0NECZ: mě ze začátku dost vadil přechod z II na III, to jak postavičky najednou nebyly pixelová kresba ale výsledky 3D renderu, ale člověk si díky výborný hratelnosti rychle zvyknul (vlastně to bylo výtvarně skvěle provedený, že se kombinace fotek, renderů a 2D efektů skoro nebily)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    Jediny auticka, ktery mne kdy bavily a hral jsem je tak nejak vic.

    Mashed (PS2) - 01/13 - Angel Peaks
    https://www.youtube.com/watch?v=oOhpHrDywIo


    (ani nechci vzpominat, kolik brk jsem jsme u toho vyhulili a lajn vysnupali)
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DAVESADE: tak jasne, vyjit nejakej spin-off ES na 3DS ve sviznym enginu á la Firetop Mountain, tak to budu hrat taky, nez ze ne :)

    Hlavne uz ale potrebuju dohrat Chrono Cross, bez toho muj herni zivot nebude uplnej. Posledni pokus o emulaci na PC se vydaril tak napul (spusteno, par hodin jsem tomu dal, ale zadna velka radost).
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    DOCKINEZ: Umím si tě představit v Morrowindu, pak už ne. Daggerfall sice miluju, ale nevracím se k němu tolik. Asi i proto, že nevyšel na konzole (na DS/3DS - to bych si ho urval). Vedle toho se na XBOXu občas v Morrowindu projdu, to je hezký zážitek.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    GULAZ: chybu, no... uz jsem prilis starej na to, abych hral hry, ktery mne bavej tak napul.

    Takze Pillars of Eternity jo, aktualne znovu vyšedší FFIX na iOS taky jo, ale ES uz nikdy. Stacilo.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    D1RABBIT: jj, Morrowind byl super. Pro me hlavne settingem, pac jsem Daggerfall hral prave za dark elfa z Morrowindu a musim rict, ze takhle nejak jsem si ho i predstavoval:)
    Oblivion jsem nikdy nedojel, pac me prestal v pulce bavit, i kdyz prestredi mel taky hezky.
    Ale Skyrim jsem uz zase dohral, ten me celkem bavil az do konce.
    GULAZ
    GULAZ --- ---
    DOCKINEZ: chybu delas, Elder Scrolls jsou dobry.

    A zrovna u Daggerfallu jsem stravil stovky hodin. Nehral jsem predtim Arenu, takze ES:D pro me byla prvni hra v serii a dost jsem na tom ulitnul. Byla to jedna z mejch prvnich "prepalenejch" originalek za 3kila:)

    Ta hra mela na tu dobu bozi grafiku a imho dost revolucnich prvku.
    Ale samozrejme i dost bugu, asi nejvic co jsem zazil. A ano, ten automapping byl strasnej. Ale zase tolik to nevadilo, pac jsi stejne po vstupu do dungeonu hodil portal a jakmile jsi dosel k cili, tak se proste teleportnul zpatky.

    Boze jak ja miloval to cekani na vecer, ktery jsem si kratil kouzlenim fireballu, abych naboostoval skill a pak se za tmy vydal vykrast mistni obchod se zbranema:) Adamantiova dai-katana rulez!
    N0NECZ
    N0NECZ --- ---
    Předem se omlouvám asi by to nemělo jít uplně sem, nicméně další auditka se staršíma hrama/nebo hudbou ve hrách moc nenavštěvuju, tak se snad nebude nikdo moc zlobit.

    Stejně tak myslím, že x lidí potěší slyšet starou klasiku v novějším kabátě
    Transport Tycoon Soundtrack: Funk Central (2014 Version)
    https://www.youtube.com/watch?v=BZ0GYAnA_9o


    (kdyžtak promáznu)
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    DOCKINEZ: Jako jo, fér point, bylo to hrozný... ale zase Morrowind už byl ručně dělanej a přišel mi taky bezvadnej, jenom krapet malej no ;).
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DAVESADE: Já nejvíc trpěl v random dungeonech, ktery sice nemely zadnou hlavu a patu, ale zato stál automapping totalně napiču.

    "Příběhový" dungeony byly o něco lepší, ale furt dost hrozný.

    A tím skončila veškerá moje interakce s Elder Scrolls, uz na to nesahnu ani tri metry dlouhym klackem :)
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    DOCKINEZ: To je hezkej námět na blog: Dockinez placenej Davesadem za hraní Daggerfallu ;).
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    D1RABBIT: hele, dostal jsem se dost daleko, ale byla to asi takova drina, jako hrat Daggerfall pote, co jsi dohral Arenu. Kdyby mi za to nekdo platil, tak prosim, ale tohle ma bejt zabava, ne?
    N0NECZ
    N0NECZ --- ---
    D1RABBIT: Mně na pětce vadilo to převedení do 3D. K HOMAM mi prostě sedí ten kreslený styl a dokud mi podobný vykreslení postaviček nedaj a nevrátěj se hexy, tak se k novym dílům asi budu točit furt zády. Bohužel.
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    DOCKINEZ
    DOCKINEZ --- ---
    D1RABBIT: nepřehledny, nudny, nezajimavy... proste das jeden a nemas na to chut tejden sahnout. Za trest proste.

    A loot taky na houby.
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    Mně chyběly hexy ;).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam