• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DRON: rozhodopadne, sice jsem to cetl, ale klidne

    SPECZ: RAINBOF: jop i kdyz mi to pripadne jako overkill, potrebuju rozblikat jenu, maximalne par, ale kazdopadne je to ve smyslu adresovatelne led pasky, RGB...
    dorn uz na tom stejne dela, pac to ma na nejakej projekt, proto jsem chtel vedet jestli uz to ma. ale kdyztak se optam Demona nebo Tomsucha, to by nemusel byt problem... jednu RGB si i napisu ;]


    Jinak s cim bych se chtel patlat ja, ted v nejblizsi dobe je tohle:

    Lure Coursing machine home made
    https://www.youtube.com/watch?v=n5ENAqCTSrg


    je to lakadlo na chtta... do prostoru se sapichnou "hrebiky" s loziskem, na to se natahne lanko, a na konci je regulovatelnej elektromotor a navyjak... to vidim jako projekt na zbytek mesice, pac chci aby moja chrtica behla
    DRON
    DRON --- ---
    takovy napad. byl by zajem udelat v utery kratky talk o glusterfs? stejne musim na ctvrtek delat slajdy...
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPECZ: to rozhodne. ten jejich board je celkem dost chytrej na to aby se s tim clovek matlal sam navic to api plus apka k tomu...
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    SPECZ:
    RAINBOF: Teď jsem si přečet ještě jednou původní dotaz - jo jasně, ledky na LEDBARu dělal Pasky s Nephirem - já jsem z nějakýho důvodu měl za to že jde o ty "chytrý" ledky co se z nich dělaj adresovatelný LEDpásky - pokud by to byla pravda, platí moje původní doporučení.
    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    SPECZ: ledky v brmlabu delal pasky
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Zkus se zeptat Tomsucha nebo Da3m0na z BrmLabu - oni tyhle ledky maj fakt zmáklý ...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    mmchodem, mel bych prosbu, doporucte nejakou rozumnou diodu co bude HODNE svitit, abych ji moh pouzit do side-glow napisu LABKA, ktery uz jakestakes v prototypu mame...

    Dorne? Ty uz umis ridit RGB diody z toho nano-bordelu? Da se to aplikovat na rizeni pres GPI/O z BeagleBone nebo *PI, nebo je to napsany v necem Nono specific?

    Mame nekde na rizeni diod projekt, treba i s kusama zdrojaku, at to nemusim cist cely sam, nechce se mi s tim moc hrat, idealne bych vrazil nejakou diodu do Bigli Kosti na GPO a zkompiloval si nejakej upravenej zdrojak... dalo by se?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    01:20:22 <@Over23> peterbay: peterbay_work dron23 takze ctecka lezi v labce, a nekde se tam vali USB-232?
    01:20:42 <@Over23> podivam se na to, s 232 to vcelku umim, pinout asi zdokumentovany nemame, ze?
    01:20:52 <@Over23> ale do konektoru by mohlo byt videt, ze?
    01:21:43 <@Over23> konecne co o te ctecce vlastne vime? zkusil bych ji rozchodit, jen bych byl asi radej, kdyz bych si neco moh precist, treba co
    to do me ma asi tak sypat, kolika voltama [eh ;] a po jakych dratech
    01:22:05 <@Over23> ale prinejhorsim to nejak zmerim no, i kdyz jeste nevim jak na to... mmchodem mame nekdo osciloskop?
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    DAVE_PAGE: Čau dejve, z té firmy o které mluvis objednaval led kolega. Koupil od nich i ten futrál, asi za stopade, je to polystyrenovy box, nic specialniho ale funguje dobře. Není problém zapujcit kdybys měl zájem.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Takovy trosku OT dotaz: [ OVERDRIVE @ OVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: pilule na zvetseni... mozkove kapacity ]
    komentovat primo vpatricnem auditu, prosim
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    >>vypsano na Facebookove strance, tak davam i sem

    Hledame dalsi lidi... konecne!!! Mame prostor, je tam nabytek, jakastakas vybavenost naradim. Zajima vas "bastleni" a "DIY" od guerilla gardeningu a molekularni gastronomie, pres praci se svareckou, rozbruskou a kotoucovou pilou az po hackovani windows, linuxu ci siti, ci snad programovani v ASM, Jave, Perlu, Lue, bashi.... vic hlav vic vi, vic napadu, vic lidi k realizaci, v konecnem dusledku treba i lepsi zdroje na podporu projektu.
    Pokud vite o jake granty se uchazet [hacker verejne zpravy a prava nas zajima taky], radi byste sponzorovali nektery z nasich projektu nebo hackerspace jako takovy, nebo se proste jen chcete prijit podivat, dejte vedet, konecne fungujeme v "stabilnim modu". Kazde UTerky nas potkate urcite, jinak prosim dejte vedet a nekdo vam prijde ukazat co a jak.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Dave? Hele uz vime co je Samsula, je to jeden z vinaru, jehoz vino prineses na ochutnavku, zejo? ;]
    Sítě Miloše Čermáka: Titul vinařství roku může získat vinař s veselým jménem či doktor růžových vín |
    http://byznys.ihned.cz/...ul-vinarstvi-roku-muze-ziskat-vinar-s-veselym-jmenem-i-doktor-ruzovych-vin
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DAVE_PAGE: zeptam se ucetni, faktura se mi v hlave poji s podnikanim a to udelat nemuzem. zkusim.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    DAVE_PAGE: whoa!!! dobre Ty, ja to udelam v patek
    DRON
    DRON --- ---
    DRON: zamek koupen...
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Coz me mimochodem vede k otazce... Kdyz zde udelam nejakou tu degustaci a vyberu par korun na najem (treba 300kc)...jak to mam poslat na ucet? Jako dar, jako najem, jinak...?
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Jinak. ted jsem sedel chvili se sefem a bavil jsem se s nim o sponzoringu. Bohuzel na me nemel moc casu a utekl do Prahy. Chce si nejpreve udelat nejakou resersi od sve ucetni, co se vyplati a co ne. Kolik penez se vyplati, a tak...
    Jeste se ptal, jestli muzeme vystavovat faktury....

    Bude zde nejdriv az v patek. A ja nakonec taky.


    RAINBOF
    RAINBOF --- ---
    pecka chlapi. jen vic a houst.
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    poslal jsem prachy na 8 mesicu...4000. Snad jsem ten var.symbol vygeneroval dobre :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam