• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    FORELLISilniční cyklistika - "špatným dnem šetříte síly"
    KEIKIN
    KEIKIN --- ---
    JONAS3: Barumka-to musel bejt slušnej oddíl:
    barum
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    FORELLI: Jojo, levné tenkrát byli. U nás jsme ale fasovali i Barumky...

    Klabal dělal kdysi hlavního inženýra ve vývoji galusek v Barumu (Rudý Říjen), po revoluci hned odešel a založil si TUFO, v takovém plesnivém líkusáku. Tam jsme za ním chodili a dával nám ty jeho výtvory, doslova... měl jeden lis a kolikrát z toho vypadla galuska tak křivá, že se nedala srovnat na ráfek. Ale rychle se lepšil. Ale byl taky dost velký průkopník a inovátor. Nevím, nakolik jsou to jeho nápady, nebo to někde okopíroval, ale rozhodně hned zkraje začal dělat bezdušové galusky (tím se odlišoval od všeho dostupného a barumek, co dělal dřív) a k tomu si vyvíjel vlastní tmel (měl u nás spoustu názvů, obvykle hodně drsných). K tomu přišel s páskou na lepení galusek místo chemoprénu.
    Mělo to spoustu dětských nemocí, pásky vůbec nedržely, tmel nezalepil ani vosí píchnutí, galusky absolutně nedržely ani na suchu (pak to bylo zajímavé na tréninku, třeba jsme se váleli celá skupina v první zatáčce, jednou zase přišel s novou gumou na dráhu, navlíkli jsme to na tandem, rozjeli letmé dvoukilo, a když jsme odskočili v klopení z černé až za modrou, tak jsem to zase hned sundali), občas se úplně rozpadly...
    A hle, kde je dnes! Klobouk dolů...
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    D1RABBIT: Hříšníku! Zkus někdy aspoň gravel, MTB jsou hnus s 80 cm rodlama. :P
    VITI
    VITI --- ---
    FORELLI: v ty dobe jsem vozil Vittoria Roma 19 :-) ... dnes bych s nema nejel ani na nakup :-)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Krásně si tu vyplňujeme cyklopauzu vzpomínkama. :)
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    JONAS3: Tufa jsem taky tenkrát vozil, protože byly nejlevnější co jsem tady sehnal, ale od té doby je nemusím. Chápu, že jsou asi jinde, ale tenkrát na tom bylo dost defektů.
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    FORELLI: Já si ji půjčoval přímo od Pepy Bayera. Přes bráchu, který jezdil tenkrát u Mikšíka ve Slušovicích u Mikšíka (třetí do party k TICO a Husqarně) nebo jinak pokoutně. Ale jako mít to na kole, tos pak byl pán!

    Vůbec jsem tam měli výhodu na materiál, zrovna vznikalo TUFO, takže jsme od Klabala dostávali galusky na testování (někdy velká sranda, když experimentoval se směsí), do toho tam vzniklo KCK a JoKo...
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    JONAS3: ta loukoť tehdá stála 30 tyček, my jsme jí měli "sponzorsky" za 10. To bylo radosti!! :-)
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    D1RABBIT: no dneska už Jihočech nejsem, protože nám posunuli hranice kraje, ale vždycky jsme pod jižní Čechy patřili, teď už nějakou dobu patříme pod Vysočinu. Jinak jméno toho šklebícího se si nevybavím, ale za ním jede Filip Ryjáček, který má v Táboře obchod Apex Bike. Zajímavostí je, že se tenkrát se vozily ty rohy na beranech, já to teda nikdy neměl, ale občas to bylo vidět.
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    JONAS3: My jsme byli taková amatérská neoficiální odnož Husqvarny :-) Když jsem byl cca ve druháku na střední a skončil jsem s ježděním pod licencí, tak jsem mu zavolal, že jsme parta kluků co jezdí amatérsky, tenkrát jsmě měli i klub :-) a jestli by třeba neměl nějakej použitej materiál, dresy apod. No a dali jsme si v Táboře sraz, pokecali, on byl fakt fajn a dostali dresy, kalhoty, rukávy. Po sezóně nám nabídl i kola, já mám rezervu pro Kejvala, tenkrát za 20 táců, na chorusu, super kolo. To bylo v době kdy v tadyvládlo TICO a Husqvarna :-)
    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    FORELLI: Hezky pěkně. Tos jezdil přímo u Ženíška?
    Jinak tu karbonovou loukoť (a disk) jsem si taky půjčoval. Dnešní závodníky by překvapila hmotnost :D Ale když se to rozjelo...
    FORELLI
    FORELLI --- ---
    Ha, pěkné historické okénko aneb zpátky do dnů v roce 94 a 95 – cestujeme časem, budeš rozumět hned... :-)

    Říkáte Fort? Nějakej fešák by tu taky byl :-)

    Na Fortíku jsem strávil devadesátky, než jsem se dostal do práglu:
    Tady někde v krpálech u Velešína:


    Nějaká časovka dvojic v Písku:


    A tady samostatnej Fort s karbonkou od Bayera:


    Po návratu z Prahy do rodného kraje jsem kolo oprášil a chvilku blbnul na silnici na Canyonu Ultimate:


    Ale nakonec už mě pár let baví nejvíc univerzální gravel – tady s Borym a Michalem Sváčkem na silničních balónech:
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    JONAS3: Vitaj, synu!

    To už vypadá, že by snad mohla příští léto nějaký víkend proběhnout někde na průsečíku všech našich bydlišť a chata s chlastačkou. Tři kategorie okruhů (30, 50 a 100 km, dle výkonosti), s magorama z elitních klubů nejedu. Koukám, že jsme tady krásně rozdělení na jasné domestiky, kteří vozí lahváče, klasikáře a horské blechy. To dáme. Tour de NYX 2022! :D

    Ad FOŘT, nedám na tu značku dopustit, dělaj to dobře. Mám teda hliník komplet na 105 s karbonovou vidlou a jezdí to super. Na místní závodníky bych samozřejmě neměl. :)
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    Tož když už jsme u toho, ještě zepár k tématu. Ze švihů s kamošama a podobných taškařic.

    JONAS3
    JONAS3 --- ---
    BURKHAR: Fort super. Měl jsem podobného ve žluté ještě s páčkami na rámu. Klasická ocel, která uveze 120 kg. Tolik jsem měl, když jsem poprvé po 15 letech (2012) vlezl na na kolo.
    Takže bych byl platný člen oddílu, sami jste si o to těmi zvrhlostmi tady řekli!

    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    SUMAC: Švihaj, šuhaj! ;)
    SUMAC
    SUMAC --- ---
    pekne. tak kdyz uz sme u toho facebookovani tady. cca 10 let zpatky:


    CUKI
    CUKI --- ---
    BURKHAR: To jsme to ale oddíl :-)
    DUKED
    DUKED --- ---
    BURKHAR: Fořt parádní 👍
    BURKHAR
    BURKHAR --- ---
    D1RABBIT: Ale oldschool FOŘTa mi nepochválí. :(
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam