• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    OVERDRIVE: popravde presne to me napadlo...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JINX: Jasne, chcem. Mmchodem je hromada projektu, ktery se nikdy nedostaly k realizaci, treba odemykani dveri kartou, system oznamujici, ze nekdo je uvnitr na twitter/irc, sepnuta kamera... je treba jeden z nich.

    Dalsi, co se nestalo byl treba project Theremin, po kteremZ to nastroji dost touzim, podobne jako po projektu ElektroSluch3

    Ja sam treba rozumim tak naposled npn/pnp ale neumim z elektroniky nic, ale rozhodne bych chtel treba zaklady, na ktery nemam cas. Zas jsem aspon *Nix systemak...

    Osobne bych treba: mit tu schopnost, hrozne chtel brejle, do kterych bych cpal i vystup z Lidaru, a do toho ve sluchatkach Elektrosluch + do brejli nacpat i textoveho klienta na feedy typu rss/irc/twitter... to by bylo cool :)

    Ale pozor, mam nekdy dost “drahe” (ve vsech smerech) napady.

    Jo taky bych chtel Geigeruv pocitac...

    Ale neumim to, i kdyz s navody jo, jen nevim proc, jak kdyz nemas cit pro vareni. Ale to jsem jen ja, jak rikam, jsem nejvic lama.

    Kazdopadne Jinx i JVmlok: most than wellcome!!


    Btw:

    Arduino-based LIDAR Scanner
    http://www.youtube.com/watch?v=xkut3yRL61U
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JVMLOK: Chcem!!! Nechces zkusit pomoct se zakrabicovanim senzoru?
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    JINX: Ostrava je po vsech tech mestech kde jsem zil naprosto vyborna.
    OVERDRIVE: Z vybaveni muzu poskytnou prumyslovou 3D tiskarnu, ale s CADem se teprve zacinam znovu ucit po 15 letech
    ZELENY_CAJ
    ZELENY_CAJ --- ---
    JINX: zdar, osciloskop i generátor máme.
    JINX
    JINX --- ---
    OVERDRIVE: Ale to neni uplne pravda :-) bastliru je tady dost. Svym zpusobem hackerspace muze pripominat ruzne radioamaterske krouzky apod. Myslim ze jen nejste dost videt tak jako treba FajnaDilna. Ja treba clenem Labky byt muzu bastleni me bavi odmala, akorat nevim zda to ma smysl kdyz se tam ukazu jednou za 2 roky pac jsem dost vytizen a naposledy jsem bastlil neco na stredni. Pokud chcete vic lidi co treba nejaky arduino workshop pro verejnost? Nebo cokoliv jineho? Avubec jak jste na tom s vybavenim? Mate tam nejake osciloskopy, generatory apodobne?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JINX: tak treba pro me je to jedinecna prilezitost zcit s necim, co uz treba v Praze je. sice me prekvapilo, ze do hacekrspacu, ktery ma v praze cca 200 clenu, tak v Ostrave je problem sehnat 10, kazdopadne mam moznost si to tady zkusit. je tu proste potreba udelat hromadu prace, ktera ma jinou hodnotu, nez to same delat v nejakem rozvinutejsim meste. zas jako startUp se nedela z Prahy ale ze Silicon Valley... proste vybudovat si v min rozvinutem meste vsecko od zakladu te zdrzi vic, nez budovat uz na existujicich zakladech. Otazka je co chces. Me se v Ostrave libi, ze muzu zacit od zacatku, pac nejsem asi tak dobrej, abych moh stavet na necich zadech. Kazdopadne jsem treba cekal, ze v Ostrave bude dost sirsi komunita technicky zamerenych bastliru, viz muj prispevek o engineeringu a jak malo jej vnimam a jak moc jsem jej vnimal pred 30 roky.
    Ostrava ma hroznou nevychytavku, ze centrum neni spojene s Porubou a Banska je bohuzel v Porube, kde je to tak dobry na to, abys tam mel koleje, ale je to daleko od kulturniho "historickeho" stredu, takze se to nemycha.

    Zas jako, kde jinde se v centru mesta podivas do elektrarny ;]

    mmchodem, pobavilo me, ze jsem zjistil, ze nekdo nevi, jak funguje treba reaktor/elektrarna, tak jsem tady napsal par textu od lamy pro deti :] dost jsem se pri tom pobavil - ucit je vzdy dobra prilezitost, jak si neco srovnat v hlave, proto me bavi ruzny zaklady a "primarni vyzkum":

    [ OVERDRIVE @ OVERDRIVE, nejlepsi pritel sama sebe: they demanded to open books and provide actual account of food and resources ]

    JINX
    JINX --- ---
    OVERDRIVE: Z ostravy je nejlepsi se odstehovat. Cim driv tim lip. Kdo by tu zustaval a kvuli cemu?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    vykradacka z memeticke valky ;]



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Stejne je to zvlastni pocit, pred 30 lety byla Ostrava mestem engineeru: tezari, geologove, metalurgove, stavari, strojari... dokonce i povodi melo hromadu lidi a vlastni divizi/odbor jen pro mistni reky. V Olomouci zas byli vsichni, kdo byli schopni resit agrokulturu a vyrobu potravin, v Brne zbrojovky a lehky prumysl, v Liberci chemicky... jasne delalo se hromada kroku bez ohledu na lidi, koxovna a uhelna elektrarna v obytnem centru mesta a tak, ale ekologie a zivoty lidi meli jiny vyznam, navic nebyla technologie.
    Dnes se v Ostrave nic netezi, v Olomouci je jen Olma, vsechno ovoce a zelenina se vozi kamiony z jihu (i kdyz v Olomouci a okoli porad rostou megatuny obili + porad se tam dela veda na jeho manipulace, vcetne CISPR). Kazdopadne ten titul Ing. uz jsem nevidel dost dlouho (i kdyz kolem sebe mam 3, nepocitaje otce ...)... kazdopadne kolik se za poslednich 30 let postavilo (dopln cokoliv), kolik vedy denne vidime aplikovane kolem sebe? V obchode jsou vyrobky obdobne jako pred 30 lety, palime stale fosilni paliva a misto papiru pisem pixely. Zajimalo by me, zda to vidim jen tak cerne, nebo vlastne neni takova vyhra, ze Banska Univerzita ma 70% studentu ze zahranici, kteri tady nezustavaji. Otazkou je, kde by zustavali, proc?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tak, a odedneska mam vybavu na Urbex, kazdopadne taky na nahravani a kdyz dobre tak na streamovani videi z Labky. Pokud by nekdo chtel sharenout nejaky dobry howto manualy a tutorialy na tema shareovani, ale hlavne strihani videa, tak budu rozhodne rad. Jsem v tomhle ohledu naprosta lama, sam na videa koukam jen malokdy, takze moznost nahravat talky nebo sapani se post-apokaliptickou urbexovou krajinou, to je pro mne naprosta novinka. Podporuju operaky: Windos, Apple (hlavne, na desktopu) a Linux...

    Jakekoliv know how share, ci will to help je most appreciated.

    Jen tak mmchodem, dnes prisla kamera a postroje k ni, coz je o lovu s “fotakem”, zitra prijde kuse z https://kuse.cz, coz je o (potencialnim) lovu s se sipy... oboji je Overdrive’s way, ne zadne officialni stanovisko Labky, ale vzhledem k tomu, ze jsme volne uskupeni silencu, tak co uz...



    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Z komentaru:

    https://searchcode.com/ - hledac zdrojaku
    https://github.com/jarun/googler - google do cli
    http://pipl.com - hledac lidi
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Stoji za prohlidnuti:

    Search engines for hackers:

    censys.io
    shodan.io
    viz.greynoise.io/table
    zoomeye.org
    fofa.so
    onyphe.io
    app.binaryedge.io
    hunter.io
    wigle.net
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jeste jsem si a Labce udelal radost, mam tuhle vec rad uz roky a uz roky jsem ji nevlastnil

    TAMIYA Řezací podložka A3 | heureka.cz
    https://m.heureka.cz/prislusenstvi-k-rc-modelum/tamiya-rezaci-podlozka-a3/
    SPECZ
    SPECZ --- ---
    OVERDRIVE: Jo, tohle fakt neni film pro slaby povahy.
    JINX
    JINX --- ---
    OVERDRIVE: To jsem uz kdysi davno videl, myslim ze tou dobou vyslo vice podobnych postapo filmu.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Kompletni “dokument” Threads. O co se jedna? Film natoceny mezi Kubanskou Krizi a valkou o Falklany, v dobe Studene Valky; team BBC. Zakazany pro on-air vysilani. Premisa: na UK spadla atomovka (coz v te dobe mohla byt realna moznost). Jedna se o dokument zalozeny na faktu, ktere nenastalo, ale hodne postav jsou opravdovi vedci a politici a rikaji opravdu to, co v te dobe rikali. Pavel tvrdi, ze je to jen pro stabilni jedince, ja souhlasim, tohle je vazne temnej fil, asi proto, ze to klidne mohla byt pravda...

    Threads 1984 : Free Download, Borrow, and Streaming : Internet Archive
    https://archive.org/details/threads_201712
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Od fanouska na Facebooku

    Kvalita ovzduší se podle kontrolního úřadu nezlepšila. Za tři roky do ní šlo 10,6 miliardy korun | iROZHLAS - spolehlivé zprávy
    https://www.irozhlas.cz/...ministerstvo-zivotniho-prostredi-penize-imisni-limity-chmu_1901280802_dok
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mmchodem udelal jsem si celkove “radost kancelarske krysy”:

    - v devadesatkach jsem mival podlozku s uzaviratelnym obalem a klipsem, clovek do toho strcil hrst papiru, tuzku a hodil to do baglu, kdyz dostal nejaky papir, co se nemel zmackat, pridal to tam, doma si to zalozil do krouzkoveho bloku/sanonu; koupeno

    - milimetrovy papir - tohle asi nemusim vysvetlovat, neco jako pokrocila verze ctverecku, koupil jsem 300 listu A4, nejakou cast necham v Labce, pujde prave do zaviratlne podlozky s klipem

    - objevil jsem, ze Pentel dela i 0,9mm mikrotuzku, takze mam 0,3mm az 0,9mm

    Boha jeho, omlouvam se, ze tu vzpominam nahlas, ale od malicka jsem miloval papirnictvi, ac vubec neumim kreslit, neustale ze me padaji texty, sice 99% jich je dnes rovnou digitalnich, ale porad se mi obcas nejlip premysli nad papirem. Milimetrovy, jemnouce modre potisteny papir a pentelka. Je mi ted prave 10 let a jsem stastny, a jeste mi to par let vydrzi. Doma mam Didactic, u obou otcu v praci 286ku s 40Mb diskem a 5.25” i 3.5” mechanikou, prave se ke me dostal Dungeon Master jednicka a vysel Excalibur 11 (prvni barevny)... naucil jsem se pouzivat arj, protoze neco uz potrebuje vic jak jednu disketu, takze pisu

    Arj -va odkud kam; verbose a archive to pieces, aaaa. Za par let vyjde v Cestine Neuromancer a ja zacnu snit, ze jednou budu hackovat korporatni site a promluvim si s AI.

    Ted jsem o 30 let starsi, hackoval jsem korporatni site (ted je stavim), na IRC mam rozchozenou slabou AI a kamaradi pro me pisou neuralku podle meho (a hlavne jejich) navrhu, zazil jsem si vysetrovani IT kriminalkou, brouzdal jsem zakazanymi misty sjety kombinaci lsd a heroinu... jedine na co cekam je augmented reality a full immerse, tedy moznost propojit neurony se siti.

    Vlastne jsem porad stastny, a navic ted strasne ocenuji, co mi realita dala a co vsechno lide dokazali...

    Prominte, za tohle intermezzo, no.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam