• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SA213Elektronická Evidence Tržeb (EET)
    EDISN
    EDISN --- ---
    KOCOURMIKES: ano, nesmysl mi řekl můj výběrčí daně, proto jsem se tu ptal co se dozvěděli ostatní, protože je to v zásadním rozporu s tím co jsem dosud nastudoval - tj. mj. to co uvádíš ... nějak si s tím poradím, jen jsem si povzdechl nad našimi úřady, pardon :-)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    EDISN: cituji: (pises nejake vymysly btw)

    V případě, kdy se jedná čistě o platby převodem z účtu na účet, inkasa
    nebo bartery , nejsou formální znaky evidované tržby dle §5ZoETnaplněny,a
    tudíž takové platby nejsou evidovanými tržbami (resp. nepodléhají evidenci tržeb).
    Obdobně jako u plateb převodem z účtu na účet nebudou formální znaky naplněny v
    případě vkladu hotovosti na bankovní účet poplatníka.
    EDISN
    EDISN --- ---
    BURAN: jasně vyjádří se za mastný poplatek...

    a ptali jste se někdo další "svého úředníka"?

    KOCOURMIKES: metodiku jsme stuovali a z té vyplývá to, že to asi není třeba
    http://www.etrzby.cz/assets/cs/prilohy/Metodika-k-evidenci-trzeb_v1.0.pdf
    BURAN
    BURAN --- ---
    EDISN: nech si to od urednika pisemne potvrdit.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    EDISN:
    blbost
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    EDISN: nejakej urednik vubec neni relevantni co rikal, podstatny je jen zneni zakona, resp. co rikal pravnik kdyztak uz nebo nekdo kdo fakt vi jak to je ne urednik!!! :)
    EDISN
    EDISN --- ---
    KOCOURMIKES: ještě jedou, v zákoně to není dané, ale náš úředník to tvrdí. Jinými slovy co úředník to jiný výklad zákona!
    PS: jinak zdroj informací MFCR a http://www.etrzby.cz/ tam to ovšem není...
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    EDISN: a kde jste to cetli o tom prevodu na ucet za dobirku a eet? link by nebyl prosim?
    EDISN
    EDISN --- ---
    KOCOURMIKES: ten průvodní předpis k zákonu jsme četli každý zvlášť, tj. dva dospělí svéprávní lidé, nikde to tam není jasně řečené, ale náš správce daně (ten co nám vydával ten kód k EET), dokonce prý něco jako vedoucí oddělení nám to tak tvrdil.
    Tak z toho je vidět, že co úředník to jiný výklad zákona, což mne v tomto kocourkově nepřekvapuje, ale v tomto případě je to žal, zrovna někdo kdo naše daně má na starosti....
    Píšu to sem, aby si i ostatní na své výběrči dali pozor, a abych se třeba dozvěděl co tvrdí jiní úředníci :-)
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    EDISN: to musi byt ale nekde v zakone vyhlasce ne??
    EDISN
    EDISN --- ---
    KOCOURMIKES: tvrdili nám, že za zaslání na dobírku, i když to platí dopravce na účet, tak prý ano, také se mi to nezdá, právě prověřuji, zda náhodou nedošlo k informačnímu šumu, ale takhle to tátovi na úřadě prý řekli ....
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    EDISN: coze? i za platbu na ucet je eet?? to je kde v zakone?
    EDISN
    EDISN --- ---
    KOCOURMIKES: dle toho kdo má na starosti na finančním třeba mne tak by to stačit mělo....

    Ovšem mne trochu pobavili když jsme se ptali na dobírky které dopravce vyplácí přez účet:
    v médiích je psán výklad, že v takovém případě netřeba EET, protože logicky taková transakce má nesmazatelnou stopu, ale sdělili nám že ve chvíli, kdy mi dorazí platba na účet, tak mám EET účtenku vystavit.....
    KOCOURMIKES
    KOCOURMIKES --- ---
    hele takze kdyz ma eshop malej pocet objednavek za den treba jen 2-5 tak se to da resit manualne jo proste odeslat na financak jo - no problema?
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    Finanční ředitelství vydalo nové stanovisko k EET,  dodržet zákon na internetu je likvidační - Česká justice
    http://www.ceska-justice.cz/...ydalo-nove-stanovisko-k-eet-dodrzet-zakon-na-internetu-je-likvidacni/
    KOC256
    KOC256 --- ---
    BURAN:
    dostal jsi me nevim kterou otazku myslis. Poloz prosím znova...
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    NEVADA_: vim, to byl jen takovy vtip. ;)
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    KEPASO: Že nevypisuje účtenku ještě neznamená, že tržby krátí. Evidovat tržby může i jinak.
    BURAN
    BURAN --- ---
    KOC256: nemivaji otazky na konci vety otaznicek? :-)
    KEPASO
    KEPASO --- ---
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam