• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time

    Co jsme zac?
    Neco jako Stanice Mladych Techniku a Radio Amateru;
    nicmene nikdo z nas neni dost mlady na to, aby sedelo slovo "mladych" a nikdo z nas neni RadioAmater, proto tedy hackerspace...

    www: [https://labka.cz ] -- [Projekty] -- [SensoricNet.com - pouzij jmeno a heslo "navstevnik", tam kde je treba
    irc: [ #labka; freenode.net ]
    dalsi kontakty: [ Labka - contacts ] -- [ Meetup hangout [stredy 18-19:00] ]

    Support us : [2900979727 / 2010]

    [ToDo] -- [ Projects ]

    Pratele a related: [ BRMLAB : Hackerspace Praha ] -- [ Related kluby na nyxu ]
    rozbalit záhlaví
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    JINX: diky. vedel bys o nejakych potrebach pro instalatery?
    JINX
    JINX --- ---
    OMNISLASH: 1,2 bude mit urcite Hadex, pripadme GME v centru nebo GES mariankach. Co se tyce 3 - nevyhovoval by husi krk ? U 4 nevim, napadaj me jen potreby pro instalatery :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    omlouvam se, nevim kam lepe ten dotaz dat a nechci chronickym minuskarum v ostravskem klubu zpusobovat vredy. pokud vas napada vhodnejsi auditko, nasmerujte me

    rad bych se zeptal, zda nevite, kde v ove idealne v kamenne prodejne, kde to budu moci pred koupi i videt, sehnat tyto ctyri veci:

    ) 12v nebo 24v dc motorek. nemusi byt nic extra, uplne obycejny, levny. je to na experiment, takze do toho nechci davat prilis

    2) zdroj k predchazejicimu - at uz zdroj napajeny ze site nebo baterii / akumulator. nevim, co z toho bude pro danou aplikaci idealni a samozrejme jde opet o porizovaci naklady

    3) hadici ala vysavacova. idealne tak 2 metry. prumer nejlepe 3cm, muze byt i 5cm, vice asi spis ne

    4) rozdvojku k predchozimu vhodnou pro jeddnu odvodni saci hadici a dve privodni hadice (premyslim, ze bych ji v nouzi realizoval z predchoziho pomoci noze a tavneho lepidla)

    z prvniho bych si rad zkusil vyrobit jednoduchy a velmi mini soustruh. druhe bych rad pripojil ke stolni pile, abych mel sani jak spodem tak vrchem

    dekuji za pozornost :)
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Tak kamera na tiskarne jede, takze chybi nastavit adresu tiskarny viditelnou i z netu a muzem si tisknout vsichni svoje pokusy a pak si to vzdy jen prijit vyzvednout:) respektive muzu prijit do labky, dat tisk a jit do hospody a sledovat stream...to je sen:D
    na labka.cz sem hodil i kratky navod jak na tisk. Jeste ladim posledni veci a pak bych udelal talk pro ty co chteji tiskarnu pouzivat.

    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    zdar, zitra nestiham, ale ve stredu tam chci byt zhruba od sesti a cosi tisknout, kdyby neco:)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    nekdo pouziva bitlebee [jako jabber clienta IRSI]?: https://wiki.bitlbee.org/GettingStarted
    nemuzu se dohodnout s adium
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    OMNISLASH: ono tam moc lidi nedoslo, ze :) Z Labky jsem tam byl jen ja a vzal jsem dva zname. Kacenka aspon nemela tremu :) Ale k opakovani se moc netvarila, takze to bude chtit nejake premlouvani, darecky, dary a tak. Ale urcite se necha ukecat :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    OMNISLASH: zapomnel jsem dodat, ze jsme byli do patku na dovolene, jinak bychom se pridali rovnou
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    DAVE_PAGE: nechysta se nejake opacko? s katkou bychom se oba radi zucastnili. popravde uz tady nejaky rozumny kurz vyhlizim snad tri roky
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Kacencin kurz prvni pomoci 1 / First AID talk 1
    https://www.facebook.com/events/307090029654492/
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    Nasli jste a pouzili jste ten projektor, co jsem vam tam vcera nechal?
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ZELENY_CAJ: BTW ja casto obvinoval arduino ze je s nim neco spatne, pac mi nesel zajaha nahrat kod a nakonec se ukazalo, ze to bylo spatnou kobinaci verzi toolchainu v kompu... ale opravdu to cloveka vytoci... zkoncilo to tak, ze sem si po nekolikanasobnym preflashovani bootloaderu, kterej sem puvodne z problemu vinil, psal v cecku pomocny programy, ktery spravne zinicializujou komunikaci po seriovce... je to fakt oser...
    DRON
    DRON --- ---
    ZELENY_CAJ: mam, ale nejake starsi. muzu dovezt, kolem pate budu v centru bo jdu na nejakou degustacku co dela davepage...
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Nemate nekdo v Ostrave arduino MEGA? Mam podezreni ze s tim mojim neco neni v poradku a rad bych si to vyvratil. Akorat nemam zadne nahradni..
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    ZELENY_CAJ: no jestli v tu chvili zbejva poslednich 8 funkcnich mozkovejch bunek, tak je to dost mozny... :-D
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    HARVIE: tyvole to zni jako realita v pondeli po dovolene v praci:))
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Hackers Congress Paralelní Polis 2016
    http://hcpp.cz/#tickets
    kdyby nahodou nekdo
    HARVIE
    HARVIE --- ---
    OVERDRIVE: PD je fajn, kdysi jsem v tom delal par veci. Treba me zajimalo co kdybych udelal neurony a kazdej z nich pri svy aktivaci jednim z okolnich udelal nakej ton a se zpozdenim predal impulz dal. No vysledkem je cista kakofonie:

    Pure Data Neuronic Orchestra
    https://www.youtube.com/watch?v=YK4dsjbxas8
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Pojmenoval jsem malou potvoru Drobek, neni v zadny domene... kazdopadne da-li JHVH bude na ni zachvili Kali.... i386... zaroven bootovatelne ISO ja ne Droni flesce ze SLU, pokud muzete, tak jej tam nejaky cas nechejte... Embargo s tim snad nabootuje server co lezi na stole... a dal:


    21:19:09 <@Over23> embargo: fleska bootuje
    21:19:19 <@Over23> heslo pro Roota je nalepeny na monitoru
    21:19:38 <@Over23> doporucuju flesku nejaky cas nemazat a zkusit to nasrt i na dalsi kompy
    21:19:56 <@Over23> ten co lezi u stolu imho bude chtit patch biosu, coz jsem nacal, ale pak jsem s ena to vysral
    21:20:02 <@Over23> pac do te doby to nebootuje z flasky
    21:20:14 <@Over23> server pujde osadit procakem co jsem dones
    21:20:24 <@Over23> akorat dron23 musi [muze] dodat pastu
    21:20:33 <@Over23> procak je v moji krabici, jak jsou doklady
    21:21:01 <@Over23> pokdud by nekdo vymyslel nejaky zajimavy lek na to, kam ukladat doklady, aby se nedaly rozebrat, treba A4 trezor
    21:21:03 <@Over23> tak chceme
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    tomhle kanale maji pres 3000 defcon a blackhat prednasek

    https://www.youtube.com/user/HackersOnBoard
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam