copypaste z vedlejsiho klubu VV, kdo nesleduje:
Účtenková loterie začíná příští rok. LN přináší deset odpovědí na základní otázky EET | Domov | Lidovky.cz
http://www.lidovky.cz/...edi-na-zakladni-otazky-ggf-/zpravy-domov.aspx?c=A160903_203601_ln_domov_rsa
3. Co s případem, kdy se menší venkovská hospoda promění v soukromý klub, v němž nalijí pouze členům?
Je nutné posoudit, zda je daný klub, nálevna či podobný provoz skutečně provozován jako nepodnikatelský nebo je provozován jako podnikatelská činnost. Příjmy z podnikatelské činnosti vykonávané tímto způsobem pak evidenci tržeb podléhají. Tedy pokud se přijde napít „nečlen“, je nutné jeho útratu vykázat.
+ par napadu pro kreativni podnikatele
4. Musí podniky do evidence zaznamenávat spropitné?
Záleží na konkrétních zvyklostech zařízení, zda si spropitné rozdělí zaměstnanci, nebo zůstává podnikateli. V případě, kdy je příjmem zaměstnanců, nepodléhá příslušná částka evidenci tržeb. Pokud je spropitné příjmem zaměstnavatele (podnikatele – provozovatele příslušného zařízení), podléhá příslušná částka evidenci tržeb, neboť se jedná o příjem z podnikání.
....
6. Co je „ojedinělý příjem“, který nespadá do evidence tržeb?
Za ojedinělý příjem lze podle metodiky k EET považovat zcela výjimečnou platbu v hotovosti nebo např. platbu za jednorázový prodej vyřazeného majetku. Naopak pokud někdo přijímá platby pravidelně, je povinen je evidovat.
7. Co se rozumí pojmem „drobná vedlejší podnikatelská činnost“, která je vyjmuta z EET?
Pokud poplatník neměl v minulém roce příjem z vedlejší činnosti vyšší než 175 000 korun nebo tyto příjmy činily méně než 5 %celkových příjmů za stejné období, jedná se o drobnou vedlejší podnikatelskou činnost. Například prodává-li kadeřnice ve své provozovně též vlasové přípravky. Povinnost evidovat tržby se tak vztahuje na kadeřnické služby, ale ne prodej na přípravků.