• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    OVERDRIVELabka : Hackerspace Ostrava : engineering and futurism is about achievable targets in specified amount of time
    ATOMSK
    ATOMSK --- ---
    OVERDRIVE: Nemůžu si pomoct, ale při české mentalitě ukrást všechno, co není přišroubované to asi neklapne. A v těch korporátních sítích si zase nejsem jistý torrent protokolem. Někdo si toho dřív nebo později všimne...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Uchylny napad: chci shareovat nejakou informaci, ktera neni bezpecna na ulozeni na jednom serveru, ani z duvodu high avalability, ani z duvodu bezpecnosti pro majitele srvru...

    Vemu hromadu business-card pocitacu, rekneme nejaka Picka, narvu tam nejake minimal distro, torrent a data, a strcim to do zasuvky/na wiifi vsude, kde to jde (hospody, korporacni site, knihovny,...). Samo to bude mit ztratovost, samo chci samotnou kartu zasifrovat, proti pozmenovani...

    Nejaky jiny obvious nevychytavky, co vas napadnou?
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Zástupci Evropské komise míří na Ostravsko a Karvinsko - Moravskoslezský kraj
    https://www.msk.cz/cz/verejnost/zastupci-evropske-komise-miri-na-ostravsko-a-karvinsko-126139/
    JVMLOK
    JVMLOK --- ---
    Muzem se pristi tyden v utery potkat a mrknout spolu na ten prototypp? At si udelam predstavu o tom, jak by to pouzdro melo vypadat.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo jinak o weekendu prijede brmlabi member Bodax, bude nejaky meetup, treba v nedeli? V sobotu bych jej asi vzal do olomouce, v nejake sutine je tam training MoravskoSlezske a Olomoucke Kynologicke Zachranne Brigady, v Ne bych jej vzal do Labky a pokud najdu, tak na nejake misto, kam pujdem zastrilet mou novou 150£ loveckou kusi. Myslim, ze se ale rad potka s dalsimi Labka members...

    Jinak, kdyz by nekdo chtel videt training zachrannarskych psu a/nebo se chtel par hodin v mrazu valet v nejakych sutinach, muzem se domluvit (a to i na pravidelnejsi ucast).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Jo jinak o weekendu prijede brmlabi member Bodax, bude nejaky meetup, treba v nedeli? V sobotu bych jej asi vzal do olomouce, v nejake sutine je tam training MoravskoSlezske a Olomoucke Kynologicke Zachranne Brigady, v Ne bych jej vzal do Labky a pokud najdu, tak na nejake misto, kam pujdem zastrilet mou novou 150£ loveckou kusi. Myslim, ze se ale rad potka s dalsimi Labka members...

    Jinak, kdyz by nekdo chtel videt training zachrannarskych psu a/nebo se chtel par hodin v mrazu valet v nejakych sutinach, muzem se domluvit (a to i na pravidelnejsi ucast).
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Achjo, zbourali mi jeden ze dvou baraku, ktere jsem opravdu z celeho srdce miloval. Odpocivej v pokoji, Bohuminska Vodarno. Jako dum, byla jsi mi poslednim utocistem :(

    Ruiny, kanaly, bunkry a jine opustene prostory http://i.nyx.cz/files/00/00/19/53/1953536_15852f75d51dec1cd7fe.jpg?name=_20190210_170202.JPG
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JINX: Mmchodem, pokud chces audit, kterej zasiram “popularni overdrive vedou” o hodne vic nez Labkovsky, ktery povazuju vic za “svaty”, koukni mi do infa a najdi si Overdrive, nejlepsi pritel sebe sama. Jede to tak 20 NEW denne, normalne se tam bavim i s lidma, i kdyz vetsinou je to sebeprezentace/sebemrskactvi (v zavislosti na nalade), ale hlavne blog a amaterske vypraveni o kdecem, co me zajima a chci o tom vedet vic.

    Ted me treba zajima, co vsechno umi kapesni geigerovy pocitace, jak a jestli funguje fractal anthenna, jak se co nejrychlej naucit kreslit pro laserovy soustruh (rezacku), jaky si poridit a jakou antenou uz uslysim v Muglinove na kopci ISS (pripadne jak donutit sve jabko aby streamovalo zvuk z sdr a obraz z goProHero)...

    Jsem nesmirne ukecany a hyper-information-junkie, vzdycky, nez se pak na par mesicu sesypu (nomen omen)... ale mozna by se Ti muj audit moh taky libit (ted bude nejaky patek v manicke fazi, nez dostanu kopacky a konecne si to definitivne hodim;)
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Tem kdo nemaj jablecnej telefon se omlouvam, ale nasel jsem BOZI bundle: je tam naprosto paradni kompasova appka, ktera je navic navigace... hlavne se tim KONECNE da rychle sdilet a ukladat pozice v mapach, coz me sere na nejakejch google/mapy.cz appkach, ze nekde musim mit account, prihlasovat se a tak... jedu vlakem/karou, vidim urbex ci zonu k prozkoumani, jeden click a pamatuju si pozici/share, nebo share cesty... do toho v bundlu je neco jako Fing, proste scaner wiifi traficu s ruznejma pingama, whois, reverznim dns lookupem,... dalsi je tam appka, ktera monitoruje zadane porty na zadanych serverech, zrejme to umi vic, jeste jsem nezkusil, ale ma to asi triggery, takze to posila notifikace do telefonu, kdyz neco...

    Useful for Travel Bundle - GPS Navigation and Network Diagnostic Apps od: Pavel Ahafonau https://itunes.apple.com/...r-travel-bundle-gps-navigation-network-diagnostic/id1065200060?l=cs&mt=8





    Uz jen ta kompasovo/navigacni, mapova appka je bozi (pruhled pres kompas pomoci kamery, takze muzu zjistit uhel hory, odchylku slunce nebo hvezdy... mazets!!!!), takle nejak si predstavuju wardrive toolkit...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JINX: Muzu, az nebudu na telefonu, ale nyx rotuje v mem pripade az po 50 tisicich, takze mas tak tyden cas ;)
    JINX
    JINX --- ---
    OVERDRIVE: Nechces to umistit na nastenku nebo nekam na wiki? Mam v planu si to vsechno projit jakmile budu mit volneji.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Mam jit na debatu u prilezitosti premiery tohohle, coz je fuck, ale na film se tesim:

    All Creatures Welcome / Všechna stvoření vítána


    Všechna stvoření vítána / Sandra Trostel / Německo / 2018 / 87 min.


    Chaos Computer Club neboli CCC, „největší hackerský spolek v Evropě“, pořádá hromadná setkávání. Potrhlá a kosmoprostorová. Závažná a aktuální.


    Režisérka Sandra Trostel se vydává na cestu. V kreslené raketě. Ve stroji času ze seriálu Doctor Who. V mnoha dalších hravých prostředcích, podobách a polohách, jimiž vstupuje do kreativního dialogu s děním, osobami a myšlenkami utvářejícími (své)ráz akcí pořádaných pod hlavičkou CCC. Formou interaktivní hry prochází postupně sedmi „levely“, z nichž každý reprezentuje určitý stupeň vhledu do volnomyšlenkářské hackerské filozofie − od akcentování různorodosti, tolerance a zvídavosti až po vážněji laděné úvahy o pozitivní i negativní roli techniky v dnešním světě.
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    Cyberian sedi u me doma a strasne se chechta Skolnim pokusum z fyziky 4, kde nasel napriklad "Skolni soustavava na vyrobu tvrdeho zareni" ;] Je to SUPER knizka, rok vydani 2001, Osciloskopy jsou v tom nafocene treba tak z roku 1980. Ale jako principielne pokusy dobry.
    Pokusy s mikrovlnamy napriklad. Wilsonova komora...
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    science x society x fiction

    About | Project Hieroglyph
    https://hieroglyph.asu.edu/about/
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JINX: za to Ti dam darek, pokud mas rad comixy... Hellblazer je jedna z nejlepsich veci vubec. Mimo jine je v tom treba dost Tatcherove a Valky o Falklandy, ten dil jak uctivaji jaderou hlavici je treba uplne znameni tehle studenovalecne paranoie... je strasne zvlastni pozorovat, jak se to vsechno prolina... Kazdopadne tohle je jen takovy vesely pribeh na dobrou noc, konkretne od Neila Gaimana:

    Zippyshare.com - Hellblazer 027 (1990) (digital-Empire).cbz
    https://www96.zippyshare.com/v/yxt7yO4D/file.html
    OVERDRIVE
    OVERDRIVE --- ---
    JINX:
    JINX: jeje, on to nekdo preuploadoval na oboji respektve na pirateBay to ma konecne seedery, hledal jsem to pred nejakym casem a nasel jsem jen nejakej VHS rip na youtube, to co jsi dal ty, tak je vyrazne kvalitnejsi, potiz je, ze k tomu neumim nacpat titulky v reci, ktere rozumim poradne [ale nasel jsem, ze toutube umi uloadovat titulky, pri te prilezitosti]. torrent uz jde dolu, zlaty jsi, a ja mam googlit, nez se zeptam, kua jak jsem to hledal jednou, nenapadlo me vubec se podivat, ze to najit jde o neco pozdej, pritom ten torrent musel existova, kdyz je tam od 2011... dekuju! radost ;]
    JINX
    JINX --- ---
    OVERDRIVE: Jesse me napada - nestacilo by ti https://www.youtube.com/watch?v=aCbzY2FAfew ?
    JINX
    JINX --- ---
    OVERDRIVE: nicmene kdyz to ted downloaduju tak to jde dost pomalu - nemas nejaky server kde se da pustit torrent klient? https://thepiratebay.org/torrent/6447008/
    JINX
    JINX --- ---
    OVERDRIVE: vsak i na pirate bay je ten film 23 Nothing is as it Seems
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam