• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SA213Elektronická Evidence Tržeb (EET)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SOLDIK:
    to neni argument. to je reakce na tvuj inteligentni podnet.

    Cim jsou najednou kontrolori "jako STB", kdyz budou delat to co porad? Jak si to teda ty predstavujes? Mel by zavolat 30 minut predem ze prijde na kontrolu, aby se vsichni zacali usmivat a uctenku pribalovat rovnou s posledni polozkou nakupu? Tva zprava o STB mi prijde jen prostacsky populisticka... nic vic...
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    KOC256: To je skvely argument, jako od Babise.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    EDISN:
    SOLDIK:
    Nechapu co tu honite za ducha ktery tam neni...

    HIKY:
    nekde psali ze to musi vytisknout a dat (primo podbidnout) zakaznikovi na misto, odkud si ji muze vzit. Bezne na vydejni misto kde pokladas drobne.
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    SOLDIK: To se tak stává, když zavádíš přísnější politiku. Ale nemá to co dělat s StB.
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    ono duveruj ale proveruj uz neplati, dnes se razi heslo #vsecikradnu a tak je budeme vsecky kontrolovat az nez se na to vyserou.
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    KALISNIK: a ty si uvedomujes, ze se zvysil pocet kontroloru a intenzita kontrol?
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    SOLDIK: Uvědomuješ si, že takhle to kontrolovali i před EET?
    EDISN
    EDISN --- ---
    SOLDIK: njn jaký pán, takový úřad :-)
    HIKY: toť zajímavá otázka, zatím ji na veřejnosti tisknu pokaždé, těm co hned po zaplacení nezdrhnou ji podám, nicméně většinou mne s ní pošlou kamsi.... :-), ale občas si jí někdo veme.
    U elektronické účtenky s tím musí zákazník souhlasit jak jsem byl informovám :-)
    HIKY
    HIKY --- ---
    .. hele co přesně znamená termín "vystavit" účtenku?
    (když zákazník není povinnován si ji vzít)

    - poslat jí jen elektronicky, a netisknout?
    - vytisknout ale nešahat na ní a nechat jí jen vyjetou z tiskárny?
    - vytisknout a podat jí na pult?
    - nebo mám právo se zeptat jestli jí zákazník chce a pak jí teprve tisknout?

    ps. snad mám taky právo kdyby tam zrovna byla kontrola "jí zapomenout vytisknout" :)
    (jde mi o ušetření si vopruzu s účtenkama, o šetření papíru, o neotravování zákazníka,
    podle mě je nejlidštější ji tisknout jen na přání zákazníka, tuším že zákazník není povinován si ji vzít)
    SOLDIK
    SOLDIK --- ---
    EDISN: Stb hadra...
    EDISN
    EDISN --- ---
    Jinak tohle je pro praxi EET zajímavé:
    "Kdo bude provádět kontroly?
    Provozovny budou navštěvovat pracovníci Finanční a Celní správy. Kontroly budou probíhat buď pozorováním, půjde především o to, zda jste účtenku po zaplacení zákazníkem zaevidovali, anebo formou kontrolního nákupu. V tomto případě bude úředníky zajímat, zda má účtenka všechny potřebné náležitosti. Pokud vše proběhne podle zákona, nemusíte ani vědět, že jste byli pod dozorem inspektora."

    Vlastní postřeh je že to tak asi opravdu dělají, zaregistroval jsem, nějaké "podivné nakupující", ale nikdo se nelegitimoval....
    EDISN
    EDISN --- ---
    NECROMAN: PS: faktem je že většina lidí si účtenku nebere, ani se nedivím, jelikož když si spočítáte jen orientačně prevděpodobnost výhry, tak je to horší než si koupit los :-)
    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    NECROMAN: Jo, posílat jim to tam soustavně, ať s tim maj taky práci, když si to vymysleli.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    SHEALA: Ano, příjem v hotovosti bude podléhat EET.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    SHEALA: Tak si to nechte posilat prevodem na ucet a jste v pohode.
    SHEALA
    SHEALA --- ---
    Potřebuju pořešit, jak se dá neziskovka financovat, a jestli k tomu potřebuju EET.
    Vím že je možné vyvíjet vedlejší činnost, podnikat, k tomu je zapotřebí ŽL pokud vím. Nabízeli bychom přednášky ohledně přimeřených úprav při zaměstníní postižených, nebo moje DJ hraní, kde si to ta firma může přímo vyzkoušet, jak přiměřené úpravy nebo asistence za běhu funguje.

    Ale, zlé jazyky tvrdí, že pokud si necháme za přednášku, školení, whatever zaplatit jedinou korunu, potřebujeme EET :) Mohli byste mi to potvrdit nebo vyvrátit?
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    NYKRUK: to je napad, dohodnout se, at je vsichni podnikatele sbiraji do nejakeho pytle a potom je za pul roku vsichni prijet vysypat pred Ministerstvo Financi :)
    ... a potom sledovat, jak je lide sbiraji do kapes kvuli uctenkove loterii :D
    NTR23
    NTR23 --- ---
    Tak jde Zeit #188: Nemáš kilo? Nepodnikej!
    https://www.youtube.com/watch?v=ImqJYJZkhrs

    NYKRUK
    NYKRUK --- ---
    Nevíte, jestli existuje nějaký sběrný místo, kam posílat vytisklé účtenky, které se nám hromadí v koši a nikdo je nechce? Má na ně ministerstvo financí před barákem kontejner nebo to tam budeme chodit sypat přímo před dveře?
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    TOFI: Jurečka je typicky úlisný lidovec. Vždyť on sedí ve vládě, která zavedla 3. a 4. vlnu! A když je Babiš po volbách osloví, skočí s ním do postele zase.
    Jen tím loví hlasy, protože 3. fáze se bude týkat i zemědělců. A nová vláda odvolat minimálně tu 3. vlnu s největší pravděpodobností prostě nestihne. A nebude k tomu ani vůle, protože ani ANO ani ČSSD s tím nebudou souhlasit. A jiná strana skládat novou vládu nebude.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam