• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EVILMINDPokémon GO
    FRAKIRA
    FRAKIRA --- ---
    JELENIPLOUTEF: pokud ten sestilety klucina bude chtit neco menit (klidne za par let) a nasere rodice kamaradu s pokemony, pricemz bude nasledovat pochopitelny zakaz cokoliv s nm menit, to bude radosti...
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    JELENIPLOUTEF: tvl, proč? kup mi základní sadu a jsi Bůh! (Pokemon Academy)
    JELENIPLOUTEF
    JELENIPLOUTEF --- ---
    Hele boys, když už se tu řešili fejky karet. Daj se někde obstojný fejky sehnat? :) Šestiletýmu klučinoj to bude jedno a já budu za strejdu tisíciletí. :D
    RAM_VON_SEE
    RAM_VON_SEE --- ---
    RAM_VON_SEE: moje chyba, spatne sem zkopiroval cislo: 9516 4700 6593
    KARLOSK
    KARLOSK --- ---
    RAM_VON_SEE: chybí ti tam jedno číslo
    RAM_VON_SEE
    RAM_VON_SEE --- ---
    9516 4700 659 pridejte si me nekdo, pretty please...potrebuju kamarady :)
    KAERO
    KAERO --- ---
    CHAIWALLA: dobre, ale jak poznas falesne karty ktere byly vyrobeny stejnou technologii jako prave? to je skoro bez sance. verim ze hologram bude jen na pravych, protoze to neni levna metoda, ale ostatni veci jses schopen v tiskarne napodobit tak jak potrebujes. kvalita tisku je skalovatelna, stejne jako u jinych vyrobku. ty rozdily popsane v tom odkazu jsou aplikovatelne jen na kopie, kdy si falsovatel nedal dostaecnou praci.
    to je to same jako resim u lego kostek. jsou napodobitele kdy falesnou poznas na prvni pohled, nebo po hmatu. Pak jsou lepsi firmy, jako COBI, ktere vyrabi celkem kvalitni kusy. Kdyby tam nepsali COBI, ale LEGO, uz bych asi rozdil nebyl schopen poznat.
    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    GIOMIKY:
    KAERO:
    Tohle je hodně rozebíraný téma. Fake jde poznat většinou jak podle přední tak zadní strany karty. 90% fakes je tak špatnejch že to jde poznat na první pohled, nesmyslná čísla, znaky, oříznutí okrajů, velikost karty a tak dále. U těch kvalitnějších kopií se mi osvědčilo dívat se na zadní stranu karty. Modré pozadí za pokéballem u nich bývá často světlejší, nebo nesedí proporčně oproti originálu. Vyšší dívčí ake osvědčení je pak poznat originál podle tuhosti materiálu, má takovej pevnej solidní zvuk :) Poslední instance je pak kartu natrhnout, protože originály jsou ze tří vrstev papíru a uprostřed toho roztržení to udělá takovou tmavou linku...ale pokud si člověk není jistej, že je to fakt fake, tak trhat nedoporučuju ,) https://zenmarket.jp/en/blog/post/9853/how-to-tell-if-a-pokemon-card-is-fake
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KAERO: Jak posila Memnon, tak ty rare jsou holograficky a fake karty jsou holograficky blbe. Treba. Nevim, hkuby se v tom vyznam.
    KAERO
    KAERO --- ---
    GIOMIKY: jo. mozna teda existuje nejaky fakt zaruceny zpusob jak poznat falesne, ale vazne nechapu jak v takovem prostredi vubec muze fungovat sberatelstvi s 'rare', 'ultra rare' a podobnymi. mam pocit ze to musely levne falesne kopie uplne zlikvidovat.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KAERO: Na tohle je na ebay nekolik velice lakavych nabidek. A+ Ultra Rare etc. karty za par supu. Ale doruceni z Ciny.
    KAERO
    KAERO --- ---
    MEMNON666: ja si myslim ze otazka kvality falesne karty je jen otazka kolik casu do toho chtel falzifikator (cinska firma) investovat. Ano, nektere karty jsou jak zkopirovane na domaci kopirce. Ale kluk prinesl par karet, ktere jsou ohybem, kvalitou tisku a tloustkou papiru uplne jak prave co jsme koupili z obchodu. Jediny rozdil byl mensi ale vyrazny stylizovany obrys pokemona nekde v rohu. Na netu jsem tehda dohledal ze to je nejaky cinsky vyrobce.
    MEMNON666
    MEMNON666 --- ---
    KAERO: ohebnost ve srovnání s pravou bývá afaik často rozpoznatelná
    Jak poznat falešné karty Pokemon? | Pokemon-guru.cz
    https://www.pokemon-guru.cz/rubriky/jak-zacit/pro-zacatecniky/jak-poznat-falesne-karty-pokemon_14389.html
    KAERO
    KAERO --- ---
    GIOMIKY: jo a taky podle toho jak se karta ohyba a jestli se dobre trepi - deti, no. podle mne firma neudrzi stejnou kvalitu papiru a tisku pres 10 let a karty nejsou superodolne.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    KAERO: No me zarazilo, ze expertni spoluzaci rozpoznaji fake podle "tmavsich okraju"... coz by za me mohlo byt treba i to, ze je karticka starsi a omselejsi...
    KAERO
    KAERO --- ---
    GIOMIKY: taky jsem lepsi klub nenasel, tak jsem se ptal taky tady.

    Ja hlavne kontroluju jestli karticky maji spravna cisla (zivoty, utok atd), protoze spousta falesnych karticek ma nesmyslna cisla a to uplne kazi hru, takove hned vyrazuji. Kontroluji podle oficialni databaze karticek je tady:
    Pokémon TCG Card Database | Search the Pokémon TCG Card Database
    https://www.pokemon.com/us/pokemon-tcg/pokemon-cards/
    Ale prekvapive vypada ze tam nejsou vsechny karticky (nejake promo), takze mi
    CHAIWALLA doporucil jeste https://www.tcgplayer.com/

    Nektere falesne karticky maji spravna cisla, ale jsou na nich male obrazky navic, asi aby bylo jasne ze neni vyrobena firmou Pokemon Company International. Cetl jsem ze je hraci pouzivaji aby si neosoupali prave karty. Nektere falesne karticky maji vsechno spravne, jen tisk je trochu mene saturovany nebo karta neni ze stejneho papiru. Takove karticky neresim, tezko najisto poznat jestli je nebo neni falesna.
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Ahoj, prosim, jak se pozna fake karticka? Decko prislo s tim, ze spoluzaci rozlisujou karty na fake a prave. Jinak... je nejaka pokemon karetni skupina? Sorry, jestli jsem off-topic, ale blizsi klub jsem nenasel. Budu rad za presmerovani. Dekuji moc
    CHAIWALLA
    CHAIWALLA --- ---
    KAERO: Není tam určitě všechno, TCG se jeví jako spolehlivější zdroj. Ještě nemám špatné zkušenosti do mobilu s appkou https://play.google.com/store/apps/details?id=com.jacobgreenland.tcghub_pokemon&hl=cs&gl=US
    KAERO
    KAERO --- ---
    CHAIWALLA: takze ta karta je oficialni? a proc neni na pokemon.com?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam