• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    SA213Elektronická Evidence Tržeb (EET)
    SARF
    SARF --- ---
    CYBERWOLF: třeba peněžnictví, pojišťovnictví, nájmy ...
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Ono u nás existuje něco s 0% DPH?
    ILIBOR
    ILIBOR --- ---
    NETWORK:
    U plátců DPH se vždy musí rozlišit co je v 21%, 15%, 10% a 0%, dokonce u 0% je ještě navíc i zvláštní režim, třeba pro použité zboží, hodně pokladen to neumí...
    U neplátců DPH zase nesmí být zboží v žádné sazbě tj. nesmí být ani v 0%
    ILIBOR
    ILIBOR --- ---
    NETWORK: DPH se vždy rozlišuje a FÚ to docela i přísně kontroluje...
    Loni jsem dokonce musel u 3 zákazníků z 1.vlny, co byli neplátci DPH stornovat všechny tržby za celé období, protože měli nastavené DPH 0% , což bylo prý taky špatně a muselo se to pak namarkovat znova, aby to nefigurovalo ani v tom DPH 0%.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    NETWORK:
    Nejsou povinne bo nejsou vzdycky vsechny ne?
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    NETWORK: on ten zákon není až tak dlouhý, dá se přečíst

    112/2016 Sb. Zákon o evidenci tržeb
    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-112/zneni-20200201#f5791855

    DPH se rozlišuje
    112/2016 Sb. Zákon o evidenci tržeb
    https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-112/zneni-20200201#p19
    NETWORK
    NETWORK --- ---
    Ahoj, chci se zeptat ohledně EET.
    Jakým způsobem, resp. co všechno je podnikatel povinen do eet evidovat? Liši se povinnost pro plátce/neplátce DPH?
    Jde mi hlavně o to členění DPH jednotlivých sazeb v tržbě - nejsou to povinné atributy...
    Děkuji.
    JPLABS
    JPLABS --- ---
    TEAPACK: Tío je neprůhledné, uměle skryté. Třeba už ta první smlouva

    Prováděcí smlouva č. 2 ke Smlouvě na služby EET č. 36/2016/UOM - Hlídač státu.
    https://www.hlidacstatu.cz/Detail/411425?qs=icoPlatce%3A72080043+AND+icoPrijemce%3A03630919

    Jen za 4.85 M měl být jakýsi papírový výstup o tom co se jak bude dělat. Přitom odběratel a dodavatel je jeden a týž subjekt, totiž složky Ministerstva financí. Takže se v daném případě přesunulo 4.85 MKč v rámci Ministerstva financí. Navíc jméno generálního ředitele dodavatele mluví za vše :)

    Rámcová smlouva na služby související s přípravou a provozem EET z 26.5.2016 nemá uvedenu cenu, Smlouva o pronájmu a umístění Racků z 23.12.2013 za 13 M+ má "závažný nedostatek" ...
    ale především, všechny ty smlouvy jsou v rámci Ministetrstva financí. Z nich nelze zjistit skutečné náklady, ani pořizovací ani průběžné.
    Například, kdo dodal technické vybavení, kolik se za něj zaplatilo? Faktury dodavatele, kdepak jsou?
    Měsíční mzdové náklady na pesonál technického centra?
    Provozní náklady na prostory EET (tzv. utilities) ? Kdepak máme faktury dodavatele energií?

    To že si ministerstvoi financí účtuje desítky milionů samo sobě přes fiktivní státní podnik, který papírově vytvořilo, neříká nic o skutečných nákladech.

    Celý ten "hlídací pes státu" je na "N-Óno", k oblbování 80-tní majority české populace, o které Miloš Zeman nepříliš dávno prohlásil, že to jsou idioti.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    JPLABS: Myslím, že bude stačit, když se člověk chvíli bude hrabat na hlídači státu a najde se toho víc, než jsem teď našel za 5 minut já =)
    Hlídač Smluv: Hledání - Hlídač státu.
    https://www.hlidacstatu.cz/HledatSmlouvy?Q=icoPlatce:72080043%20AND%20icoPrijemce:03630919

    je to jenom odkaz na faktury mezi dvěma subjekty, kde se nejčastěji objevuje EET =) zbytek se asi taky nechá dohledat, ale člověk musí vědět, co chce najít =)
    JPLABS
    JPLABS --- ---
    SARF: EET se nezruší, dokud se nezmění myšlení českých úředníků. Takže klídek :)

    Mne ale zajímá, a to mi madam Schillerová neodpověděla, když jsem sí na to ptal:

    1/ pořizovaví náklady EET
    2/ kdo provozuje servery a technické zázemí EET
    3/ měsíční průběžné náklady na provozx EET

    Zvláštní je, že se o to nezajímal ani žádný investigativní novinář. Nebo snad ano?
    TOFI
    TOFI --- ---
    Ministerstvo financí dává trestní oznámení na podezřelé z Účtenkovky - Seznam Zprávy
    https://www.seznamzpravy.cz/...o-financi-podalo-trestni-oznameni-na-dva-podezrele-z-uctenkovky-85352
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    SARF: Zrušena byla povinnost evidovat platby kartou. Evidování hotovosti hned tak někdo nezruší.
    NECROMAN
    NECROMAN --- ---
    SARF: Účtenkovka bez účtenek by moc nedávala smysl :)
    SARF
    SARF --- ---
    NEVADA_: když se zruší EET, zruší se samozřejmě i účtenkovka.
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    SARF: Ale to nijak neřeší Účtenkovku. Nehledě na to, že EET má hlídat právě hotovostní platby, přičemž platba kartou není platba v hotovosti. Bylo by to naopak přidání povinnosti, která byla po dlouhém dohadování oprávněně zrušena.
    SARF
    SARF --- ---
    NEVADA_: právě že by to stimulovalo placení kartama a jednou by se EET mohlo zrušit, protože hotovost by začala hrát marginální roli.
    CYBERWOLF
    CYBERWOLF --- ---
    Kdyby byvaly ministr financni nebyl kokot, byli bysme všichni rádi. Jenže on je. Ale co ho vystřídala Alenka, tak se mi při pohledu na tu naši říši divů po něm docela i stýská.
    H_U_N_T_E_R
    H_U_N_T_E_R --- ---
    SUK: kdyby bývalý ministr financí nebyl kokot, nezavedl by pičovinu (bez reálného přínosu, navíc kterou omrdá student SŠ s elementárními znalostmi), co ročně stojí přes 300 mega ; nedal by zakázku za 400 mega bez VŘ IBM. Přitom nabídka CGI byla 40 mega + 10 ročně za provoz.
    SUK
    SUK --- ---
    JPLABS: Kdyby byvaly ministr financni nebyl kokot, tak pri platbe kartou by se EET vubec nemuselo ucastnit ;)
    NEVADA_
    NEVADA_ --- ---
    JPLABS: Jak by to vyřešilo účtenky placené hotově, kterých je pořád většina?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam