• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PIKO23Hudební zákulisí (historky,zajímavosti,kultovní fotky a fórky z hudebního prostředí)
    VYHULENY_UFO
    VYHULENY_UFO --- ---
    HISTORIE
    //ja uplne nevim kam s tim, ale dneska sem videl pekny videjko, ktery ukazuje devadesatky v cisty podobe. kdy jindy se ale mohl setkat janda se svatym vincetem... ? :D
    //kdyztak adminovi sorry, smazat pripadne.

    Svatý Vincent v rozhovoru Petra Jandy
    https://www.youtube.com/watch?v=hcUc05f5e_Q
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE & ZAJÍMAVOSTI:
    Freddie Mercury ve svých 12ti letech (1968).

    Freddie se narodil roku 1946 jako Farrokh Bulsara v tanzanském městě Stone Town, dnešní historické části Zanzibar City. Většinu svého dětství prožil v Indii, kde se od svých 7 let začal učit hrát na klavír. Jeho rodiče byli etničtní Pársové - členové staroindické komunity vyznavačů náboženského směru zvaného zoroastrismus. Toto íránské náboženství bývá některými historiky pokládáno za historicky první nejstarší světové náboženství v dějinách.

    Mezi jeho záliby patřily například kočky, které choval ve velkém množství a také byl náruživým filatelistou. Čas od času je možné vidět na různých výstavách jeho proslulé sbírky známek. A nikoho určitě nepřekvapí že miloval balet a vážnou hudbu.

    Pokud se chcete dozvědět víc ze života nejen Freddieho, ale i ostatních členů Queen, doporučuji zkouknout dvojdílný dokument z roku 2011, Queen: These Are Days Of Our Lives ( http://www.csfd.cz/film/305107-queen-these-are-days-of-our-live/prehled/ )

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:
    Tak co, je tu nějaký takový šťastlivec? Mě osobně by stačilo Rising od Rainbow, už jednou v rodině bylo a to dokonce za minulýho režimu, když ho přivezla tátovy tetička z USA, no a v devadesátkách bylo spolu s takovými klenoty jako LZ I - IV prochlastáno... ale zbyla tu 4 alba od Omegy :DD


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:

    "Když mi někdo tvrdí, že jsme prodali 220 milionů alb, tak říkám: Fajn, ale kde je šek?"
    - Barry Gibb (poslední žijící člen Bee Gees)
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:
    Eddie Van Halen, Jimmy Bain a Tommy Lee s Ronniem.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    PIKO23:
    VZPOMÍNKY NA PRVNÍ NÁSTROJ III:
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Greg Howe

    "Daroval mi ji přítel mý ségry, když mi bylo deset. Říkalo se jí Guya a vypadala jako model Ventures – měla čtyři hnusný snímače. Už ji nemám, ale přál bych si pravý opak."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Peter Frampton

    "Moje první kytara byla ošklivá, stará a levná… Myslím, že se jí říkalo nějak jako trsátková kytara. Stála čtyři libry deset šilinků a značku si nepamatuju."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Dweezil Zappa

    "Fender Music Master, byla něco jako Fender Duo Sonic. Dostal jsem ji, když mi bylo šest, a vůbec jsem nevěděl, co s ní mám dělat. Vážně jsem se do toho pustil až ve dvanácti."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Scott Gorham (Thin Lizzy)

    "Bylo mi devět, když mi táta koupil tu nejlevnější nylonku Silvertone z obchoďáku Sears, co byla k mání. Byl to snad největší šunt, co si můžete představit."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Tommy Shannon (Stevie Ray Vaughan)

    "Bylo mi patnáct a celé léto jsem myl nádobí, abych si mohl koupit svoji první kytaru Fender. Byl to krásný bílý Jaguar a já ji k smrti miloval."
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    Pepper Keenan (Down, ex-Corrosion of Conformity)

    "Můj dobrý přítel Pat The Rat se snažil zdrhnout před policajty na motorce, ale stálo ho to život… S kamarádem jsme se vplížili do jeho domu a já si vzal jeho kytaru, protože na ni nikdo nehrál. A tak jsem se na ní začal ve třinácti učit. Byla to kopie Sears Les Paul, kterou jsem si přestříkal do černého provedení."
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST:
    Paul McCartney ročně vydělá asi 10mil. Kč (370k €) za svou vánoční píseň Wonderful Christmas Time, která vyšla v roce 1986 na albu Press to Play. Do výdělku se započítávají i zisky z licencí na covery. Je to strašná sračka ... :D
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:
    "Nikdy jsem neviděl jediný důvod, proč přestat hrát jen kvůli tomu, že mi krvácejí prsty. Fyzická stránka věci mě nikdy nerušila. Myslel jsem, že to tak prostě má být. A myslím si to dodnes."
    - Ron Wood

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:
    Bonzo tráví čas se svým synkem Jasonem.




    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:
    Teenager Max Cavalera ve svém pokoji, bohužel rok neznám.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:
    Mustaine a Iommi na harfu? To bych si rád poslech! :DD




    JAMILLOS
    JAMILLOS --- ---
    N_I: Ten vlevo je Duff McKagan z GNR.
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST:
    Nějak se mi dostali pod ruku tyto fotky Kinga Diamonda. Na první je s hercem Morganem Freemanem a na druhé se zakladatelem a veleknězem Církve Satanovy a autorem Satanské bible, Antonem LaVeyem.


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:
    "Excuse the blood...."
    - Dead (Mayhem, Morbid)

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓRKY: Mám tu pár fotek mých oblíbených musikantů věnující se sportu a relaxu (u Lemmyho nevím ale tělo má super....). Mimochodem 1-3 jsou Geddy a Alex z Rush :D











    N_I
    N_I --- ---
    slash a motley crue...kruty storky..!

    strasne zajimavy a ostry cteni o tyhle parte, jak v heroinovych denicich tak tak te druhe knize...

    PREMIUBOY666
    PREMIUBOY666 --- ---
    :D
    to tu trochu odlehcim..
    Hardcore Singer Accidentally Swallows Microphone
    http://thehardtimes.net/2015/02/12/hardcore-singer-swallows-microphone/
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    Je mi až trapně že, na tuto událost reaguji zde s takovým zpožděním, ale bylo by mi teprve trapné kdybych to sem nenahodil nikdy.
    Jde o úmrtí Grega Lakea, jenž byl jedním ze zakládajicích členů King Crimson a později Emmerson, Lake & Palmer. Dále spolupracoval s kapelami jako Asia či Garym Moorem nebo Cozzym Powellem. Znám je především jako basák, nicméně ovládal hru na piáno, klávesy, bicí a kytaru.
    Zemřel v Londýně dne 7. prosince 2016 ve věku 69 let po boji s rakovinou.

    CHALSEA
    CHALSEA --- ---
    PIKO23: RIP*
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam