• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SA213Elektronická Evidence Tržeb (EET)
    LUKEH
    LUKEH --- ---
    LISTIKUS: tak bavíme se tady o EET protože jsme na diskuzním serveru v auditku o EET. Ty jsi tady psal jak všechno půjde v pohodě s jednou appkou na smartphonu....to že nejsi IT asi každej poznal.
    SARF
    SARF --- ---
    LISTIKUS: jde pouze o to, že nakládání další a další finanční, ale zejména administrativní zátěže na osvč, živnostníky a malý a střední firmy je cesta podvazující ekonomickou aktivitu, která ve výsledku nepřináší nic nikomu, ani ekonomickým subjektům ani eráru.
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    SUK: Tak já chvilku zase budu vážný, ale asi mi to dlouho nevydrží.

    Nejsem IT, nejsem zodpovědný za EET a dokonce ani nemám možnost jakkoliv ovlivnit EET, tedy zcela nerozumím proč kladete tyto otázky mě a proč je nekladete přímo Andrejovi nebo ministerstvu financí (Je to státní orgán a tedy by měl být povinen vám na podobné otázky zodpovědět).

    Proto mi to všechno tady přijde úsměvně ( a netuším proč máš pocit, že jsem nepříjemný nebo že prskám, protože max. jsem občas ironicky). Zdá se, že když si myslíte, že mi dáte dostatečné množství mínusu a nebo mi budete pokládat nejrůznější důvody, tak se něco změní a nebo jen budete mít větší pocit, že máte pravdu.

    A upřímně se moc těším, a budu rád za vás, až někdo ten EET systém napadne, uplně ho vyhackuje a Andrej si to hodí, protože vás neposlech.

    A koukám, že se tu všichni z ekonomických expertů stali IT experti =oD



    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    SUK: Aha, to mi nedošlo:)
    BURAN
    BURAN --- ---
    LISTIKUS: tak ptal ses, jaka data se budou prenaset, ktera by mohla ohrozit obchodnika, pokud by doslo k utoku hackeru. Dal jsem ti jasny priklad ohrozeni obchodnika pri napadeni komunikace mezi obchodnikem a FU - nechapu proc prskas a jsi jizlivy.
    SUK
    SUK --- ---
    KALISNIK: To jsem reagoval parafrazi na toto ;) https://www.youtube.com/watch?v=wnR8LNs1S_c
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    LISTIKUS: dělej, co sám uznáš za vhodné
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    SUK: Uvádím to jen jako příklad, kterej mi přišel první na mysl. Nemyslím, že je dobrý spoléhat jen na šifrování, nicméně očekávám, že přenášená data budou nějak znečitelněna pro každého, komu nepatří a to takovým způsobem, aby si je nemohl snadno přečíst, nýbrž aby na jejich přečtení musel vynaložit úsilí neúměrné možnému zisku z přenášené informace.
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    BURAN: no tak tahle varianta me naprosto nenapadla, to by nam pak mohli pozavirat polovinu živnostníků. Hned jak večer budeme mit s Andreje romantickou chvilku tak mu o tom řeknu. Věřím že to cele stornuju a pozve si Vas jako poradce pro zavedení další verze
    SUK
    SUK --- ---
    KALISNIK: Nevidím důvod argumentovat takovou kuriozitou, jako je šifrování. Ty už jsi někdy šifroval?
    SUK
    SUK --- ---
    LISTIKUS: Obrat prodejen je napriklad obchodnim tajemstvim. Po zavedeni EET uz nebude. Celkova zneuzitelnost dat nebude asi mala. Obzvlast, kdyz bude v rukou konkurence (jiz ANOFart v mnohych pripadech je).
    BURAN
    BURAN --- ---
    LISTIKUS: a kdyz se vrati obchodnikovi neplatny kod? A obchodnik tento kod pak uvede na uctence, a ta nebude pri kontrole souhlasit?
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    ATOMIKS: No brečet ale nemusím vid =o)
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    LISTIKUS: tak když ti takový údaj nepřijde jako citlivý, tak to se nebudu dál namáhat.
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    LISTIKUS: Všechna data jsou citlivá.
    BURAN
    BURAN --- ---
    Nebo to muze prodejci vratit neplatny kod.
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    ATOMIKS: a to jsou opravdu citlivé dat, zvláště když se loterie zatím neuvažuje. A u obchodníka?
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    ATOMIKS
    ATOMIKS --- ---
    LISTIKUS: sarančátko, co se týče zákazníka, tak třeba kód do loterie
    LISTIKUS
    LISTIKUS --- ---
    KALISNIK: broučků řekni mi jaké data se budou přenášet, která by mohla ohrozit at obchodníka nebo zákazníka?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam