• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time
    DRON
    DRON --- ---
    OVERDRIVE: jo, po domluve klidne a rad (jen najit volnej vikend). Ucil sem na slu OSU+, tak muzu oprasit materialy ;-)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    na facebooku jsem tedy vypsal post, ze jako jsem ochoten nejaky weekendovy den udelat vyuku Linuxu pro ne uplne lamy, pripadne pro hodne lamy... ohle je text, co jsem tam dal, kdyz by nekdo mel zajem pomoct, nebo mel nejake konstruktivni napady,...


    Tak a jeste jednou CZ: Vsimnul jsem si, ze by se mozna nekomu hodil nejaky training ohledne Linuxu, takze, kdo by mel zajem, napiste se pod tenhle nebo Eng post, pak domluvime kdy a jak.
    Kazdopadne:
    - na installaci kaslem, to uz dneska je jen point&click [i kdyz...]
    - uvod do architektury, rozdil mezi Windows and Linuxem, rozdil mezi Linuxem a jinymi Unixy [treba MacOSX]
    - zaklady BASH - commandline je tvuj kamarad a neni to nic moc tezkyho, jen vedet kde zacit
    - zaklady toolu, ktere zprijemnuji praci a najdes je v kazdem Linuxu

    Pokud by byl zajem, muzem pak udelat dalsi session s nejakyma pokrocilostma. Ucilo by se na jedno PCcku a nejakych Raspberry PI [ci jinych Pi-ckach], klidne i na vlastnich notebookach, to je fuck.

    EDIT: ne neni to pouze pro cleny, co se casu tyce, byl by to jeden nejaky weekendovy den; zodpovedna osoba: Tomas Overdrive-Spider Petru; mozna pomuze id Jiří Dron Sléžka [mozna ;]
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    ugh, vcera to bylo hodne rozlitane, byl Ivan a Petr.
    Ivan nechtene dostal velmi rychlou nalejvarnu na tema Linux a co vsechno to umi = mam navrh, mozna bychom mohli udelat nejakej systematictejsi vycvik, tohle bylo vseho moc, a vseho moc rychle. Ukazal bych zakladni principy, pak nejaky bash a nejake nejdulezitejsi tooly a kde cist logy.
    Installace uz dneska nema smysl, to uz jsou dnes jen point-and-click zalezitosti, ale nejake zaklady pouzivani urcite nejsou na skodu.
    Ono, pokud si treba chces hrat s nejakejma HW vecma, casto je treba BASH naprosto dostacujici na nejake zaklady ovladani neceho, prototypovani. Chapu, ze Pytooon laka, ale precejen to uz je vissi divci a muzes rozhodne podobnych vysledku dosahnout i se zakladnima nastrojema systemu, ktery muzou navic byt uzitecny i pro jiny veci. Programovani jak programovani nakonec, kazdopadne Perl/Pajtn se hodej, ale do zakladu je to dost overkill IMHO. Zalezi no.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    http://Overapi.com je referencni prirucka pro ruzne programovaci jazyky vcetne bashe, treba
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    IVAN: tohle je to co hledas jako zacatecnik s Linuxem, knizka, ktera udela z kazdyho windowzaka power usera Linuxu, neznam zadnou jinou se stejnou moci: http://knihy.cpress.cz/linux-prirucka-ceskeho-uzivatele.html
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    PETERBAY: zdar, nespustim ted to video. Mozna mas pravdu a slo by to. Abys pak ale nedelal verzi dva znova a poradne.
    PETERBAY
    PETERBAY --- ---
    OVERDRIVE: stare aku vrtacky mam porad na baraku a dneska se tam urcite nestavim. Dovezu je do labky mozna o vikendu, jestli mi to casove vyjde.

    Jinak jsem ted nasel na youtube video na luring machine s pomoci vrtacky - https://www.youtube.com/watch?v=nOjTjv-0pQ4

    dalsi co vypada trosku vice profi - https://www.youtube.com/watch?v=tQkSTzgNFcM

    kufrikove provedeni - https://www.youtube.com/watch?v=Mr3J9Ckqzv0
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    OVERDRIVE: zdar, zkus popsat tensystem, vubec nemam predstavu jake jsou pozadavky. Jak rychle chces at to lakadlo jede(kvuli prevodu), jak dlouhe lanko to ma byt (odhad hmotnosti a hybnosti bubnu)? Jak to chces ovladat, staci on off? Nebo menit rychlost? V jakem terenu budes to lakadlo tahat (muze se stat ze se zasekne, takze prilis silny motor ti uleti pp tom lanku ). Akuvrtacka si myslim nema takovy motor - utahne totiz rozumnou silou treba polomer max 5cm (ma "maly" moment). Otacky 10/s, takze 2*pi*r je 31.4cm, Krat 10otacek mas za sekundu 3m. Krat 3,6 mas 10.8 km/h, myslim ze i kdybych se fest seknul v tomhle odhadu, tvuj pes by se dost nudil... chce to podle me neco vetsiho. Normalni vrtacku mas zase na 220, takze bys musel resit menic z baterky a ztratis zase na ucinnosti. Tak nejak na rychlo mi prijde nejlepsi asynchronni motor plus menic, na kterem by sis mohl ladit rychlost. Popremyslim nad tim jeste.

    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Vysledek na srazy se kloni ke strede, kdo nehlasoval, pls ucinte tak. Thx
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Sorry za dlouhe response, to sklo podklada ram s vzorem, tzn, je to vlastne pruhledny stolecek, tzn. Nemuze to byt zrcadlo. Zitra objednam barvu.

    Btw, je 50:50 sance ze zitra to poprve nedam, pac kryju nepritomneho kolegu telem a ve 22:00 mam telefon se zakaznikem a celym teamem, ale je tam cz 0800 cislo, tak uvidime.

    Dalsi vec: dnes jsem si/nam koupil zdroj/nabijecku: 8A/6-12V je to na autobaterky, ktery v serii chci pouzit na lakadlo na psa.

    @Julyz ma snad k dispozici rohy(loziska na zapichnuti, aby drzely 500-1000m lanko v tvaru), tzn uz jen motor a navyjak, ma to byt stara vrtacka, nebo mozna nova-levna.

    Zajimaji me komentare nekoho, kdo rozumi motorum.

    Koupit:
    - uv barvu
    - navyjak na elektricky ohradnik

    Zpocitat:
    - prikon vrtacky

    @peterbay: muzes vzit ty mrtvy vrtacky pls?
    JULYZ
    JULYZ --- ---
    OVERDRIVE: môže byť zrkadlo miesto skla? a aké veľké má byť sklo, niečo máme v sklepe.
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    OVERDRIVE: sitotisk za me rozhodne jo, rad bych se zucastnil, sklo mam par kusu priblizne 50na50cm takze muzu donest. Kdybys to udelal pristi tyden, mohl bych vyrobit asi i nejake ramecky, staci rict rozmery.
    PETERBAY
    PETERBAY --- ---

    Který den v týdnu ti vyhovuje na schůzku v Labce?

    7 hlasy od 3 respondentů

      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      PETERBAY: petre, prosimte, jeste muzes zmenit anketu, at je tam povolenych vic hlasu [idealne at pokryji vsechny dny?] chtel jsem zatrhnout ze muzu ut/st
      vybere se pak den, kdy obecne muze nejvic lidi... ale pokud se nedohodnem, nechame ut.


      jinak kalendar v praci mi rika, ze ty cally jsou prave ve ctvrtek, takze ok
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      jinak vcelku bych chtel udelat ten sitotiskovej workshop... znamena to pro me koupit barvicku, co jsem zapomel, a ktera je zrovna hodne potreba...
      udelat ramecky jako na obrazek [coz je asi na navstevu u petra na baraku, pripadne by stacilo, kdyz by dovezl jednu z lati, co jsou z nich spevneni noh od stolu]...

      pokud by nekdo mel sklenenou tabuli, pripadne rozeberu to okno, co jsem si tam uloupil prave kvuliva sklu...


      kdyztak dejte vedet, kdo by se pridal na sitotiskani...
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      DAVE_PAGE: kde? ja jinak kdyz bych na neco takoveho sel, tak bych asi chtel vzit ssebou Julii, takze stejne nevim... ake kdyztak posta... Budes vecer, i kdyz nemas cas na nic? Docela bych s tebou chtel uz konecne doresit toho sefa.


      ZELENY_CAJ: tak to je pak ok, ze jsem knizku zapomel doma. posledni 2 dny fakt dost extrem nestiham, dnes jsemn byl vzhuru celou noc, ze jako dobastlim to RaspBY, ale ani BYCU, tak jsem zatim rezignovl... kazodpadne nejak chci zase zacit chodit do labky i jindy nez v UT.

      Dalsi bastelnei, co bych tenhle mesic chtel poresit, tak je ten navyjak pro chrta, aby mel za cim behat.
      Zapomel jsem dat vedet PeterBay, aby zkusil vzit stare vrtacky, ktere chci pouzivat jako motor.
      DAVE_PAGE
      DAVE_PAGE --- ---
      Ve stredu poradam mensi degustaci Veltlinskych zelenych (sekty a i starsi rocniky), tak jedno misto by se asi naslo... cena cca 200kc...
      DAVE_PAGE
      DAVE_PAGE --- ---
      PETERBAY: me to je uplne jedno, ale ted tak jako tak nemam cas a jeste to cca mesic az dva potrva :/
      ZELENY_CAJ
      ZELENY_CAJ --- ---
      OVERDRIVE: cau, s autoskolou bohuzel nemam tip. Ohledne pythonu-diky, uz sem si ji pujcil od Petra takze zatim asi dobre. Skoda ze uz ji tam nemeli.. a dnesek taky nevim, jak sem psal jdu na to promitani.
      OVERDRIVE
      OVERDRIVE --- ---
      ZELENY_CAJ: jinak pokud dorazis, beru ssebou knizku Python 3, kdyztak ji tam necham lezet, muzes si ji vyzvednout jind a sam... muze se taky stat, ze doraim pozde nebo vubec, mam dojem, ze mam dneska svuj prvni call v roli "architect" coz znamena, ze bych tam mel asi byt, vehledem k tomu, ze mam obhajovat vlastni navrh. dam vedet z prace.

      jinak kdyz by to tak bylo, asi to tak budu mit pravidelne bez moznosti zmeny... porad je tu navrh, posunem uterek na juny den?

      nemam premiovku, nemuzu vyrobit anketu, ale asi by stalo za to, definovat tedy ten univerzalni den, kdy muzem vetsinou vsichni, pokud uz teda v Ut nebudu moct Ja, Ivan, nekolik kolegu odeme z prace resilo, ze ut je taky killing, kvuli vyuce cisca, kterou vedou...

      navrh je pak ST, CT... ale sam musim zkontrolovat kalendar, kdy budou ty architect cally, tusim jsou 2x tydne, ale kdy nevim, zjistim v praci

      jdu si jeste tak na 2-3h lehnout, GPIO jsem nerozchodil, a uz me to ani nesere ;]
      Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam