• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NIENNAPatchwork a Quilting
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Dívala jsem se na podrobnosti k letošnímu Prague Patchwork Meeting a zaujalo mě toto...

    Prague Patchwork Meeting
    http://www.praguepatchworkmeeting.com/cs/37-venujte-deku-novorozencum-pres-inkubator

    Třeba to někoho osloví... :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Díky! To vypadá prostě super! Muselo to být báječné! Hned bych jela.. :-)
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    NIENNA: tady jsou vsechny fotky dostupne :)
    Miluji svou práci | EVAPEshop
    http://evapeshop.cz/miluji-svou-praci/
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    NIENNA: tak si vyhledej na FB klub Patchworkářky a přidej se
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Chtěla jsem se podívat, ale nedaří se mi to otevřít... :-(
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    NIENNA: To tam pořádaly liza dekor a evape. Kurz byl na víkend s ubytováním. Bylo tam spousta možností co dělat. Jednak šití čtverců, pruhů, anetky, vycpaný ptáček a tak.
    Tady odkaz co všechno jsme v té naší skupině vyrobily. Jsou to krásné práce. (a dobrá skupina na PW šití).
    https://www.facebook.com/....php?fbid=1622205131204635&set=pcb.2033006766714551&type=3&theater&ifg=1
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Krásné!!! Proč v Prostějově?
    Jak dlouhé to bylo a co jste se učili?
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    Mám za sebou kurz PW v Prostějově. Bylo to super.

    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    doplnim nova pravitka k vyzkouseni od Lizadekor ... Diamonds, Piecing
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    DAGLU: To je dělané technikou "šití přes papír" (paper pieced quilt).

    Možná jsem k tomu mohla dopsat ještě pár věcí...

    Quilt s fotografiemi mě zaujal - je moc hezký (líbí se mi využití fotek v quiltu a měli tam toho víc). Tohle je tam pro ně hodně osobní - navrhla a naplánovala to paní, která pak v noci zemřela...ten quilt je nedokončený stejně jako život té paní... Udělali ho na její počest... a přiznám se, že se mi moc líbí...

    Ten třetí (zeleno hnědý) mají popsaný jako "pešek". Já to znám pod názvem "round robin" (český název jsem doteď neznala, ale líbí se mi). Někdy taky "pošli to dál".
    Pro jistotu: Je to kolektivní šití na pokračování - zakladatelka udělá střed a pošle to dál... Další udělá kolem středu "svůj pruh" a pošle to dál...až se hotový TOP vrátí k zakladatelce... Bývá to i tak, že se domluví účastnice a každá udělá střed, pošle dál a každá vždycky šije (každou část TOPu, ale pokaždé na jiném pešku).
    Překvapilo mě, že tady z toho vznikl obdélník...
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    NIENNA: Obdivuju to slunce, to jsou tak mrnavy stripky, fakt nechapu jak to nekdo muze usit
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Dneska jsem byla na výstavě v Brně.
    Není to tam moc veliké (dvě místnosti), ale vešlo se tam hodně patchworku.. :-D
    Mají to moc krásné - precizní, pečlivě udělané. Některé výrobky jsou určené k prodeji... :-)

    A tady malá "ochutnávka" - práce, které mě nějak zaujaly... :-)


    SIHAJA
    SIHAJA --- ---
    SUCUBIS: Tu v příspěvku nejníže.
    KAERI
    KAERI --- ---
    SUCUBIS: Já bych dala ty pruhy a nebo tu prostřední.
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: Je to MOC krásné... Ty látky jsou super... Prozkoumávala jsem to pečlivě a bezva jsou všechny tři, ale já bych vybrala to poslední (pruhy). Líbí se mi nejvíc.
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    SUCUBIS: Za mě pruhy
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    A pak tu mám tři varianty, jak ušít jeden nápad. Jedná se o látky v barvě barevné palety a stále přemýšlím, jak to poskládat. Třeba poradíte, co by bylo nejpěknější :D
    barvy ve dvou řadách stejně

    jedna řada tam a druhá nazpátek

    pruhy


    Nebo máte jiný nápad ?
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    Zdravím. Po čase zas nějaké novinky. Toto jsem dělala poprvé výšivku technikou volného quiltování a dodělala pak obrys v ruce. Docela se povedl se musím pochválit.
    DAGLU
    DAGLU --- ---
    Domu jsem si jeste nic neušila, ale obdarovávám okolí. Jeden pokrok jsem ale udelala, koupila jsem si kráčející patku, a je to fajn. Dobre to funguje. Ted mam zálusk na quiltovací.

    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam