• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    NIENNAPatchwork a Quilting
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    NIENNA: NIENNA: Moc děkuju za rady a tip na ten termolín :-)
    Výstavy jsem bohužel propásla, ale někdy bych opravdu měla na nějakou vyrazit. Pokusím se si to líp hlídat. Dlouho jsem tu nebyla, k patchworku jsem se pořád nedostala. Vždycky mi ta volná chvíle u šicího stroje vyjde na něco jinýho, co zrovna spěchá víc. Ale už se chystám připravit si vzor na něco menšího. Kam ten čas tak běží? :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    CYLAH: Včera jsem se dívala na výstavě... a:
    Některé ubrusy byly jen top - spodní látka.
    Jiné v sobě měli takový tenoučký Termolin SLIM - 60g. To mi přišlo ideální... :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    NIENNA: Tady je hezký text myslím.... :-)

    ************
    Je to  vrchní sešívaná vrstva,  výplňový materiál  a spodní látka. Tyto tři vrstvy se ručně, nebo na stroji  najednou prošijí méně či více ozdobnými vzory - další krásná tvořivá chvíle, která může trvat několik hodin, ale i měsíců... Na rubové straně tak vznikne jedinečná výšivka. Místa mezi prošitím nesmí být větší než otevřená dlaň, protože prošití není jen krásnou podívanou, ale hlavně zabrání namáhání švů mezi malými díly a tak prodlouží životnost celé práce. Navíc  vzor prošitím vystoupí a práce dostává třetí rozměr- hloubku, která je našim očím tak přirozená.
    NIENNA
    NIENNA --- ---


    NIENNA
    NIENNA --- ---
    CYLAH: Ok, tak super... :-)
    CYLAH: Pořád přemýšlím, jak naformulovat odpověď...
    Určitě se dá udělat top - hodně tenký mezikus - spodní vrstva (takže hodně tenký sendvič) a z toho pak udělat povlak...

    Samozřejmě, že se dá top použít místo jedné strany deky (i bez podšití), ale strašně to snižuje životnost celé práce - protože prostě je to víc namáhané a méně zpevněné..Co jsem viděla takhle ušité (tj. top použit místo celého sendviče), tak to bylo vždycky k ničemu...

    Možná něco takového?
    Vatelín tenký | DůmLátek.cz
    https://www.dumlatek.cz/produkt/vatelin-tenky/

    Když jsem koukala na výstavách, tak mi přišlo, že tam skoro žádný vatelín není (a byl, ale takhle tenoučký - aby se to dobře prošívalo a nekrčilo).

    A jinak o víkendu jsou dvě výstavy...tak jestli se tam pojedeš podívat, tak se určitě dozvíš spoustu zajímavostí... ;-)



    CYLAH
    CYLAH --- ---
    NIENNA: To je nádhera, tak precizní! :)
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    NIENNA: Ahoj, vlastně jo, protože jsem se k tomu ještě pořád nedostala :))
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    A jinak - konečně jsem dokončila další projekt... Je to na přání, takže podle představ toho, kdo to bude mít... :-)
    Snad budu mít polštář i nafocený v interiéru...

    Tady jsou topy:


    A tady hotové povlaky... Na polštář 45cm x 45cm
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    CYLAH: Promiň, je ten dotaz ještě aktuální?
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    Prosím potřebovala bych se poradit. Dá se udělat patchworkový povlak na peřinu, aby nemusel být dvouvrstvý? Nebo aby byl hodně tenký, podobně jako normální látkové povlečení? Kdybych to sešila na overlocku, mohla bych to tak už nechat (jednovrstvé)? Nebo je potřeba každý patchwork podložit nějakou látkou? Díky :)
    CYLAH
    CYLAH --- ---
    NIENNA: Krásné! :-)
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    TRISSIE: Děkuju... :-)

    Tyhle jsou naše... Začala jsem je dělat v září 2016 - měla jsem hotové všechny 4 sendviče a dva i prošité...a pak jsem to dala k ledu a teď konečně dodělala... Manžel už nevěřil...

    Měl to být takový pokus s kde čím (taky je tam děsně chyb a spousta věcí nevyšla). ALE natrénoval jsem si Y šev, zkusila jiný způsob šití polštářků, kombinaci dvou stylů, které se normálně dohromady nedávají a tak... :-)
    TRISSIE
    TRISSIE --- ---
    NIENNA: krásný! Pro tebe, nebo jdou z domu?
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    Fotky mi nejdou - omlouvám se...

    A tady ještě jedna, kde jsou všechny spolu (a i když to tak nevypadá, tak to jsou všechno čtverce a jsou stejně veliké - 40x40cm)

    NIENNA
    NIENNA --- ---
    NIENNA: Tak je hotovo... :-) Trvalo mi to extrémně dlouho, ale prostě najít trochu času je...těžké... :-)

    Tady povlaky na polštář



    Tady povlečené polštáře




    BLUMIR
    BLUMIR --- ---
    Zdarec, omlouvám se za trošku spamu.

    Likviduju věci po paní, co šila, a mám tu několik krabic starých látek.
    Tady je obsah dvou:
    https://i.postimg.cc/PJT2ZF6n/20180810_175012.jpg
    https://i.postimg.cc/htdTD1rL/20180919_170030.jpg

    Nemá někdo zájem?
    Praha, popř HK nebo KV
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    SUCUBIS: To si nerozumíme...Já vím, jak se hvězda šije... Dokonce jsem jich pár ušila... :-)

    Tady je vidět na sampleru (na druhé fotce je - kvůli měřítku - starší dcera, tehdy dvouletá, dnes má šest let)


    Ale prostě "Y šev" není něco, co by mi šlo samo... A protože dcera miluje hvězdy, tak jsem trénovala...

    A tohle mám teda rozšité dva roky...ale už je to jen na "dodělání drobností"...jen prostě ty dvě hodiny času nemám, no...Ale třeba do konce týdne...a pak dám fotky... ;-)

    A jen pro jistotu - "Y šev"
    master of patience?: The dreaded Y seam
    http://lyndahill.blogspot.com/2008/05/dreaded-y-seam.html

    A ano, vím, že to jde i bez "Y švů" - http://mp-patchwork.blogspot.com/2012/06/jednoduche-siti-osmicipe-hvezdy-bez-y.html , ale tak nějak jsem odhodlaná se je naučit... a je fakt, že když už jsem šila 20 "Y šev", tak jsem to už dostala do ruky tak, že mi to přišlo docela dobrý... (klíčem mého úspěchu je pinzeta) :-)
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    jinak ona ma uzasna pravitka a hlavne videa s manualy. Dokonce jksem byla na jednom jejim kurzu a super. mohu jen doporucit

    Liza Decor - YouTube
    https://www.youtube.com/user/lizadecor/playlists
    SUCUBIS
    SUCUBIS --- ---
    NIENNA: hvezda neni tezka. Musis si spojit nejdrive 2, pak k tem dvema pridat dalsi a ty 3 pak s dalsimi 3 co jsi si spojila stejne sesijes dohromady. Budou to dve pulhvezdy a to uz dela rovinu, je to snadne
    NIENNA
    NIENNA --- ---
    CYLAH: Škoda - hvězdy mám ráda... i když s nimi trošku bojuju... (Y šev není můj přítel...i když věřím, že se zlepšuji) :-)

    To jsou hezké a zajímavé věci v té koláži. Něco je fakt super... a hezky promyšlené... :-) Máš ještě nějaké takové zajímavé věci?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam