• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SA213Elektronická Evidence Tržeb (EET)

    Harmonogram spuštění EET

    1/12/2016  zákon v platnosti! Ubytovací a stravovací služby
    1/3/2017 Maloobchod a velkoobchod
    1/3/2018Ostatní činnosti vyjma těch v poslední fázi, například svobodná povolání, doprava, zemědělství
    1/6/2018Vybraná řemesla a výrobní činnosti

    Narážky a vtipy v rozumé míře povoleny.

    O co jde

    Elektronická evidence tržeb spočívá v tom, že je evidována každá platba a zákazník obdrží od obchodníka účtenku s unikátním kódem. Postup bude takový, že nejpozději při uskutečnění evidované tržby odešle obchodník datovou zprávu prostřednictvím internetového připojení na server Finanční správy, kde budou informace uloženy, a bude vygenerován unikátní kód. Tento kód bude ihned odeslán zpět obchodníkovi na jeho koncové zařízení, které jej vytiskne na účtenku. Každý den půjde řádově o miliony operací, jedná se tedy o poměrně revoluční krok.
    rozbalit záhlaví
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    NECROMAN: Fotky jsou právě z modré stránky a jejich zveřejnění tady na NYXu už je jen takový plivaneček do oceánu. Ne, fakt jsem je nefotila ani prvně nezveřejnila já.

    KOC256: třeba protože SUK nebo protože KALISNIK a nebo třeba protože se říká, že každý (ano úplně každý) má ve skříni kostlivce.
    Poslední dobou slýchám o lidech, kteří jsou takzvaně nepohodlní a je potřeba na ně něco vyštrachat - ať už podnikání, minulost nebo rodinu... Zkrátka praktiky hlubokého komunismu. Třeba by těm pár jedincům tohle mohlo pomoci.

    A jinak uznávám, že jsem započala OT diskuzi, za což se omlouvám a asi není potřeba to dál rozpitvávat.
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    Asi tak. Já jsem pro vědět, kdo je tady práskač.
    SARF
    SARF --- ---
    S propagandou typu "kdo je poctivej, tomu žádná kontrola nevadí" ať jde každej do prdele, zejména v tomhle pokurveným státě, kde bude za chvíli víc kontrolorů než kontrolovaných.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    SUK: Jasne a proto si budes sbirat jejich fotky aby jsi s nima delal co? Jakozto poctivy podnikatel stejne vse udelas stejne at uz tam kontrola je, nebo neni.
    SUK
    SUK --- ---
    ONDRA_99: I poctivy clovek muze mit problem s kontrolorem. Obzvlast, pokud kontrolor udela vsecko pro to, aby "neco nasel", navic v dobe, kdy se davaji pokuty i za to, ze financak udelal chybu a tys mu to dost rychle nerekl ;)
    BURAN
    BURAN --- ---
    Ale tak ja se rad podivam, jak vypadaj lidi, kteri maji zaludek na to zivit se timhle zpusobem.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KRMELEC: Pokud budu za ďáblova advokáta, tak pokud nemáš jejich svolení s pořízením fotek, tak tě může pokutovat Úřad pro ochranu osobních údajů, pokud to dáš třeba někam na Facebook, takže bacha.
    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    KRMELEC: Jakoze by se vsichni podnikatele snizili na uroven taxikaru, kteri takhle foti kontrolorky a pak si na facebooku notuji co vse by ji provedli? Poctivy clovek nema zadny duvod tohle delat.
    KALISNIK
    KALISNIK --- ---
    KOC256: To máš jak s revizorama.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KRMELEC:
    k čemu?
    KRMELEC
    KRMELEC --- ---
    Už někdo začal kolektovat fotky kontrolorů z FÚ ohledně EET?
    Pokud ne, tady máte první 4 ksichty.



    ONDRA_99
    ONDRA_99 --- ---
    Jdete uz s tim kourenim a nekourenim dohaje. Prvne je to v tehle diskusi offtopic. Druhak stejne se nazor ani jedne strany nezmeni.
    BURAN
    BURAN --- ---
    Az na to, ze hospoda neni verejny prostor :-)
    Ale to by nikomu nemelo vadit, na vyvlastnovani jsou tu lide zvykli, a casto s tim i souhlasi (samozrejme ten vyvlastnovany majetek musi byt nekoho jineho).
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NECROMAN:
    Mi to je jasne. Vsechno je jen o populismu a preference chteni spolecnosti do toho jit...
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    KOC256: dříve či později budou nekuřácké i zahrádky a další veřejné prostory, nelze to aie chtít přes noc.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CLUBEER:
    nejake mam, ale uz dlouho jsem je nemel na sobe :) A nechodim do ZOO :)
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    KOC256: ze ty nosis rejoice kalhoty?
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CLUBEER:
    na zimu OK. jeste bych vam prikazal si vzdy po koureni venku vzit zvykacku. Na leto bych koureni zakazal uplne. Mate se slunit a si vykurovat! ;-)
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    KOC256: dlouho bojujete za to aby se nekourilo vevnitr, to se ted povedlo a je to zase malo? Dneska jsem se v zoo malem popral s nejakym militantnim nekurakem ze tam kourim. Chtel volat spravce zahrady. Tak jsem mu rekl at si zaleze do pavilonu ze tam kourit nebudu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CLUBEER:
    to jen hejtujes a nebo to myslis vazne? :)
    CLUBEER
    CLUBEER --- ---
    KOC256: tak bez dovnitr neasi
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam