• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    JONAS3: a oni ho nechali včera ještě šlapat... (vím, že se to tak dělá)
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Tak ani Dombrowski, třetí z party Landy, dnes nestartuje - otřes mozku. Takže včera na posledních 16 km 3x klíční kost a jeden otřes mozku.
    Především Sivakov s tou potřebou reoperace dlahy, co měl na klíční kosti, to není nic dobrého.
    BINARY_PARANOIC
    BINARY_PARANOIC --- ---
    GOLDEN_TEACHER: no, obávám se, že na koupi kola sis vybral nejhorší možnou dobu :D Velká poptávka a zároveň pandemií omezené výrobní kapacity, nedostatek komponent apod.

    Každopádně v té nejnižší cenové hladině jsou kola z Decathlonu asi nejrozumnější volba. Nemohu se ale vyhnout klasické Nyxí rady — přitlač na rozpočet :))

    Třeba jejich gravel řada 520 už je postavená na sadě Shimano 105, což se funkčně až tolik neliší od nejvyšších mechanických řad, „jen“ je těžší. Ale hlavně je to držák a kompatibilní s vyššími řadami (kdybys chtěl časem postupně upgradovat, i když u 105 ani nemusíš mít moc důvod). Případně mají za stejnou cenu i verzi s 1x (SRAM APEX 1) — na rovinu ale se SRAM nemám zkušenosti, takže nemohu posoudit, co je lepší volba :)

    Jako čistě silničku (ne-gravel) mají psanou i https://www.decathlon.cz/silnicni-kolo-rc520-id_8502389.html — je o fous levnější a když budeš jó chtít, i na ni dáš „gravel“ pláště 700 × 36 (nebo 650 × 40).

    Ale tam zhruba bych ve výběru začínal. Počítej také, že k tomu budeš mít další výdaje — od treter (nešetřit) a nášlapných pedálů (na gravel / město klidně SPD, Shimano PD-M 520 je nesmrtelný a léty ověřený model) po helmu a tak. Za sebe bych mimo kola nešetřil na: kraťasech, tretrách, helmě a času stráveném s nastavením správného posedu. Tvé tělo ti poděkuje :)
    GOLDEN_TEACHER
    GOLDEN_TEACHER --- ---
    Ahoj, mohl bych požádat o pomoc při výběru kola? Chtěl bych si koupit silničku/gravel na ježdění po městě a na předměstí. Jezdím dlouhodobě na klasickém "autor - pevném horáku". Nicméně rád bych si pořídil něco, s čím se bude dát občasně udělat středně dlouhý výlet za Prahou. Nepředpokládám, že budu brutálně aktivní cyklista, tak se nemusí jednat o nic super dokonalého-drahého. Spíš univerzalita.

    Aktuálně mě nejvíce zaujal tento gravel z Decathlonu:
    Gravel kolo 120 TRIBAN - Decathlon
    https://www.decathlon.cz/gravel-kolo-120-id_8575940.html

    Rád bych se držel ceny 15-18k. Neřešil jste pls někdo koupi nového kola v poslední době? Nebude mít někdo nějaký tip? Bohužel jsem v cyklistice dosti lama, tak moc nevím kde hledat zajímavé alternativy. Případně kola co budou mít dobrej poměr cena/výkon.

    Díky moc!
    ROMI
    ROMI --- ---
    ATOMIKS: ale Velogames zatim vedu :D
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    ROMI: taky tomu prd rozumíš .o)
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    D1RABBIT: aby neodešel předčasně s fýzou, jak minule.
    ROMI
    ROMI --- ---
    ATOMIKS: ja ne :)
    ROMI
    ROMI --- ---
    Landa is new Porte (Pinot) :)
    PAN_SPRCHA
    PAN_SPRCHA --- ---
    ATOMIKS: to byl Dombrowski, ten si tam brnknil první, ostatní šli za ním
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    Sivakov taky out, 13 minut zásek.
    RUSTU
    RUSTU --- ---
    NAKASHI: Zas jako znáte to. Mít formu na prvním kopci smrdí výbuchem ve třetím týdnu.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    BURKHAR: zdá se mi, že to byl on, kdo nevychytal ten středový sloupek s motorkářem
    BURKHAR: finito
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    NAKASHI: Jak to je, když nedojel a bude zítra ready? Kolik minut bude mít ztrátu? Hypoteticky.
    NAKASHI
    NAKASHI --- ---
    a jeste vcera vypadal s Bernalem nejlip v tom poslednim kopci
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ATOMIKS: Aj já.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    BURKHAR: jsem mu hodně věřil
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    ATOMIKS: Velká škoda. A vypadá to, že za to ani nemohl.
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    bohužel
    Landa, however, was unable to get up. He was quickly reached by medical staff, with Italian television suggesting he had hurt his shoulder. He was eventually placed into an ambulance and taken to a local hospital.
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    NAKASHI: Landa mě mrzí, třeba to rozchodí. A to ne kvůli velogames, kde ho mám, ale protože je prostě dobrej a mohl s GC zamíchat trochu.Ewan naprosto turbomyš, to byl úlet, jak to rozkmital.Pěkná etapa opět, s kaňkou těch zranění.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam