• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    VITI
    VITI --- ---
    KOLEM MELECHOVA 11.7.2020
    KOLEM MELECHOVA
    http://www.melechov.cz/kolem-melechova.html
    BATY
    BATY --- ---
    SALO: No já jsem si to právě taky přehodil na silničku 32z z cyklokrosky... Ale asi nikam nepojedem, protože počasí moc nevypadá...
    SALO
    SALO --- ---
    BATY: ja si na Glockner vzdy beriem 11-32 z cyklokrosky :D
    pred par rokmi som si omylom zabudol a na 39-28 to bol celkom opruz...
    JAZ
    JAZ --- ---
    JONAS3: to je i tím, že většina lidí nedojede až úplně nahoru, otáčejí to těch 600m pod vrcholem, aby si ušetřili bolest :)
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    JAZ: letos máš 3. čas zatím, not bad!
    JAZ
    JAZ --- ---
    YANKEEE: Ty první dvě fotky jsou Grossglockner strasse a ten průsmyk je sice průjezdný, ale myslím, že na druhé straně jsou dlouhé tunely, takže to na kole buď nejde vůbec, nebo jen hodně blbě a všichni to nahoře otáčí.
    A další dvě pak ten Kitzbuheler Horn a tam je jen jedna cesta, musí se stejně dolů, což je tak trochu volný pád... ale mě to nevadilo, měl jsem celodenní kolečko kolem celého toho masivu a tohle byla jen krátká odbočka
    JAZ
    JAZ --- ---
    BATY: jojo a zaplťpánbůh za ní. Třeba loni Mortirolo mi šlo pohodlně s 30, ale předevčírem na Kitzbuheler Hornu si to neumím představit, půlku kopce jsem tam měl 36x32 a hlavně na posledních 600 metrech, které mají průměr 17%, mi to přestávalo stačit, tam jsem rval přes 300 wattů jenom abych nezačal couvat :D to je opravdu nejtěžší kopec co jsem kdy jel, už se tam nechci nikdy vrátit, je to strašně zákeřný, první půlka má kolem 11%, u kterých se dá i trochu odpočívat, ale ve druhé není ani chvilka na oddych a děsivě to graduje až do posledního metru. Uklidňuje mě jen to, že se tam trápí úplně všichni, i takový Buchmann to dal nedávno jen o 11 minut rychlejc https://www.strava.com/segments/2256007
    YANKEEE
    YANKEEE --- ---
    JAZ: to je výšlap se deadendem, že se vracíš stejnou cestou nebo to je sedlo a sjedeš druhou stranou? Podle koncové stanice lanovky bych to tipoval na první možnost. Případně není to pruda vracet se stejnou cestou?
    BATY
    BATY --- ---
    JAZ: Co tam máš za kazetu? 32z?
    BATY
    BATY --- ---
    JAZ: To je svině :)
    JAZ
    JAZ --- ---
    Tak radsi neco pozitivnejsiho, pozdrav z vikendovych rakouskych kopcu :)







    JAZ
    JAZ --- ---
    MAESTRO_007: no doufám, že my všichni se tu budeme potkávat ještě dlouho a ideálně bez šrámů :)
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    JAZ: nepreju ti, aby se ti neco stalo, bez ohledu na to jestli helmu mas nebo ne :-) ...tim bych to uzavrel
    JAZ
    JAZ --- ---
    MAESTRO_007: ok, takže když napíšu, že cyklisti jsou idioti, protože jezdí na silnici mezi autama, a ještě dodám, že jezdit bez helmy nevadí, tak už si tu nebudeš připadat jako na novinky.cz a budeš s mým progresivním názorem spokojenej?
    Ten přístup s helmou co jsi popsal je úplně stejná kokotina jako "sice mám v krvi šest piv, ale doma jsem za 5 minut, to v tom autě nějak zvládnu"...
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    JAZ: arogance a hloupost je jezdit na kole po silnici mezi autama... zachranari a doktori by se meli venovat lidem co to potrebuji a ne blbcum v uplych dresech co si potrebuji neco dokazovat

    jsem tu spravne v diskuzi na novinky.cz? ja helmu vozim a okolo me vsichni taky, ale ten konkretni pripad se stal v nedeli v 7 rano, kdovi kam ten clovek jel, treba si helmu zapomnel v praci a jel pro ni atd.... tvuj nazor je proste debilni a popisovanim nejakeho borce cos nekde potkal v cepicce castelli si to neobhajis
    BATY
    BATY --- ---
    PAN_SPRCHA: Zrovna včera jsem vyrážel na kolo nasranej po hádce s manželkou, blbec jsem si helmu ale vzal :)
    Když už umřít, tak na kole, no ne? Kdo by se chtěl klepat do 80 v důchoďáku...
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    VITI: to jsou otcové od rodin, zkouší jestli si to utrpení nezkrátí
    VITI
    VITI --- ---
    JAZ: ja dlouho nepotkaval silnicare bez helmy, ale za posledni tak 3 roky mi prijde, ze to jde do mody :-/ Loni u Krivoklatu ve sjezdu do Roztok mne predjel chlapik bez helmy v dresu Sparty, musel jet tak 70-80, to uz je odvaha ... pochopitelne zadnej zavod, normalne v provozu.
    JAZ
    JAZ --- ---
    MAESTRO_007: já už na kruháči taky letěl přes kapotu, a i proto mám na nošení přilby dost jasný názor, protože kdybych jí tenkrát neměl, je dost možná po mně... nechápu, že bez ní pořád tolik lidí jezdí. Když už si někteří neváží sami vlastního života, tak je to pořád nehorázná arogance vůči vlastní rodině, záchranářům, doktorům...
    MISO: no sakra :( ale jsem si jistý, že tohle bude jiný případ, ten by bez přilby nejel
    MAESTRO_007
    MAESTRO_007 --- ---
    MISO: tenhle asi ne, ma fotky jak jezdi na Speslu...

    ..kamaradovi amputovali nohu pod kolenem minuly tyden, taky mu nedal borec prednost v aute... foto sem davad nebudu :/
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam