• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    DRON: já porad nemůžu z toho tvého battery packu, ve kterém je umístěny malý linuxový komp a můžeš z něho posílat commandy!! (:D)
    DRON
    DRON --- ---
    wardriving s lorou ve vlaku vypada dost zajimave. Schvalne jestli si neprisedne urna ;-)

    HARVIE
    HARVIE --- ---
    dvoukanalovej 20Mhz oscik v karvinny za 600 kc:
    Osciloskop BM 463 - Karviná, prodám
    https://elektro.bazos.cz/inzerat/81955387/Osciloskop-BM-463.php

    bych si tam zajel, bejt to bliz praze, ale asi vam ho necham :-D
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    DRON: :))) haha kuul
    DRON
    DRON --- ---
    hele, Ivane, to je quest presne pro tebe :-) https://youtu.be/WwIyKaz2wvs
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    B42: Jako framework pouzivam tohle http://libopencm3.org/
    B42
    B42 --- ---
    ZELENY_CAJ: To zní dobře. Jak jste na tom s firmwarem btw? Pochopil jsem že to stavíte na STM32, které používáme taky a firmware píšeme v ivory.
    B42
    B42 --- ---
    DRON: Super:) klidně se zas někdy zastav a hlavně dej vědět co z toho pak vznikne!
    DRON
    DRON --- ---
    DRON: ...coz teba pisu jako cele base48, ale klidne i B42 :-)
    DRON
    DRON --- ---
    b48: moc pekny to tam mate, dik za matecko, dik za lora pokec, dik za azyl a vlak sem stihl :-)
    B42
    B42 --- ---
    DRON
    DRON --- ---
    B42: a kdeze ted sidlite? po ctvrte budu mit cas se stavit
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    B42: zdar, za chvili snad spustime prvni krabicky, takze diskuse o lorawanu je rozhodne aktualni.. aktualne to stavime na nbiot, ale na sensorech se bude dat vymenit komunikcni modul a timpadem by melo byt easy provozovat cast sensoru na lorawanu.
    B42
    B42 --- ---
    DRON: Super ... myslím že naše gw je hodně podobná té co měli borci z MacGyverSH na LinuxDays, jestlis ji viděl. Jestli máš čas klidně se zastav k nám do sklepa & proberem to.
    DRON
    DRON --- ---
    B42: cau, lora gw budu (muset) stavet v ramci jineho projektu, ale s I_A jsem nejak predbezne domluven, ze ke svym senzorum prachu pripravi komunikaxni modul modularni (tzn. nbiot nebo lora). Kazdopadne vase lora gw me zajima. btw. zitra budu v brne ;-)
    B42
    B42 --- ---
    Zdar Ostraváci, jak pokračujete se senzorovou sítí? Vím že to máte postavené na nějaké variantě GSM, nicméně kdyby byl zájem můžem poskytnout trochu knowhow ohledně LoRaWAN: [ B42 @ base48 Brno - hackerspace/dílna/laboratoř ]
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Vyrazne zajimavejsi mi prijde delat nejake pravidelne neformalni setkani priznivcu kryptomen;) Na takovem setkani se dozvi zajimave veci jak lidi kteri jsou v tom novi tak ti kteri se v tom pohybuji delsi dobu a jsou citlivi na jiny typ informaci:)
    DRON: No to byla prednaska o zakladech a pak zajimava diskuze,objevilo se mnoho novych lidi a nekteri docela informovani, coz sem mel radost. Prakticke aplikace rikas.. to je tema na .. 500hodin:D
    DRON
    DRON --- ---
    ZELENY_CAJ: no zas ja treba naposled absentoval a zaroven sem na btc vlnu nikdy nenaskocil, tak by me summary docela zajimalo... ale mozna spis s nejakejma praktickejma aplikacema...
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    Zdar, 3d tisk sem odlozil jelikoz sem poskodil elektroniku a nechce se mi v tom ted hrabat. A ohledne btc-muzem udelat treba ted ve ctvrtek nejaky nezavisly pokec|labkasetkani priznivcu, ale zadnou prednasku delat nechcu, bylo by super kdyby odprednasel nejake crypto nekdo jiny zase. Ale stejne mam pocit ze vsechny zajimaji spise konkretni dotazy nez nejake summary..
    DRON
    DRON --- ---
    PATRIKSIMA: no to je asi taky primarne Ivanovo tema :-)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam