• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    LUCIENFyx pro iOS a Android - neoficiální lehký mobilní NYX klient
    KEJML
    KEJML --- ---
    TRAGIKOMIX: Jako ať už zvedneš verzi nebo nebo přidáš ten multidex, tak je to změna, kterou jsem necommitoval (protože Lucien to očividně nepotřebuje. Navic pokud něco commitovat, tak asi spíš ten multidex, než zvedat minimální požadovanou verzi Androidu, kdysi se tu ozvalo par uživetelů s poměrně historickými telefony :) ), takže v principu je to asi jedno.

    Ticket ti těda nechám, nemyslím si, že by to bylo něco, co hoří. Ale pokud to máš teda rozběhaný s tím posledním Flutterem, tak bych se nestyděl udělat PR z toho, nemyslím, že by se Lucien zlobil :)
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    KEJML: Zkusím zvednout tu min verzi a uvidím jestli ta property nebude už třeba. Dík.
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    KEJML: Ano opravdu mám poslední verzi Flutter. Netrklo mě že by to nebylo kompatibilní :-)

    Okie podívám se na ten issue 300 když budu mít více volna doma či v práci.
    KEJML
    KEJML --- ---
    TRAGIKOMIX: Jen teda ten multifex jsem řešil taky, ale jinak, mám lokálně zvednutou minimální verzi Android SDK, myslím na 21, pak multidex není třeba. Nechápu, jak to Lucien buildí bez toho
    KEJML
    KEJML --- ---
    TRAGIKOMIX: Ty jo, já si pamatuji, že jsem s tím než výrazně min potíží a to ještě v době, kdy, Lucien ani neměl Android verzi oficiálně plně připravenou, ale vyvíjím to Windows.

    Napadá mne jedna věc, nerozjíždíš to poslední verzi Flutteru? Já to aktuálně (po dohodě s Lucienem) dělám na Flutteru 2.5.3. Na druhou stranu, pokud kdo to rozběhl s posledním, tak by to mohl bejt dobrej kandidát na první PR :)

    Možná ti Lucien poradí něco lepšího, ale já nedávno hlásil tuhle drobnost, i s nástřelem řešení:
    Nepodporovaný typ příspěvku "log_message" · Issue #300 · lucien144/fyx · GitHub
    https://github.com/lucien144/fyx/issues/300
    TRAGIKOMIX
    TRAGIKOMIX --- ---
    KEJML: Po pravde zprovoznit to "alespon" pro Androidni emulator nebylo az tak trivialni jak jsem si puvodne myslel. Mozna je to spojene jen s tim ze mam zbrusu novej Mac M1 Pro a jen s tim proste neumim. Cekal jsem neco jako Open projekt v Android-studio/VScode, push build/run a deploy.
    Zabralo mi to dobrych par hodin googleni nez se to podarilo. Ovsem ted jsem spokojeny ze to rozjedu z meho oblibeneho VSCode a jen pres Device manager spustim emulator.

    Nutne zmeny/zavislosti nez jsem to nahodil na Droidi emulator:

    0. z nejakeho mi zatim neznameho duvodu to chce java 11, s poslednim openJDK17 se to nekamaradilo.
    --> domenka je ze ten flutter-gradle-android zatim nepodporuje vyssi verze javy
    1. pubspec.yaml:
    --> tady jsem musel overridnout par dependencies..
    dependency_overrides:
    # # https://github.com/flutter/flutter/issues/44435#issuecomment-817583694
    webview_flutter: ^2.0.10
    package_info_plus: ^1.3.0
    provider: ^6.0.0 # for chewie 1.2.2
    flutter_html: ^2.2.1
    flutter_svg: ^1.0.3
    flutter_math_fork: ^0.6.0
    platform: ^3.1.0
    2. android/build.gradle
    --> musel jsem updatnout kotlin plugin na 1.6.10
    3. android/app/build.gradle
    --> nutno pridat nize parameter do "defaultConfig"
    multiDexEnabled true
    4. gradle-wrapper.properties
    --> nutna zmena verze gradle
    distributionUrl=https\://services.gradle.org/distributions/gradle-6.9.2-bin.zip

    Dalsi krok pro me bude zrejme to zkusit nahodit na XCode ios emulator.

    Jinak samotny dart je dobre citelnej a zatim me to bavi se do toho koukat. Uvidime jak a kdy se mi podari neco prvniho Pull-Requestnout. Forknu to co nevidet kdyz jsem to konecne zprovoznil. Chtelo by to vice volneho casu :-)

    LUCIEN: Kdybys tam mel neco ultra easy na fix, tak mi to jen tak na procviceni posli.
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    Díky moc ID FAITH za podporu vývoje!

    #sponsor #patron
    KOC256
    KOC256 --- ---
    LUCIEN:
    A není to první nepřečtený :-)
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    SMOKY: Není to prostě úplně easy udělat. Navíc těch dalších funkcí co lidi chtěli bylo hodně a času málo. Nicméně už jsem se v tom začal nějak hrabat a první poc už tak nějak mám...

    https://x.144.wtf/xoORNE
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    🚀 Nová verze 0.8.2 opravující ne-načítání diskuzí (viz. STEMBUS) je ve storech.

    Stahujte


    #release
    LUCIEN
    LUCIEN --- ---
    SLASH: Je to v plánu.
    KEJML
    KEJML --- ---
    SLASH: Jen bych k odpovědím níže přidal, že Dartu/Flutteru se netřeba bát, viz [KEJML @ Fyx pro iOS a Android - neoficiální lehký mobilní NYX klient]

    Do zdrojáků můžeš nakouknout na githubu:
    GitHub - lucien144/fyx: 📣 🇨🇿 Unofficial Nyx.cz client for iOS & Android
    https://github.com/lucien144/fyx
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    SLASH: máme tu Nyxdroid, ten je v javě, FYX je ve flutteru a poslední klient je Nnn, který je v reactu

    [another nyx client - nnn]

    [nyxdroid - android klient pro nyx]
    HERKULES
    HERKULES --- ---
    SLASH: Ano souhlasím. Ale v současné chvíli je rychlejší cesta obrázek otevřít, uložit a z fotek pak sdílet
    NYX
    NYX --- ---
    SLASH: Je to flutter, tj. v dartu
    SLASH
    SLASH --- ---
    Fyx som objavil iba nedávno, super že existuje mobilný klient na Nyx! Sám vyvíjam mobilné aplikácie či hry (cez Unity) takže podľa toho v com je písaný kľudne môžem aj pomôcť... Odhadujem že asi neskôr v Jave ;)
    Jediná vec ktorú dosť postrádam je share obrázkov priamo z Fyxu, keď chcem niekomu poslať funny pic z ústavu, musím ísť cez url, otvoriť si to v Nyxe na webe a potom tap and hold > Share > Whatsapp či Signal... Toto ak by sa dalo poriešiť, nemám výhrady!
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    A v čem problém? Hádám, že API vrací jen n posledních příspěvků, takže to nejde.
    CROSS
    CROSS --- ---
    Spíš by to chtělo funkci do tohoto klubu, po prvním otevření přejít na první příspěvek o tomto požadavku.
    SMOKY
    SMOKY --- ---
    Nevím jestli se to tu už neřešilo, fyx používám krátce. Nešlo by pro otevření auditka přejít rovnou na první nepřečtený příspěvek?
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    Ať si to aktuálizuji šablony odesílatele, solved.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam