• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SA213Elektronická Evidence Tržeb (EET)

    Harmonogram spuštění EET

    1/12/2016  zákon v platnosti! Ubytovací a stravovací služby
    1/3/2017 Maloobchod a velkoobchod
    1/3/2018Ostatní činnosti vyjma těch v poslední fázi, například svobodná povolání, doprava, zemědělství
    1/6/2018Vybraná řemesla a výrobní činnosti

    Narážky a vtipy v rozumé míře povoleny.

    O co jde

    Elektronická evidence tržeb spočívá v tom, že je evidována každá platba a zákazník obdrží od obchodníka účtenku s unikátním kódem. Postup bude takový, že nejpozději při uskutečnění evidované tržby odešle obchodník datovou zprávu prostřednictvím internetového připojení na server Finanční správy, kde budou informace uloženy, a bude vygenerován unikátní kód. Tento kód bude ihned odeslán zpět obchodníkovi na jeho koncové zařízení, které jej vytiskne na účtenku. Každý den půjde řádově o miliony operací, jedná se tedy o poměrně revoluční krok.
    rozbalit záhlaví
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GIOMIKY:
    Děláš z politiků příliš chytré lidi. Ty důvody jsou mnohem jednodušší. Prostě chtěli udělat "něco" populistického. Nikdo určitě nedomýšlel nějaké zrušení nezajímavých vesnických trhů nebo vytvoření nějakých mikrozakázek, pro random SW firmy...

    Zase z toho nedělejme kanón na vrabce...
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    Banda kreténů zdevastovala naši zemi. Skutečnou pravdu o EET občanům nikdo neřekne, míní expert

    Banda kreténů zdevastovala naši zemi. Skutečnou pravdu o EET občanům nikdo neřekne, míní expert | EuroZprávy.cz
    http://domaci.eurozpravy.cz/...a-nasi-zemi-skutecnou-pravdu-o-eet-obcanum-nikdo-nerekne-mini-expert/

    V žádném případě. Pan ministr Pilný nic měnit nebude. EET bylo spuštěno proto, aby byly zlikvidovány malé firmy na vesnicích, aby byl vytvořen byznys pro softwarové firmy a aby se zvýšilo „sledování podnikatelů“. Argumentace, že EET narovná trh, je nesmyslná. Trh pokřivily velké nadnárodní firmy, které tlačily na cenu, brutálním způsobe zničily kvalitu a tím zlikvidovaly podnikatelskou konkurenci. Tak zní celá pravda o EET, kterou občanům nikdo neřekne.
    TOFI
    TOFI --- ---
    :-D
    EET nám uškodí, myslí si Češi. Všimli si i zdražování – Novinky.cz
    https://www.novinky.cz/ekonomika/439137-eet-nam-uskodi-mysli-si-cesi-vsimli-si-i-zdrazovani.html
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    SQUATBOSS: pastoval jsem asi pred postama
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    SQUATBOSS: https://www.dotykacka.cz/
    mam tu mobilni verzi a sem spokojenej;
    SQUATBOSS
    SQUATBOSS --- ---
    Ahoj prosím o radu, potřebuji EET do svého pojizdného bistra, nejlépe mobilní, díky dotaci od státu mám konkrétní rozpočet a potřebuju se trefit zhruba plus mínus do 12 000czk. Poradí někdo?
    TOFI
    TOFI --- ---
    EET: Pilný zřejmě změní Babišovo nařízení, ohledně vydávání účtenek – Forum24
    http://forum24.cz/...-novym-ministrem-mozna-prijde-evidence-predani-nakupu-misto-evidence-zaplaceni/
    TOFI
    TOFI --- ---
    ON-LINE: Babiš lhal o EET, míří na něj žaloba – Forum24
    http://forum24.cz/on-line-babis-lhal-o-eet-miri-na-nej-zaloba/
    EDISN
    EDISN --- ---
    ILIBOR: ano, když s to správně dohodne, umí kolegové stáhnout a přeexportovat to a pak to rozchodíme na merkeetě, už jsme to dělali u řady trafik ...
    ILIBOR
    ILIBOR --- ---
    EDISN: a markeeta si umí stáhnou položky z shopkeepera nebo se musí navést znova, nebo jde udělat nejaký export import ?
    EDISN
    EDISN --- ---
    ILIBOR: dle toho s čím jsem se setkal tak v podstatě ano, už jsme migrovali několik trafik z shopkeepera na markeetu...
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    ILIBOR: no jestli skonci EET tak takovejch bude vic; prave me trosku vydesilo ze dotykacka zacala davat masivni slevy, jakoby se snazili vyprodat co nejvic tabletu a tiskaren aby pro pripadny konec EET nemeli skladem material kterej bude uplne k hovnu..
    ILIBOR
    ILIBOR --- ---
    Nemáte někdo info, že shopkeeper končí?
    Jsem se teď bavil s jejich zákaznicí, že prý už jí měsíc neberou telefony a že jí jeden jejich bývalý servisák radil, aby už ani neplatila měsíční poplatky.
    HONCKA
    HONCKA --- ---
    MATHEZ: My mame skusenost s podobnou pokladnou smable
    Pokladní systém POS pro tablety Android
    http://www.pokladnisystemsmable.cz/
    funguje to, je to relativne rychly a je to blbuvzdorny
    UCKO
    UCKO --- ---
    UCKO: škrtám, špatně jsem četl příspěvek.
    Lze nastavit vše na kase, pomocí software ;)


    UCKO
    UCKO --- ---
    ILIBOR:
    Bez PC kasu nenastavíš - to potvrzuji. Ale program je zdarma, a já už docela ty kasy programovat zvládám. A mám stejnou zkušenost bez EET boxu se dá všechno nastavit na kase. Jen nahrátí certifikátu + spárování s pokladnou musí udělat člověk s přístupem do EET boxu.

    Teď zrovna řeším, zda i kasy připojit na lokální síť a dolovat z nich data (primárně)/programovat po síti.
    MATHEZ
    MATHEZ --- ---
    nekdo nejaky zkusenosti s dotykackou?
    ILIBOR
    ILIBOR --- ---
    UCKO: Tak to jsem rád, že jsem do nich nešel.. Jsem chtěl původně Quoriony prodávat, ale ty složitosti s EET boxem mě dost odrazovaly.. největší mínus pro mě je složité programování a v podstatě bez PC ten box nejde nastavit, zaktualizovat nebo připojit na net... ale zase pro servisáka je to dobrý výdělek, protože je to fakt hodně práce s tím to nastavit... co jsem slyšel, tak měli nějaké problémy s odchozími daty, že jim v podrobných tržbách neseděly kolonky...
    My děláme 20 let Sharp (ten EET vzdal) a EURO... za komplet nastavení jsme si brali 590,- s DPH i s krátkým zaškolením (bez dopravy), jinak všechno (kromě nahrátí certifikátu) se dá nastavit i přímo na kase nebo pomocí programu zdarma...
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    UCKO: Maji zajimavou predstavu o "EET ready". :D
    UCKO
    UCKO --- ---
    MALKUS: Jedná se o kasy Quorion.
    Registrační pokladny EET | Registrační pokladny pro EET
    http://www.obchodnitechnika.cz/Registracni-pokladny-EET
    Kasy jsme kupovali hodně v předstihu, tuším že 5/2016.
    Při koupi jsme se dozvěděli, že kasy jsou EET ready a zdarma získáváme licenci software pro komunikaci s EET (který zatím není hotovo, protože nejsou pokyny jak přesně to bude fungovat).
    Ke konci roku 2016 jsme se dozvěděli, že je třeba ke každé kase zakoupit EET box. Tedy Rapsbery Pi, které je třeba spojit spokladnou přes USB a zajistit EET boxu konektivitu do internetu (Wifi či pevná síť).
    Každý jeden EET box vyšel na 4K. Instalace od technika (do EET boxu se nikdo mimo něj nedostane) vyšla na 4K za 150 minut práce.

    Kasa jako taková je EET boxem znehodnocena. Pokud EET box fyzicky odpojím, nenamarkuji na kase ani prd. Přičemž EET box je s kasou svázán pomocí licenčního klíče. Takže to vypadá, že pokud by se posrala kasa, a my museli zakoupit novou, musíme si znovu koupit licenci na software EET aby šla kasa se stávajícím EET boxem spárovat.
    EDISN
    EDISN --- ---
    KOC256: njn, tak nezbývá, než se u plánovaného tvářit jako že nebyl plánován, což může v podstatě každý, a nebo si zařízení zapůčit jiné, prostě nahradit jej po tu dobu....
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam