• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NIENNAPatchwork a Quilting
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    NIENNA: obtiznost tam nema pry naschval, aby se pry kazdy snazil a nenechal se odradit hned na zacatku
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    NIENNA: Tady je docela hezky stručně nastíněné, jak se šijí křivky...

    www.monikapatchwork.estranky.cz - Techniky šití - Opilcova stezka
    http://www.monikapatchwork.estranky.cz/clanky/techniky-siti/opilcovastezka.html
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    JAJITA: Podle mého to nejsou katedrálová okna, ale křivky...

    DAGLU: Je to hodně náročné na přesnost, aby to udělalo ten efekt, co se ti líbí (tj. kola / čtverce)... A chce to umět dělat křivky. Má tam na to šablony? Pokud ano, a pokud ti půjdou křivky (to je ta část patchworku, která mě osobně moc nejde...rozhodně ne tak, abych na to byla pyšná), tak to není tak těžké jak to vypadá... - tj. jsou mnohem a mnohem složitější věci... ale taky teda mnohem, mnohem jednodušší věci... Myslím, že autorka tím chtěla říct, že velkého, složitého efektu je dosaženo poměrně jednoduše...jedním blokem... :-)
    Snad jsem srozumitelná...

    Třeba mě ještě někdo opraví / doplní...

    Ale tam by návod měl být, ne? Jak ti přijde? Nějaká obtížnost tam značená není?
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Jo a ještě něco nechápu, našívájí se kousky látek bez obroubení? to jako fakt?
    ~DÍLNA jamala~: července 2016
    http://jamala-jamala.blogspot.cz/2016_07_01_archive.html

    To se to pak nepáře praním?
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    to je základní a jedinej čtverec, tak co myslíte? těžký?
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    jo na tom polštáři asi jo, ale mě se líbí to na tý dece, z dálky vidíš buďto kola, nebo čtverce
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    DAGLU: jsou to katedrálová okna?
    jestli jo, tak na práci docela oser (pardon)
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Autorka píše o této dece:
    Tento vzor vám může připadat příliš složitý, opak je však pravdou.

    No každopádně, je to velice efektní vzor, a hodně dlouho na to člověk musí koukat, fakt pěkný.
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: Můžeš nahodit fotku? Nebo odkaz? Já např. tuhke knihu nemám...tak vůbec nevím, co je na straně 19....a jsem zvědavá... :-)
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Tak jsem si sehnala knížku - Brioni Greenberg - Patchwork - moderní quiltování
    Líbí se mi moc deka na str. 19, nevíte někdo jak moc to je těžký?
    Knížka je krásná, a hlavně je tam na začátku vysvětleno jaké balíčky látek jsou na co vhodné, a kolik který přesně měří i cm, i inchů
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    NIENNA: ;)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    JAJITA: Mě odkaz na stránky funguje!!! A její výrobky znám!!! Už jsem je viděla... různě... Na jednu její deku se chystám!!! :-D
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Dnešní počin mě tak nakopl, že už hledám další šití, tentokrát to bude deka pro moji mamku.
    Mám chuť ušít jen dvě vrstvy, chybět bude vatelín, a spodní by měla být nějaký slabší flís, tak uvidíme.
    Ráno razím na nákup.
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    LEOPARDACZ
    LEOPARDACZ --- ---
    DAGLU: Tak to blahopřeju! Prošívání nepodcenit - zlaté pravilo praví, že největší neprošitý kus má být velký nanejvýš jako plocha dámské dlaně. Prošívat ty čtverce jen ve švu by bylo málo, dala bych je ještě aspoň křížem. Když tam totiž budou větší plochy, látka může začít pracovat...takže je lepší ji zkrotit :-)
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Tak hlásím, že mám kus hotový, stříhání šlo, jen čtverce 14 x 14, skoro celé stříháno núžkama (litovala jsem peníze za vybavení), ale pak jsem si to stejně nakonec koupila a posledních pár čtverců jsem dělala kolečkem a je to super. No a včera jsem 6 hodin šila jen čtverce, a mám to, pohodička, jen v pár místech mi to ujelo, ale zase mi to tolik nevadí. No ale ted jsem začala mít strach z toho prošívání. Zjistila jsem, že jsem měla nějaké čtverce dělat jednobarevný a ty pak prošívat (to by se mi asi líbilo), no tak příště. Fotky dám po narozeninách :) Plánovat prošití je celkem další uměleckej počin, nebo to prostě prošiju jen ve švech.
    JAJITA
    JAJITA --- ---
    JAJITA: aha, tak za odkaz na její stránky se omlouvám, nějak nefungují.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam