• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    BOTRYTISTurris Omnia
    HANZO
    HANZO --- ---
    MILAZAJICEK: koukám, že na bazoši jsou za 1500 až 2K, tak za litr kdyz si to vyzvedneš v praze
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    HANZO: cena?
    HANZO
    HANZO --- ---
    Nechcete někdo tuhle mrdku?

    ZUTROY
    ZUTROY --- ---
    ADAM: ten nas je spis o krabicce (na dva velky disky) a chlazeni.
    ADAM
    ADAM --- ---
    btw: ad NASkit.
    dorazil mi, zatim jsem ho neinstaloval, ale nejsem si jisty, zda je nutny ho kupovat. podle me staci jen koupit ten sata radic a maly SSD disk se normalne vejde dovnitr do omnie. ten velky case pro SSD disky podle me neni treba. pokud to nekoho zajima, napisu jaky presne radic to je a vyzkousim, zda by se clovek bez toho case obesel. na 90% si myslim, ze jo.
    ADAM
    ADAM --- ---
    v patek je bezplatny kurz bezpecnost turris. ja jdu.
    CZ.NIC - Bezpečnost s Turrisem – praktické ukázky na Turris Omnia
    https://www.nic.cz/page/4213/
    ZUTROY
    ZUTROY --- ---
    VEEHELL: tak nas je zas k mani. Lysa nad Labem, nebo Praha, az tam budu mit cestu. Muzu s tim kousek popojet, ale nikam neposilam. 300Kc
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    ZUTROY: aha okej, me slo hlavne o ten msata radic :DD
    ADAM
    ADAM --- ---
    tyjo ja dlouho omnii domu nedal (prestoze ji dlouho prodavam).
    prave proto, ze tam mam mikrotik za litr a ten preci staci.

    ale s omni jsem max spokojenej. VPNka, NASka, printserver, bitcoin full node...
    ja jsem s tim fakt spokojen, jak je to komplexni a vsechno beha krasne.

    uz se tesim, ze se ZUTROY dokope poslat mi ten NAS, at se zbavim USB kabelu.
    ZUTROY
    ZUTROY --- ---
    ZUTROY: *...k tomu rpi na mrte..
    ZUTROY
    ZUTROY --- ---
    ZUTROY: jinak misto turrise jsem koupil router za litr (resi jenom dhcp, switch a nat, ikdy zbytecne) a k tome pri na mrte chujovin a mnohem lepsi za polovicni cenu.
    ZUTROY
    ZUTROY --- ---
    VEEHELL: Asi HW. Primo bleskem nedostal, ale bylo to blizko. Navic jsem mel zlomenej utp kabel a to samo o sobe mozna stacilo. Premapoval jsem wan na vedlejsi port a chvili to slo, ale stejne nic moc - jitter, ztracely se pakety atp. Byl to slave (docasne :) a ten router nad nim mel taky problem, takze.. hm.
    NAS je zamluvenej, trrise s orig krabickou muzes mit za symbolickou cenu, ale Lysa nas Labem, nebo PHA, az tam budu moc jet. Na nejaky posilani a rak jsem nespolehlivej a nechci resit (id adam by mohl vypravet).
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    ZUTROY: co myslis tim ze blbnou porty? Z pohledu HW ci SW? Zaznamenal jsem par uzivatelu co jim , jen tak, po nejakem blesku ci vypadku proudu prestaly fachat nejake porty uplne. Ja mam omnii jeste z puvodni kampane (NAS perk 1GB) a krom jisteho neduhu na sata radici (nemuzu pouzivat dva disky naraz , kanal dve je nejakej divnej a nebo napajeni nestaci ....) jsem zatim zadnej vetsi problem nemel.

    Kolik tech portu blbne? Kolik je pro tebe drobna uplata?
    ZUTROY
    ZUTROY --- ---
    ja mam 1GB puvodni omnii s NAS perkem.
    Omnie je vicemene mrtva(blbnou lan/wan porty-resil jsem to pemapovavanim, ale ceho je moc..), ale sata radic a krabicka (puvodni i NAS) je OK.
    Za drobnou uplatu bych prenechal.
    ADAM
    ADAM --- ---
    Knyztak mám nějaký rozbaleny 2gb omnie trvale na prodej. Tak za 6000
    HANZO
    HANZO --- ---
    Nechcete někdo vyměnit první Turris za něco normální, než ten křáp vyhodím z okna? :)
    ADAM
    ADAM --- ---
    VEEHELL: diky, vim o tom a doknce jsem ten kit mel i v ruce.

    skoda, kdyz uz budu kupovat 512 SSD, chtel jsem co "nejnovejsi", tedy NVMe.

    pokud tam NVMe nedam, tak se rozmyslim mezi mSATA a externim usb diskem.
    SKAUT
    SKAUT --- ---
    Když už tu jsou ty SATA řadiče. Má někdo dobrý způsob jak do něj flashnout novější FW na desktopu / notebooku? Mám jeden ( Amazon ) ale je strašně problémový, dle hledání by zo měl pořešit novější FW ale v PC to není kam dát. Takže šel do šuplíku.
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    VEEHELL: a zapomnel jsem ze je i celej kit (jen pro RTROM01 verzi)
    Turris Omnia NAS KIT for models RTROM01-xx (case, controller, cables) | Discomp - networking solutions
    https://www.discomp.cz/turris-omnia-nas-kit-pro-modely-rtrom01-xx-krabice-radic-kabely-_d81320.html
    VEEHELL
    VEEHELL --- ---
    ADAM: pokud nemas NAS perk tak tam normalni sata disk nepripojis. Kazdopadne jde vyjmout jeden radio modul a misto nej dat sata radic a na ten uz se da pripojit asi cokoliv (jen je otazkou jestli se to vejde do kejsu a jak to bude topit)

    Amazon.com : B00W8XWPIW
    https://www.amazon.com/...inkId=9762d0c2faba3834a05715b783abe415&tag=mina86-20&ref=as_li_qf_sp_sr_tl

    nebo
    https://www.aliexpress.com/item/32490996065.html?spm=2114.13010608.0.0.lW1Cmw

    idelane ten radic musi umet ASM106 nebo ASM106+ aby si nemusel resit ovladace/moduly/balicky...., na Turris foru je k tomu par vlaken.
    HONZA117
    HONZA117 --- ---
    Použij externí 2,5" do USB, je to nejlacinější.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam