• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    KAJJAKUX - User experience design
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    KULHY:

    vylozene se uzivit jen UXkem takovych lidi tu bude minimum... I v CR jich je max 300 celkem co to delaji fulltime... Vesmes to delame jako bokovku u webdesignu jako takoveho bych rekl....
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom UX?
    KULHY
    KULHY --- ---
    A děláte někdo weby v Adobe XD? Případně co používáte a jaká je vaše role?
    NASTY
    NASTY --- ---
    KULHY: Taky myslím, že to sem bez problémů patří.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    KULHY:

    klidne to hazej sem, v invision ted nejake wireframy komentuju tak se rad priucim...
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KULHY:
    a co by mělo být takový typický TOPIC?

    Máme tu hodnocení "kritiku www...":
    [ Kritika WWW - kritika webdesignů a obecně webů, které jste sami vytvořili ]

    Máme tu totop UX auditko. A ani v jednom se to úplně nepřeplňuje...
    KULHY
    KULHY --- ---
    Btw přemýšlím o založení UX/UI Software auditka (Sketch, Adobe XD, InVision Studio, Balsamiq, Axure, Webflow, design v prohlížeči, Illustrator, PS…). Přijde mi, že UX je rozsáhlejší disciplína a moc to sem nezapadá. zajímalo by vás? Dejte třeba paleček nebo názor.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KULHY:
    webové maily moc neznám, ale na outlooku jsem to takhle měl. Ono vertikální dělení má smysl až od dost velkého monitoru/rozlišení. jinak horizontální je klasika no...
    KULHY
    KULHY --- ---
    KOC256: No ten mi tvrdí, že všichni mají náhledový okno dělený horizontálně a používají Thunderbird. :)

    KAJJAK: Dík – to jsem viděl, ale pro náš specifický český trh dost nepoužitelný. :)
    KOC256
    KOC256 --- ---
    KULHY:
    Tak on možná ten prst se nabízí...
    seznam.cz
    gmail.com
    outlook
    thunderbird
    mobilní...

    když už smíchám hrušky s jabkama :)

    Co ti poslal řešitel/ředitel?
    KULHY
    KULHY --- ---
    Zdar, sháním nějakou obecnou klidně i hodně hrubou statistiku používání emailových klientů v ČR, nenapadá vás, případně nemáte přístup k nějakým číslům, co by jste mohli pustit? Řeším mailing v práci a řititel si tu tahá statistiky z prstu. :)
    CRS1138
    CRS1138 --- ---
    IKA: je vcelku paradox, ze zrovna diskuze o UX ma nazev takovy, ze je v podstate na nyxu pres vyhledavani nedohledatelny.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    IKA:

    aha, hledal jsem i ptal se v hospode u webdesignera ale nikdo neporadil ze uz to existuje :-)
    IKA
    IKA --- ---
    KAJJAK: ešte je tu jedna neveľmi živá diskusia: [ UX - aby interface nebastlili programátoři ]
    NASTY
    NASTY --- ---
    Pokud by měl někdo zájem nakonuknout do již rozběhnuté české komunitní diskuze, mohu poslat pozvánku do Slack teamu UX CZ. Stačí mi napsat email, jméno a příjmení.
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    Hlavni hraci na trhu asi jsou:

    World's Easiest A/B and Split Testing Software - Visual Website Optimizer.
    https://vwo.com/
    Optimizely: The World's Leading Experimentation Platform
    https://www.optimizely.com/
    Website testing and personalization | Adobe Target
    http://www.adobe.com/marketing-cloud/target.html

    a vsichni relativne drazi a vesmes vsichni zalozeni na JS co ti prekope jiz nactenou stranku pomoci WYSIWYG a stejne nakonec viteznou variantu musis implementovat do systemu pomoci vyvojare... Prislo mi lepsi pomoci html a css zmen vytvorit primo na serveru variantu 2 a pokud bude vitezna stiskem jedineho tlacitka ji uvezt do realneho provozu...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    VIRUS31:

    Zamerne je to tema siroke, ona hospoda u webdesignera je jeste sirsi tema a moc to tam posledni dobu nediskutuje... A zajima me to urcite jako celek


    CRS1138:

    vyzkouseli jsme jich ted v posledni dobe vice a asi skoncime u Google optimize

    Ostatni nastroje se specializovaly na WYSIWYG zmeny designu a my chceme prave varianty tvorit jiz na urovni serveru ne nejakym js
    VIRUS31
    VIRUS31 --- ---
    KAJJAK: no metod je pomerne velka hromada, ale zalezi, jestli se chces bavit o testovani z pohledu vyvojare (aneb jak rozbehnout/nastavit test v ramci nejakyho "cms") nebo jestli te zajma topic user experience design jako celek.. v pripade, ze je to to prvni, tak si prejmenuj klub, protoze ux jako topic je dost siroky tema.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam