• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DAVESADEMIDGEN computer / console games (1995-2005), Win95+ required, 3Dfx supported!
    FIDO_LETI_DOMU
    FIDO_LETI_DOMU --- ---
    PS: Jestli to nebylo jasný, tak ta hra není 3d isometrická, to s tím F II a Diablem byl opis.
    FIDO_LETI_DOMU
    FIDO_LETI_DOMU --- ---
    D1RABBIT: jj, fakt doporučuju vydržet chvíli ten diskomfort na začátku. Hra se vyznačuje víc než kdy jindy tím, že z total neschopů na začátku jsou později vraždomatici s různými skilly (na začátku myslim prostě jenom základní staty a zbraň do ruky). A je tak akorát odladěná mezi RPG a adventuru. Řešení hádanek se často vztahuje krásně k místu, jsou tam dějový zvraty a překvapení. Tajný zdi, tajný hesla, co jeden nemusí použít, ale když si pamatuje, tak mu to otevře cestu k lepším pokladům, nesmrtelná monstra, která nejdou zabít jednoduše zbraněmi, ale musí se na ně příběhově nebo zjistit jejich jednu jedinou slabinu (no ok, já toho jednoho nemrtvýho bose asi na po 17 upižlal po jednom životu a nepoužil zprvu .... .... :)

    A určitě doporučuju najít na netu walkthrough ne kvůli návodu, ale kvůli větvení povolání a co je potřeba dokázat a tak. Hra umí hráčovi znemožnit některý větve vývoje, když neví o jaký questy a předměty a staty jde... a to je škoda pak. A též zapnout software renderování. Ten 3D model je buglej a vypadá hrozně.
    FIDO_LETI_DOMU
    FIDO_LETI_DOMU --- ---
    LASICE78: dohrál. Je to pravej klenot.
    FIDO_LETI_DOMU
    FIDO_LETI_DOMU --- ---
    Btw Wizards and Warriors je naprostej případ zneuznanýho génia. Příšernej a těžkej začátek s těžkopádným ovládáním, který naprosto nedává tušit, co ta hra později nabízí. Je to asi jako kdybyste hráli Diablo I s lagující myší a někdo vám tvrdil, že je to 11/10 dungeonovka s krásnýma úkolama a skvělým vývojem hrdinů. A vy jakože wtf? Tahle vyvražďovačka, co neumí moji myš? ... a fakt že jo. Po šesti hodinách hraní se ukázalo, že ta hra je vlastně ve všech ohledech jak Fallout II, akorát to fakt debilně zkazili prvních šest hodin hraní. Dalších 30 ale je něco jinýho...
    FIDO_LETI_DOMU
    FIDO_LETI_DOMU --- ---
    DAVESADE: jj, Darkstalkers je hodně fajn. A v poslední době se vyskytnul další novej revamp, který po svém vlastním způsobu spojuje výhody Deathstalkeru a Lunystralis a Flamestryker. (ale já je stejně matlal dohromady za cenu některých bugů :) Myslím, že se jmenuje Wizardry 8 Restored. Moment, vygooglím, .... ok, tak se to jmenuje Wizardry 8 Reforged
    CHOROBA
    CHOROBA --- ---
    premejslim, co me na W&W sralo a nemuzu si vzpomenout. Ale kazdopadne me to sralo tak, ze sem to nikdy nedohral
    LASICE78
    LASICE78 --- ---
    DAVESADE: jo a mám dokonce originálku, z toho obchůdku za labutí :)
    LASICE78
    LASICE78 --- ---
    a teď jsem v hajzlu, W8 nebo W&W
    LASICE78
    LASICE78 --- ---
    DAVESADE: moc si toho nepamatuju, ale už tenkrát se museli opravit nějaké věci ve virtual dubu aby jsi mohl ve městě do budov, pak to šlapalo "dobře" pod winxp, mám rád serii wizardry jsou to hc rpg, tak jsem to zkusil zaujala mě ponurá atmosféra hry a líbíl se mi design dungeonů
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    LASICE78: Tahle hra mne minula. A protože dobové recenze byly dost vlažné, tak mne to ani nemrzel.

    Před pár lety jsem ale někde snad na RPGdotu četl, že hra prošla fandovským faceliftem a snad že i Bradley prohlásil, že takto měla hra vypadat dle původního plánu. To mne zaujalo, ale opět - nikdy jsem se k tomu nedostal.

    Co bys mi o tom řekl ty?
    DAVESADE
    DAVESADE --- ---
    DRAGON: Pardon, je to Deathstalker's mod:

    Greatest RPG Fans Forum - "Deathstalkers Wiz8 Mod..Updated..."
    http://www.softwarespecialties.com/dcforum/DCForumID7/1891.html#

    Co si pamatuju, tak W8 umí všechna rozlišení, resp. já to hraju běžně v 1024x768. Více asi zde: https://steamcommunity.com/app/245450/discussions/0/846963711074039531/
    LASICE78
    LASICE78 --- ---
    a když už jsem tady, wizard and warriors hrál někdo? taky moc pěkný rpg, chtěl jsem to nedávno rozjet bo jsem skončil těsně před koncem, ale na w7 to bohužel nějak nechce šlapat :D budu muset pohledat
    LASICE78
    LASICE78 --- ---
    pro DRAGON z vedlejšího klubu: ironman mod, prostě nemůžeš sejvovat, můžeš jen tehdy když chceš skončit, umřeš umřeš, začínáš znova, je to pro HC pařany no
    LASICE78
    LASICE78 --- ---
    já W8 dohrál tenkrát když to vyšlo, před časem jsem to rozjel jen s jednou postavou, ferie ninja, kvůli cane of corpus (jestli si ten název dobře pamatuju) nejmocnější zbraň ve hře, bohužel jsem přišel o pozice
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    DANIELSOFT: (že bych o víkendu zase po čase zkusil jít dál? uvidíme)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    já mám partu Fighter, Monk vpředu a Mage, Priest, Alchemist a Psionic vzadu.

    Fighter byl původně Samurai, ale přepnul jsem povolání, tuším kvůli lepším mečům a brnění

    jinak v osmičce už nefunguje ta polo-featura polo-cheat "měněním povolání se lépe leveluje" jako v sedmičce: asi to autoři začali považovat za bug, který je nutné ošetřit
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DANIELSOFT: jj, cetl sem to kdyz sem si dal vyhledat wizardry slovo ve vedlejsim klubu :) mne to docela chytlo a sem doma nemocnej, takze to asi dohraju :)
    DANIELSOFT
    DANIELSOFT --- ---
    jinak já hraju W8 už dlouho, s přestávkama. mám totiž dual boot kompl, na kterém se mi nechce bootovat do Windows, ve kterých jsou W8 nainstalované - a pozice je ještě stará, z předchozího počítače, taky jsem byl jednu dobu zakyslej.
    DRAGON
    DRAGON --- ---
    DANIELSOFT: jestli je, tak ho stejne na zacatku asi clovek nema, takze load..
    DAVESADE: ono na 30" monitoru se to v tech 640x480 opravdu hrat neda, aniz by si clovek nechtel po deseti minutach vypichnout oci, takze ten patch, co sem zminoval je fakt hodne prospesnej. Dik, mrknu na Darkstalkers
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam