• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time

    Co jsme zac?
    Neco jako Stanice Mladych Techniku a Radio Amateru;
    nicmene nikdo z nas neni dost mlady na to, aby sedelo slovo "mladych" a nikdo z nas neni RadioAmater, proto tedy hackerspace...

    www: [https://labka.cz ] -- [Projekty] -- [SensoricNet.com - pouzij jmeno a heslo "navstevnik", tam kde je treba
    irc: [ #labka; freenode.net ]
    dalsi kontakty: [ Labka - contacts ] -- [ Meetup hangout [stredy 18-19:00] ]

    Support us : [2900979727 / 2010]

    [ToDo] -- [ Projects ]

    Pratele a related: [ BRMLAB : Hackerspace Praha ] -- [ Related kluby na nyxu ]
    rozbalit záhlaví
    DRON
    DRON --- ---
    B42: a kdeze ted sidlite? po ctvrte budu mit cas se stavit
    B42
    B42 --- ---
    DRON: Super ... myslím že naše gw je hodně podobná té co měli borci z MacGyverSH na LinuxDays, jestlis ji viděl. Jestli máš čas klidně se zastav k nám do sklepa & proberem to.
    DRON
    DRON --- ---
    B42: cau, lora gw budu (muset) stavet v ramci jineho projektu, ale s I_A jsem nejak predbezne domluven, ze ke svym senzorum prachu pripravi komunikaxni modul modularni (tzn. nbiot nebo lora). Kazdopadne vase lora gw me zajima. btw. zitra budu v brne ;-)
    B42
    B42 --- ---
    Zdar Ostraváci, jak pokračujete se senzorovou sítí? Vím že to máte postavené na nějaké variantě GSM, nicméně kdyby byl zájem můžem poskytnout trochu knowhow ohledně LoRaWAN: [ B42 @ base48 Brno - hackerspace/dílna/laboratoř ]
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Vyrazne zajimavejsi mi prijde delat nejake pravidelne neformalni setkani priznivcu kryptomen;) Na takovem setkani se dozvi zajimave veci jak lidi kteri jsou v tom novi tak ti kteri se v tom pohybuji delsi dobu a jsou citlivi na jiny typ informaci:)
    DRON: No to byla prednaska o zakladech a pak zajimava diskuze,objevilo se mnoho novych lidi a nekteri docela informovani, coz sem mel radost. Prakticke aplikace rikas.. to je tema na .. 500hodin:D
    DRON
    DRON --- ---
    ZELENY_CAJ: no zas ja treba naposled absentoval a zaroven sem na btc vlnu nikdy nenaskocil, tak by me summary docela zajimalo... ale mozna spis s nejakejma praktickejma aplikacema...
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Zdar, 3d tisk sem odlozil jelikoz sem poskodil elektroniku a nechce se mi v tom ted hrabat. A ohledne btc-muzem udelat treba ted ve ctvrtek nejaky nezavisly pokec|labkasetkani priznivcu, ale zadnou prednasku delat nechcu, bylo by super kdyby odprednasel nejake crypto nekdo jiny zase. Ale stejne mam pocit ze vsechny zajimaji spise konkretni dotazy nez nejake summary..
    DRON
    DRON --- ---
    PATRIKSIMA: no to je asi taky primarne Ivanovo tema :-)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    OMNISLASH: zajem je, takze zkusim popichnout druhe kolo. Snad se Ivan uz vylecil z karambolu :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    nechysta se nahodou dalsi bitcoin prednaska? nakupily se mi tady dalsi dotazy.. :D
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    DAVE_PAGE: skvele, vyridim. diky :-)
    DAVE_PAGE
    DAVE_PAGE --- ---
    OMNISLASH: bude a at dojde :)
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    zdravim. rad bych dorazil na tu ctvrtecni bitchcoin akci a rad by se ke mne pridal jeste kamarad, co by kvuli tomu prijel z brna. da se nejak potvrdit, ze akce urcite bude a ze pro nas budou ta dve mista? diky
    JINX
    JINX --- ---
    CYBERSTORM: vubec nevim jestli uz byl tensorflow, ted mam v praci strasny fofr :( takze jsem se neprisel ani podivat na ty dalsi talky, ale jestli bude video tak to bude super :)
    CYBERSTORM
    CYBERSTORM --- ---
    JINX: To mi připomíná, že bych měl zpracovat to video z posledního talku o neurálkách
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    update: kamarad mi venoval nb zdroj 16v pri 4.5a. motorek s nim slape jako hodinky. regulator otacek povail, protoze nejdrive tvoril jen krasne jiskry bez naznaku fungovani. myslel jsem, ze jsem obratil polaritu, ale ne. kdyz uz jsem to chtel vzdat a chystal jsem peprny negativni komentar prodavajicimu, napadlo me kouknout ze zadu na tistak. projel jsem sroubovakem dve mista, ktera pusobila dojmem, ze jim tam lehce ukaplo neco navic a voila, krasne to slape. holt cina se nezapre :) ve vysledku to ale funguje skvele. umi prohodit smer a regulace funguje krasne plynule od zastaveni az na max otacky. ted uz jen dodelat nejake mechanicke veci a pidi soustruh bude ready :)
    DRON
    DRON --- ---
    JINX: samozrejme ano :-)
    JINX
    JINX --- ---
    Ten talk o neuronkach a tensorflow je pristupny i pro necleny?
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    ZELENY_CAJ: bohuzel uz z minuleho tydne mam dnes i zitra plno. kazdopadne dam vedet a treba to vyjde :) dik
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    OMNISLASH: Byvam tam relativne casto, takze kdyz mi napises sms 725 054 652, tak te tam pustim a muzes si to pripojit na laboratorni zdroj co tam ted je - zhruba 17V 3A. Mam v planu tam byt cely den v pondeli a v utery, streda urcite ne, ctvrtek patek jeste nevim. Klidne pis "otravne" sms i na zkousku, treba to vyjde,) zatim cau
    OMNISLASH
    OMNISLASH --- ---
    ZELENY_CAJ: diky. ja bych se urcite rad zastavil - zvlast pokud by mel nekdo k dispozici rozumny zdroj na vyzkouseni :D - ale utery uz mam bohuzel obsazene
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam