• úvod
 • témata
 • události
 • tržiště
 • diskuze
 • nástěnka
 • přihlásit
  registrace
  ztracené heslo?
  ZORKAL5 % pro vzdělávání - nyx
  INDIAN
  INDIAN --- ---
  ad novy stranky: kde je ten zbejvajici program ?
  ACKO
  ACKO --- ---
  ZORKAL: jestli vám tak leží na srdci to vzdělávání, spíš než na cestu zhora byste se měli zaměřit na cestu zdola. Říkají ti něco MAP a KAP? To by bylo ve vaší situaci efektivnějši než nějaká rada pro vzdělávání.
  ZORKAL
  ZORKAL --- ---
  ACKO: Záleží na tom, kdo v té Radě pro vzdělávání bude a co bude reálně dělat. Nových myšlenek a možností je hodně, a byrokratů je ještě víc... A souhlasím, že peníze kvalitu učitelů nezlepší - jde o to ty staré vyhořelé poslat do předčasného důchodu a namotivovat mladé talentované, aby to šli dělat.

  Evoluční vzdělávání je spíš myšlenkové východisko, a je to platné jak pro učitele, tak pro rodiče, tak pro žáky, tak pro studenty. Konkrétně v matematice to může vypadat třeba takhle:

  Jak místo vyhrocených diskusí nad maturitou z matematiky zlepšit její výuku | 2. 3. 2017 | Kryštof Kozák | Britské listy
  http://blisty.cz/art/85919.html


  VYHULENY_UFO
  VYHULENY_UFO --- ---
  aaa, zrokal si konecne zalozil svy auditko a prestal obtezovat jinde.
  ACKO
  ACKO --- ---
  ZORKAL: Tak už máme MŠMT a ještě potřebujeme Radu pro vzdělávání? Jako vážně? A učitelé se nám mávnutím kouzelného proutku zlepší, když jim přidáme? Tak ještě tu o Karkulce.
  A to evoluční vzdělávání, to je zacíleno na rodiče nebo na učitele? Jak přesně by se to mělo převést do reality, pokud je to politikum vaší strany?
  ZORKAL
  ZORKAL --- ---
  Máme nový web, mrkněte na www.petprocent.cz, díky za kritické komentáře.
  RAHUF
  RAHUF --- ---
  ZORKAL: pokud je to tak, tak palec nahoru, jen bych doručil trochu přefrázovat ten program :)
  ZORKAL
  ZORKAL --- ---
  KOC256: Moc nechápu, co je na tom tak divného? Proč blbost?
  ZORKAL
  ZORKAL --- ---
  RAHUF: Obranu chápeme v širších a dlouhodobějších souvislostech, což dnes zahrnuje i kritické myšlení a odolnost vůči psychologickým operacím, které narušují národní bezpečnost.
  KOC256
  KOC256 --- ---
  To je celé tak divné že to asi i někdy v budoucnu vyjde... stejně jako si nikdo nemyslel že Zeman bude prezidentem u nas a Trumph v USA...

  Proste strany objevily lidskou blbost a divnost a na tuto notu ted hraji...
  RAHUF
  RAHUF --- ---
  ZORKAL: jestli to chápu správně, chcete navýšit rozpočet pro armádu a pak z něj nefinancovat armádu? Není spíš prevence ovlivňování obyvatelstva v kompetenci Ministerstva vnitra? (viz CTHH)
  ZORKAL
  ZORKAL --- ---
  Uff... prachar se sedlackem jsou lepsi...
  POZITRON
  POZITRON --- ---
  ZORKAL: zkuste bohdalovou, ta se vam za chlebicek upise :p
  ZORKAL
  ZORKAL --- ---
  RAINBOF: Na vojně jsem nebyl. Inspirací je pro mne například Jutta Weldes a její kniha Constructing National Interest. Pak mám rád Alexandra Wendta a jeho Quantum Theory of Social Science. Zajímaví jsou ohledně bezpečnosti i Ken Booth a Jan Růžička z Aberystwythu. Na vztahy s Ruskem pak doporučuji třeba Mearsheimera. Jestli máte zájem, můžu něco z toho poslat.
  ZORKAL
  ZORKAL --- ---
  RAHUF: Rozpočet ministerstva obrany navýšíme, abychom plnili závazky NATO, s tím úplně souhlasím. Nicméně částečně z něj budeme platit kurzy kritického myšlení a práce s informacemi, abychom populaci připravili na hybridní konflikty a ovlivňování cizích mocností (viz. Trump a Rusko).

  Peníze chceme primárně sebrat uzavřením daňových rájů, zpracovali to dobře například v Glopolis.cz. V daňových rájích je registrováno 12 000 českých firem.

  Národní bezpečnost bereme vážně, nicméně o ní uvažujeme v dlouhodobější perspektivě a méně konvenčně.
  RAHUF
  RAHUF --- ---
  ZORKAL: bavíme se o té samé AČR? Ano, máme pár špičkových oddílů speciálních sil, ale u zbytku armády pořád platí, že nemá pomalu čím jezdit nebo čím ani z čeho střílet.

  co se týče nových bezpečnostních hrozeb, přijde mi, že dost mícháte jablka s hruškama. ano, dezinformační nebo hybridní konflikt je reálná hrozba, skoro určitě reálnější než konvenční útok, ale to ještě neznamená, že ten nemůže přijít. zbavovat se armády, protože už ji nebudeme potřebovat, mi nepřijde jako moudrý nápad.
  Dále bych rád připomněl, že hlavní důvod, proč je v současnosti riziko přímého útoku minimální, je naše členství v NATO, kde už teď platíme za černé pasažéry. Další snižování výdajů na obranu by skoro jistě znamenalo konec našeho členství.
  A na závěr je dobré zmínit, že armáda kromě zabezpečování našich hranic má na starosti ještě mírové mise v rámci UN a NATO.
  Jen tak mimochodem, současný rozpočet ministerstva školství je třikrát větší, než rozpočet ministerstva obrany. úplně nevím, z čeho chcete ty peníze brát.

  Chápu ten sentiment, ze kterého tenhle nápad vychází, ale opravdu mi to v současné situaci nepřijde jako dobrý nápad.
  RAINBOF
  RAINBOF --- ---
  ZORKAL: prosim ?

  byl jsi nekdy na vojne ? vis o armade neco jineho nez to co najdes v tisku a co "se" povida ?

  Kde jsi vzal tohle tvrzeni o co to mas opreny ? (a tunelovy nakupy sem netahej protoze ty podfinancovani prave prohlubuji)
  ZORKAL
  ZORKAL --- ---
  RAHUF: Armáda není podfinancovaná, pouze čelíme novým bezpečnostním hrozbám a třeba na to adekvátně reagovat.

  Masivní manipulace veřejným míněním za účelem dosažení konkrétních politických cílů (např. zvolení proruského prezidenta) je podle nás reálnější hrozba než letecký či tankový útok na naše území.
  ZORKAL
  ZORKAL --- ---
  VERONIKA22: www.petprocent.cz, https://www.facebook.com/groups/268266513611382/

  Dneska jdeme lovit Jakuba Prachaře, tak držte palce... :)
  RAHUF
  RAHUF --- ---
  Původně už jsem to tu chtěl nechat na pokoji, ale nakonec mi to nedá: jak přesně chcete garantovat obranu státu pomocí vzdělání, že chcete z rozpočtu Ministerstva obrany financovat vaše školní projekty? Nota bene v sočasné situaci, kdy je naše armáda hrubě podfinancována?