• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    TMHElektron: Magic Music mashines!
    Diskuze ohledně vybavení švédského výrobce hudebních nástrojů, typy, tricky, OS updates, patches, samples, bug fixes etc...
    rozbalit záhlaví
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    SQARE: Marketing bullshit. Objednaval jsem digitakt za 21, kupoval ho za 19 a pred mesicem stal necelych 17. Po nammu skocil zpet na 19. Staci nebejt hot ;)
    SQARE
    SQARE --- ---
    Digitone objednanej, whee!!
    Jo a jestli to někoho dráždí na mysli, tak doporučuju předobjednat, prej se bude zdražovat minimálně o 25%, kamarád se rozkecal s nějakým elektronautem na veletrhu na stánku
    STREAM
    STREAM --- ---
    https://www.elektron.se/wp-content/uploads/2018/02/Digitakt_OS1.06_readme.pdf hle a hned 1.06...asi jen nejakej fix na par problemu z 1.05..docela rychlost:))
    STREAM
    STREAM --- ---
    VIRUS31: docela slusnej update...
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Updates | Digitakt OS 1.05
    Support | Elektron
    https://www.elektron.se/support/?connection=digitakt#resources
    TULIPI
    TULIPI --- ---
    Elektron Digitone Sounds NAMM 2018
    https://www.youtube.com/watch?v=E-ko2CsBj-s
    SPOQ
    SPOQ --- ---
    Faderfox ted jeste prisel s timhle - http://www.faderfox.de/mx12.html. Je to uz docela nejakej peniz za kontroler, ale vypada to moc pekne... Je mi dost sympaticky i to, ze je to stale mala firma a ten chlapik si to dela vicemene sam. Rad jsem ho podporil.
    SPOQ
    SPOQ --- ---
    QYDO: Rozmyslel jsem se mezi Faderfoxem UC4 a Novation Launch Control XL.

    Nakonec jsem sel do Faderfoxe. Ale oba maji neco do sebe:

    - Novation potrebuje jeste USB-MIDI prevodnik. Ale ma vetsi fadery a mnohem vic knobu. Sahal jsem u znamyho na nej a vypada i celkem bytelne.
    - Faderfox se velikosti krasne hodi k OT, je kompaktni a funguje total standalone. Umi USB-MIDI i normal MIDI. Enkodery s "accelerate" funkci jsou super (clovek nemusi kroutit 3x dokola aby se dostal z nuly na 127). Ma funkci, ze neskoci na danou pozici driv, nez faderem dojedes na tu stavajici, coz se hodi (napr. pri zmene Partu...) Je to takova mala krabicka, co umi celkem dost veci, je to chytre udelany. Ale pokud by clovek chtel bejt pri live hodne akcni, ty fadery muzou bejt pro nekoho decola titerny...
    QYDO
    QYDO --- ---
    SPOQ: ten kontroler nějakej mě hodně láká no... co na to máš?
    SPOQ
    SPOQ --- ---
    QYDO:
    Musim rict, ze mi taky dlouho trvalo, nez jsem se prokousal vsema moznostma co tahle krabice nabizi a zjistil, co vlastne realne nejvic vyuziju. A rozhodne to nejsou zadny extra komplikovany veci :)

    - Studio mod bez master tracku taky jedu. Mam vetsinou hozeny 4 + 4 kanaly (prekvapive) - z prvnich 4 jedou samply a druhy 4 jsou na loopovani / thru / AUX z mixu... proste "utility"
    - Hodne mi pomohlo, kdyz jsem si poridil midi kontroler s 8 faderama, najednou vidim "co se deje", bez toho to bylo obcas peklo...
    - Octa mi ted hodne supluje drummasinu, takze kazdy kanal ma svuj Instrument Chain (typicky prvni 4 - kick, snare, hihat, hihat/perkuse), spoustim je pres midi pad, na externim ovladaci mam namapovany slicy, takze jednim knobem pro kazdy kanal menim sampl... Samozrejme pro vetsinu z vas asi nic novyho, ale kdyz to clovek dostane pod kuzi, ma nacrtnutej bici pattern chvilky, tohle si fakt uzivam. Skoda jen toho malyho rozliseni seqenceru - bez qantizace to vetsinou ten groove dost rozesere...
    QYDO
    QYDO --- ---
    jak jsem tu onehda plakal ze nevim co s octou, tak ted uz mam pocit, ze jsem konecne dokonale pochopil jak dojit k tomu co chci.... a tim padem z celyho projektu:
    - zrusim master track /proste to nevyuzivam, stejne vetsinou mame mix vetsi se sendy atd, tak skoda kanalu
    - zrusim transition track kterej mam ve vsech paternach na tr7
    ---- tim ziskavam dva nove kanaly, juchuu
    - zkusim ted studio mod, zacnu na hrani ve dvou asi tahat vetsi mix a tak to mam rad rozhazeny

    no octatrack bude teda v cely sestave fungovat jako loop/remix machine groovu a synth shitu + bude na zbylej kanalech delat sampl shit jak umi :) hlavne diky thru efektum budu moct zas o neco vic zkrotit modular co se tyce vubec treba low cutu, comprese a taaak...
    obcas se musim sam sobe smat, jak sice lidi chodej a valej voci na killer gear, ale jsem fakt toy co neumi trivialni ukony a dva roky se propracovava k zakladum co jdou na kompu einzwei
    QYDO
    QYDO --- ---
    QYDO: btw mam vymysleny ze si udelam takhle dva "loop boxy" pres jeden RYTM a do druhyho modular... to bude rychta :))
    QYDO
    QYDO --- ---
    YES!!! pro me naprosto zasadni tutorial, ktery krasne vysvetluje postupy co pouziva dataline v tom volca live sampling video... ta technika se sklada z vice veci na ktery jsou zvlast videa a kapitoly v manualu, tak mi to proste necvaklo, jak to poradne a spravne funguje, ale tady je pekne v jednom videu.... check it!!
    Octatrack Live Remixing Tutorial
    https://www.youtube.com/watch?v=5pHJ8M9lwWQ
    OTZ
    OTZ --- ---
    cau, nevim jestli uz jste si domluvili ten vecirek? kdyztak prilezitost k setkani bude tady ;)

    [ Oh My Gear vol. nula / workshopworkshop / 16.12.2017 / CR - Praha - nula:nula /strahov/ ]
    STARF
    STARF --- ---
    DOSTA: zkousels Octaedit? neni to teda nejlevnejsi

    OctaEdit Overview
    https://www.youtube.com/watch?v=2SqhkKz_UGU
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    TMH: hmm to teda jo no!
    TMH
    TMH --- ---
    DOSTA: to ne ale pro digitakt to bude, což je dooost zajimavý
    DOSTA
    DOSTA --- ---
    VIRUS31: hmm jeste overbridge na Octatrack ,) aby ceek mohl hledat cue pointy v samplu a slicovat na monitoru, pripadne psat noty na triggery.. to by bylo ,)
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    STARF: Akorat ho vydaj az v unoru 2018. Ale krok je to dobry.
    STARF
    STARF --- ---
    We have decided to offer Overbridge free of charge for all our Overbridge enabled instruments. This means that Overbridge Basic and Premium are now simply Overbridge. Visit Elektronauts.com to find out more.

    no hura :)
    QYDO
    QYDO --- ---
    DOSTA: Yes.. Je to boží, funguje to a projekty pořád šlapou
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam