• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Zdar, dojdu pozdejc,odhadem kolem osme.
    DRON
    DRON --- ---
    ZELENY_CAJ: hmm, ok, vyzkousim. ptam se proto, ze v arduino ide je tech 8266 boardu nejak extremne moc, tak nechci moc laborovat, ktery je ten spravny... vecer snad vyzkousim
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Esp8266 a verze modulu by mela byt 201
    DRON
    DRON --- ---
    ZELENY_CAJ: jak se presne jmenuje ten esp8266 board co si donesl?
    DRON
    DRON --- ---
    ZELENY_CAJ: ja tam budu po sedme...
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Ok donesu tam ty moduly, treba kolem seste
    DRON
    DRON --- ---
    ZELENY_CAJ: ja pocitam s obligatnim uterkem...
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Zdar, bude tento tyden nejaky sraz? Ze bych vam predal ty moduly?
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    DRON: okej ,)
    DRON
    DRON --- ---
    ZELENY_CAJ: tak mi vem tez jeden ;-)
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    OMNISLASH: to me taky zajima ale doufam ze to bude az na sklonku leta, nebo podzim, sem ted totiz spise venku..
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    DAVE_PAGE: nazdar, mam doma moduly s esp 8266, dam ti klidne jeden. Novejsi verze arduino ide s tim umi pracovat jakoby to byla arduino deska..ten cip sam o sobe oficialne umi wifi transfer, ale ve skutecnosti ma i nejake gpio piny, myslim ze ma i dva ad prevodniky, a pres to arduino ide se tam da nahrat kod ktery je umi vyuzit. Nedelal sem s tim jeste nic ale jak rikam, mam to doma, rad poskytnu a pripadne pomuzu vymyslet to napajeni baterii.
    O vikendu se vracim domu tak pak ti dam vedet.. praktucky jde o ti mrknout se jakou verzi tohi modulu mam, podle toho stahnout to ide ktere ho podporuje. Ohledne napajeni myslim ze to bude celkem zrat, ale asi to pujde nejakym pinem budit treba co minutu .. sam sem zvedav.
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    nejake novinky ohledne toho, co je v nazvu klubu?
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    poslal jsem 250kc za tu degustaci na ucet Labky...
    DRON
    DRON --- ---
    DRON: nebo pokrocime s lorawan? ;-) ale to bude drazsi...
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    DRON: hodne jednoduche. Cim jednodussi tim lepsi. Cidlo, konektivitu ven pres wifi a ostatni bude otazka datoveho uloziste a apalikaci nad tim.
    DRON
    DRON --- ---
    DAVE_PAGE: zalezi jak to chces mit jednoduche... ale prijde mi, ze by ti mohlo stacit nejake zakladni arduino, wifi modulek a cidlo. Petr me upresni ohledne toho wifi modulu, ale mam pocit, ze ma i nejaky kontroler na sobe, jen nevim, jestli jde pouzit. pak bys nemusel mit ani to arduino... draha varianta obsahuje rbpi3 ;-)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Cau. Potreboval bych si udelat nejaky levny teplomer, ktery mne bude posilat data pres WIFI na nejakou adresu. A kdyby se to dalo napajet nejak pres baterie, tak by to bylo super.

    Kterej z tech malejch bazmeku si mam poridit? Programovani nejspise (casem) zvadnu :)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam