• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    PIKO23Hudební zákulisí (historky,zajímavosti,kultovní fotky a fórky z hudebního prostředí)
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST:
    20 zajímavých faktů o Metallice za její 30. letou historii, čili data budou aktuální někde k roku 2011, angličtina výhodou.

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---










    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:
    „V březnu 1987 jsem se potkal s kluky z MEGADETH, když předskakovali Alice Cooperovi v Long Beach Areně. Ve vzduchu visel můj příchod do jejich sestavy, ale nakonec se vše zadrhlo. Za prvé, když jsem borce viděl v zákulisí, vypadali opravdu hodně nezdravě. Sám jsem nebyl svatý, ale měl jsem věci pod kontrolou. Druhá věc, neměl jsem zájem být něčí najatý zaměstnanec. Chtěl jsem dělat svobodně umění bez nutnosti někomu podléhat,“

    - Dave Lombardo
    bicí v těchto kapelách:
    Beloved Ghouls, Dead Cross, Misfits, Mr.Bungle, Suicidal Tendencies, Satanic Planet, Fantômas ex-Slayer

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HISTORIE:

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    HÁDANKA:
    Vyvstane někomu z vás na paměti jméno interpreta či název písně? (bez googlení)

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    MICROSHIT: ahaaa, díky :D
    MICROSHIT
    MICROSHIT --- ---
    PIKO23: poslední není ZW, alébřž Dave Chandler ze Saint Vitus )
    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    CITÁT:
    "Když řeknu že jsem chodil na koncerty, tak každej jako zpozorní... a řikám: můj poslední koncert byl vlastně v Hluku kde, jsem byl Uriah Heep, Juria Heep, Urijáších, jak kdo chcete. Kdysi dávno jsme tu měli možnost úplně minimální. Chodili jsme na koncerty Olympicu, chodili jsme na Katapult, chodili jsme na rockovou Petru Janů, chodili jsme na Citron a na podobné věci... "
    - Jiří Kajínek
    (ve videu s názvem Hudba i Čtvrtníček s Lábusem, zveřejněném 28.1. 2021, na svém youtube kanálu)

    Dodám že se jednalo o koncert ve sportovní hale města Hluk ve Zlínském kraji jenž se uskutečnil 16.2. 2019.
    Tou dobou kapela představovala své 25. a prozatím i poslední studiové album Living the Dream.

    Na fotce s organizátorem koncertu.

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:
    Pár komiksů z dílny Drawn Too Late ( https://www.facebook.com/drawntoolate/ ) zaměřujicí se na metalové prostředí, zejména na stoner/doom podsvětí.
    Účinkují: Dave Wyndorf (doprovodná kytara a vokály v Monster Magnet)
    Brendt Hinds (solová kytara a vokály v Mastodon)
    Zakk Wylde (solová kytara a vokály a nejen to v kotle píčovinách: Ozzy Osbourne, Black Label Society,
    Pride & Glory, Steel Dragon, Zakk Sabbath)





    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST:



    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FOTO:
    Ozzy a Sharon Osbourne v roce 1987, kdy už spolu měli tři děti (Aimee, Kelly a Jac). Sharon se s Ozzym seznámila ve svých 18 letech, když pracovala pro svého otce Dona Ardena, který byl v té době manažerem skupiny Black Sabbath. Když Ozzyho z kapely v roce 1979 vyhodili, Sharon s ním začala chodit a stala se jeho manažerkou jako sólového umělce. O tři roky později Sharon a Ozzy uzavřeli sňatek v Maui na Havaji (4.července 1982).

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FOREK:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FOTO:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST:

    První walkman, uvedla v Americe na trh japonská firma Sony. V Japonsku se začal prodávat dne 1. července 1979 za cca 3300 kč (dnes by to bylo asi 11 000 kč). Sony předpokládala, že bude prodávat asi 5 000 kusů za měsíc, ale za první dva měsíce se prodalo více než 50 000 walkmanů.

    Do dnešní doby společnost vydala na 100 různých verzí walkmanu.

    Název společnosti byl odvozen od latinského výrazu pro zvuk, sonus.

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FOTO:


    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    FÓR:
    Heh, Iron Butterfly jsou základ...

    PIKO23
    PIKO23 --- ---
    ZAJÍMAVOST:


    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam