• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PIKO23Hudební zákulisí (historky,zajímavosti,kultovní fotky a fórky z hudebního prostředí)
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    PIKO23: Tři ségry přeci .).
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HÁDANKA:
    Má to tři oči a tři nohy.
    .
    .
    .

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:
    Jaco Pastorius se dělí o své poznatky během baskytarového workshopu.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    BLIND: pro mě zas záminka k navážečce
    BLIND
    BLIND --- ---
    PIKO23: to byl sarcasmus ty hazeni spino .. :D
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    BLIND: Jenže to ses nezmínil jak si v nevědomosti zahodil příležitost ho vidět v Liberci za čento, páč si nevěděl jaká mrda to je tak teď na něj házíš špínu :D Každopádně letos sem na něj chtěli jet do Karlína a cena byla od 1600 a za místo kde by si z toho něco měl byla za 3200 :D
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:
    "Já se rodičů neprosila o to, aby mě počali na chodbě nějakého domu v Baltimoru, aby mě přivedli do světa jen proto, aby mě opustili, abych neustále narážela na překážky a musela bojovat o život."

    - Billie Holiday



    BLIND
    BLIND --- ---
    KOHOUT: nakej buzik vo kterm se rika ze ma nejlepsi feeling na svete nebo co .. :D
    KOHOUT
    KOHOUT --- ---
    PIKO23: JOE BONAMASSA dostal v Gibson SG v 6ti letech? Tak to je teda pěknej zmrd, kdo to vůbec je? :D
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    PIKO23: Max Cavalera jednoznačně vítěz .).
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    PIKO23:
    VZPOMÍNKY NA PRVNÍ NÁSTROJ II:
    Po pilotu tu mám druhý díl tohoto seriálu, tak snad se bude líbit. Drtivá část příspěvků pochází ze sériíe článku na frontman.cz (hledej pod tagem: První kytara).
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    JOE BROWN

    "Koupil jsem ji za libru v hospodě svý mámy, kde jsem vyrůstal. Jednu sobotu tam přišel chlap s kytarou a chtěl se jí zbavit. Nepamatuji si, co to bylo za model, ale měla spoustu podivných knoflíků na sobě. Pak jsem vyzkoušel různé typy Fendera, Gibbsona a Höfnera – byly sice krásné na pohled, ale pro rock´n´roll naprosto nepoužitelné, protože byly podomácku vyráběné. Já nevím, co se nimi stalo. Asi se rozpadly."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    JOE BONAMASSA

    "Říkalo se jí Chiquita. Byla to moje úplně první kytara, na kterou jsem hrál už jako čtyřleté dítě. Poté jsem dostal v šesti Gibson SG."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    VIC FLICK (tvůrce melodie k filmu James Bond)

    "Moje první kytara byla malá Gibson Kalamazoo, koupil jsem ji v roce 1949 za deset dolarů. Bylo dobrý na ni hrát jen s pomocí mikrofonu, co mají k dispozici velitelé tanků – přes rádio to znělo skoro jako kytara. Nikdy jsem nelitoval toho, že jsem ji vyměnil za banjo!"
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    MAX CAVALERA

    "Moje první akustika patřila tátovi. Měl rád italské písničky. Pracoval totiž na italské ambasádě v Brazílii a kdykoli ve volném čase ji hned popadl a zpíval. Zemřel v roce 1979, když mi bylo devět let. V jedenácti jsem pak našel jeho kytaru a tenkrát jsem byl zblázněný do Kiss. Paul Stanley měl na kytaře přidělaný takový skla, tak jsem se rozhodl ho napodobit. Rozbil jsem zrcadlo a kousky skla jsem nalepil na kytaru – to jsem fakt neměl dělat!"
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    TOMÁŠ SCHILLA (český violoncellista)

    První mi koupila mamka, když už bylo víceméně jasné, že u hraní vydržím. Prof. Černík nám s tím pomohl a nástroj mi vydržel desetiletí. Byl se mnou i v Americe, na turné s Půlnocí.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    GUS G (Ozzy Osbourne)

    "Můj táta mi koupil levnou akustiku, když mi bylo deset a dodnes ji mám. Do čtrnácti let jsem nevyzkoušel elektrickou kytaru, až pak jsem konečně dostal jednu ze série Fender Strat Classic Floyd Rose. Taky ji mám doma pořád schovanou - vypadá trochu jako model Richie Sambora, je to opravdu skvělá kytara a já na ni nedám dopustit."



    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    PONCIK: no to mě nenapadlo! :D
    PONCIK
    PONCIK --- ---
    PIKO23: Zapomněl jsi : Na džísce ....... .
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    POKUS O FÓR:
    Jedna oblíbená rýmovačka, "grafika" vlastní tvorba :D


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:
    "Na rock 'n' rollu mě udivuje jeho spiritualita. Lidé, kteří rock 'n' roll kritizují, jej poslouchají velice povrchně. Neslyší srdce a duši."

    - Johnny Cash, fotografie pochází z roku 1961



    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:
    Elvis Presley se v Německu podepisuje fanouškům, 1959.


    PONCIK
    PONCIK --- ---
    A mezi kapelama Dream Theatre jedna skladba 2 hodiny .:).
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    REKORD: Nejdelší non-stop vystoupení.
    Tento rekord v současnosti drží pianista Christian Calcatelli, s časem 60 hodin a 1 minuta. Na druhém místě je indická houslistka Athira, s časem 32 hodin. Mezi kytaristy drží rekord gruzínec Temur Kvitelashvili, s časem 27 hodin.


    CHALSEA
    CHALSEA --- ---
    PIKO23: jo Densmore charakter, jako hrom! Jediný nesouhlasil nikdy, aby bez Jima další projekty nesly název THE DOORS!
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam