• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TMHElektron: Magic Music mashines!
    Diskuze ohledně vybavení švédského výrobce hudebních nástrojů, typy, tricky, OS updates, patches, samples, bug fixes etc...
    rozbalit záhlaví
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    PARDON: na OT se to da obejit jak pises, A4 a AR nemam, kazdopadne predpokladam ze na AR by to s kompresorem melo jit, ma ale jen jeden vstup, bud to na AR kompresor bude umet a modulovat externi signal nebo ten vstup bude pouzivat pouze pro insert jako vstup ridiciho signalu pro sidechain, ... podobne to je potreba zjistit na A4 ktery ma klasicky 2 mono jacky, takze s trochou stesti by to mohl umet A4, kdyz do nej pichnes subpatty.. jinak nevim, zkus to zadat do googlu a hledat, to same bych delal ja...
    PARDON
    PARDON --- ---
    nemel by nekdo napad jak vyresit sidechain compressor?
    hraju live z OT + A4 + AR + Subphatty, rad bych vyresil aby mi z A4 kickdrum spustil sidechain a pumpoval subphaty synth.
    Zjistil jsem zatim jedninou variantu (pseudo sidechain compressor) Na OT audio in + kontrolovat level volume pomoci LFO.
    Dalsi moznost by byla si poridit externi compressor, kterej umi sidechain, ale zatim zkousim ruzny varianty na elektronech.
    Nemam moc zkusenosti s CV out na A4, mozna by se s tim dalo neco vykouzlit.
    nevim...
    CORNIIS
    CORNIIS --- ---
    Shodou okolností taky hledám SPS1 MKII Mačhinku. Gůglil sem pár dní v kuse a nic, poslední kus sem nestihl čapnout na konci prosince. :/

    Nevěděli byste náhodou o někom, kdo by tenhle unikát již nepotřeboval?

    Děkuji.
    BABB
    BABB --- ---
    Tak zatim největší problém v mašinách od elektronu vidim v tom, že pokud pořídíš jednu, chceš další .)
    BABB
    BABB --- ---
    no to se ještě uvidí :)
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    tak uz ma stastneho majitele ,)
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    ... kdybyste nahodou nekdo chteli Elektron Machinedrum SPS-1UW+ mkII ve skvelem stavu
    Elektron Machinedrum SPS-1 UW+mkII do neděle 27.11. pouze 23.000,- ! | Midi
    Elektron Machinedrum SPS-1 UW+mkII do neděle 27.11. pouze 23.000,- ! | Midi
    http://www.midi.cz/inzerat/173090/elektron-machinedrum-sps-1-uw-mkii-do-nedele-27-11-pouze-23-000/

    .. kamarad potrebuje prachy a je to ochoten vymenit i za nejaky kontroler + doplatek, kdybyste meli zajem at vite, urcite se s nim da domluvit
    STARF
    STARF --- ---
    snad jsem nasel reseni, je treba vypnout interni routing v nastaveni A4, vecer zkusim

    "Global > Voice routing > Uncheck which channels (ive did all 4) get sent to Main"
    STARF
    STARF --- ---
    (cil je, abych s sebou nemusel tahat jeste klasickou zvukovku... rad budu mit misto v baglu)
    STARF
    STARF --- ---
    tusite, jak u Overbridge nastavit, aby z A4 lezl ven jen vystup Abletonu a ne i standardni vystup A4? proste at to funguje jen jako master out u zvukovky
    takhle mi leze audio z A4 ven dvakrat (jednou masina + jednou co leze pres Overbridge z Abletonu) a navic to neni spravne syncnuty

    napadlo me si vedle HW live setu udelat jeste hybrid live / DJ set, kdyz je po me na akci zadano hrat dyl, jak hodinu
    TMH
    TMH --- ---
    Analog Drive | Elektron
    https://www.elektron.se/products/analog-drive/

    se nám nějak rozjížděj... doufám že udělaj nějakej inteligentní delay, to by pak stálo i za nějakej 25k :P
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    a pri tom automatickym slice grid rozdeleni se pta jestli to udelat pomoci Zero-cross align...
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    Octatrack Know-How — Lesson #9: The audio editor and loop slicing
    https://www.youtube.com/watch?v=fiTS7hqnElQ


    pri editaci nastaveni start a end pointu v sample edit ... Function + knob B pri nastaveni loopu = 0 amplitube crossing...
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    QYDO: nemyslim, ze je nejaka jednoducha cesta .( ja pouzivam napr tech 64 zvuku za sebou v jenom samplu a pak to slicnu gridem na 64, no a vzdycky musim jeden po druhem nastavit start a end... jdu to jeste ceknou jestli tam neni v preferencich nejaka moznost, jakoze zahlazovani prechodu mezi slicy nebo tak neco, ale pochybuju...
    QYDO
    QYDO --- ---
    Zrovna delam generalni uklid octatracku a presun resamplovanych tracku do noveho projektu... idea je třeba dvaatřicítku slicnout gridem na 16 a pak linear locks jí nechat přehrávat/přeskládat atd...
    V 90% vsech loopu mi to ale lupe, pri prehravani, mezi slici.. existuje nejak rychla cesta jak z toho ven? Ano jde to opravit posunem start a end pointem slicu + mozna lehka prace s ampem, ale je to vopruz, na moc dlouho :/
    QYDO
    QYDO --- ---
    STARF: to jsem nezkousel, delal jsem to s rimshotem, takze predpokladam ze byl kratkej... to zkusim, dik
    STARF
    STARF --- ---
    QYDO: natahnul si note lenght mezi triggerama? aby mel slide dostatek casu neco provest?
    retrigger jsem slidovat nezkousel popravde, ale imho by to melo jit
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    no nemas moc za co, ale muzu to nekdy zkusit...
    QYDO
    QYDO --- ---
    DOSTA: cau :) děkuju za info
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    QYDO: cau ,) to sem teda jeste nezkousel...
    QYDO
    QYDO --- ---
    Měl bych dotaz na slide funkci elektronich sekvenceru.. Konkretne u rytma mi to včera večer nějak vůbec nemakalo, ale i u octy jsem s tim parkrat zapasil a moc to kvuli tomu nepouzivam. Zrovna vcera jsem chtel slidovat u triggeru retrigger, tzn aby se to opakovani triggeru zrychlovalo nebo zpomalovalo smerem k nejakymu dalsimu triggeru, ale at dam slide trigger kamkoliv, nedela to nic
    Pouzivate slide? Kam mam dat slide trig aby to slidovalo? Da slidnout ten retrigger time? nejak to z toho manualu moc nechapu a nejede mi to
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam