• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    DWAYAlien universe - Romulus v kinech
    KEB
    KEB --- ---
    GANDHI: to vypadá dobře!
    DWAY
    DWAY --- ---
    GANDHI: dik, rad kouknu i na dobre béčko :)
    DWAY
    DWAY --- ---
    KEB: ale konec byl dobry
    GANDHI
    GANDHI --- ---
    DWAY: pokud neznas, doporucuju tohle uzasny becko: https://www.csfd.cz/film/1725-leviathan/prehled/

    tak trochu vycuc z aliena a veci najednou:)
    GORG
    GORG --- ---
    Já to beru tak, že když je tam napsáno horor, tak na to nekoukám. U Aliena jsem udělal teď výjimku. I když jsem toho pak trochu litoval ,)
    Od tý doby co jsem se zkouřil na Horizont události v domnění, že je to jen "ňáký sci-fi". Že je to satanistický sci-fi horor, jsem nevěděl.

    Jinak ten termín asi hlavně souvisí s definicí slova horor. Něco víc než jen napětí..
    KEB
    KEB --- ---
    DWAY: a ta nová byla kravina :D
    DWAY
    DWAY --- ---
    Jinac k te veci, hadam ze vetsine fanousku vetrelce se musi vec libit. Opravdu tam je spousta spolecneho. A taky ji mam velice rad.
    DWAY
    DWAY --- ---
    TRAGED: Thriller is a broad genre of literature, film and television, having numerous, often overlapping subgenres. Thrillers are characterized and defined by the moods they elicit, giving viewers heightened feelings ofsuspense, excitement, surprise, anticipationand anxiety.[1] Successful examples of thrillers are the films of Alfred Hitchcock.[2]

    Je to jasne, prostě si moc odvazny, takze misto aby ses bal, tak si jen napjaty :p
    DWAY
    DWAY --- ---
    TRAGED: ja te chapu, ale dovolim si jeste jednu definici:

    Horror films often deal with viewers'nightmares, fears, revulsions and terror of the unknown.

    To co ty považuješ za horor je spise teenage horor, a co povazujes za thriller je pirad ještě horor. Je spousty druhu.

    Thriller je spise treba Sedm. Mlčení jehnatek a tak...

    Uz podle nazvu. Horor ma vyvolat des. A vzhledem k tomu, ze vetrelec je postaveny na nocni mure giegera tak je to perfektní kandidát.

    Thrillel je spise i napeti nez straseni divaku.

    Taky byl puvodni vetrelec R rated, což thrillery většinou nejsou (pokud se nejedna o ty erotické :D)
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    KEB: thrilleru! ;-)

    DWAY: My tak napada, ze on se v cestine vubec pojem Thriller moc neujal a spis se vsechno co je "strasidelny" oznacuje sluvkem horor a hotovo.

    (Ale porad si to nezada s oznacovanim filmu na NOVA a jejich kanalech, kde je skoro vsecho oznacene jako komedie a jeden se pak nestaci divit, co ze se to na obrazovce deje :-)
    KEB
    KEB --- ---
    TRAGED: já mám věc nekriticky rád, jeden z nej scifi hororů co znám :)
    DWAY
    DWAY --- ---
    KEB: no však. A je to horor
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    KEB: IMHO je to Alien x 2, protoze nejen ze to je neco neznameho, tak to zaroven uz muze byt kdokoliv z nich.
    KEB
    KEB --- ---
    DWAY: VěC? Tak to moment, to je trochu úplně mimo téma. Věc má s prvním vetřelcem spoustu společného a myšleno v nej slova smyslu.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    DWAY: Vec je taky postavena na uplne stejnem zaklade jako Alien, krev je tam jen kulisou, ne to na cem film stoji. IMHO jasnej Scifi thriller.

    Jasne ze jde o definici, ja to mam proste hozene tak, ze v Horroru jde "jen" o vyvolani obecne neprijemnych pocitu, vetsinou skrzeva nasili, krev a nechutnosti, idealne kombinace vseho - Hellraiser ci Braindeadl NPKC.

    Zbytek je pro me thriller - v nem jde o pribeh a strach. Strach z neznameho, neobjeveneho, neodhaleneho a nasili a krev jsou tam jen jako kulisy, nebo muzou i uplne chybet.
    DWAY
    DWAY --- ---
    Ale co treba king, ktery ma spousty vytecnych hororu krom carrie snad v zadnem parta blbecku neni. Mas trosku diry v teto argumentaci.
    DWAY
    DWAY --- ---
    TRAGED: coz pak vynechas spoustu dobrych filmu. Co treba Sinister? Insidious? The Thing? To co popisujes je definice teenage hororu, kde se opravdu jedna o partu blbecku.
    TRAGED
    TRAGED --- ---
    KEB: "Nervozne" prechazi u Airlocku, az nakonec porusi Ripleyove primy rozkaz Dallase s "vysadkem"nepustit dovnitr.

    DWAY: Pod partou blbecku nemam na mysli postavy ve filmu obecne, ale fakt partu blbecku. Napr. Blair Witch - hele reka, tak to pujdem kolmo na ni atp.
    KEB
    KEB --- ---
    TRAGED: mě bylo tvrzeno, že horror je to tehdy, když je tam nadpřirozený prvek (duch např), pokud je to nenadpřirozeného původu (Mike Meyers), tak je to thriller. Kam patří vetřelec? :D

    TRAGED: která je to scéna, kde se to v něm láme? Nějak mi to nedochází :)
    DWAY
    DWAY --- ---
    TRAGED: a kdyz uz sme u definice zanru, tak to je taky trosku zcestne protoze definici hororu mas tady:

    A horror film is a movie that seeks to elicit a physiological reaction, such as an elevated heartbeat, through the use of fear and shocking one’s audiences. Inspired by literature from authors like Edgar Allan Poe, Bram Stoker, and Mary Shelley, the horror genre has existed for more than a century. The macabre and the supernatural are frequent themes. Horror may also overlap with the fantasy, supernatural fiction and thriller genres.

    tl;dr jde o to, aby se lidi bali.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam