• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    ALMAD
    ALMAD --- ---
    HARALD: Díky moc!
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    HARALD: OKi, provedu.
    Dám to rovnou i do organizačního řádu, ono se lidem sejde vědět, jaká data si mají k registraci připravit, je to horší boj než registrace do porodnice (00.00 měsíc předem se spouští, 00.07 je plno).
    Díky!
    HARALD
    HARALD --- ---
    ALDEMIK: Tohle všechno navlečeš na oprávněný zájem organizace akce. Pokud se při vyplňování přihlášky dozví, že budeš data sdílet s policií a orgama za účelem XY a doplníš, kdy data smažeš, tak budeš gdpr ukázkový příklad.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    MIKEFINDER: OK, to je fakt, vykazuju anonymizované statistiky, nemám to jenom na hraní :-)
    MIKEFINDER
    MIKEFINDER --- ---
    ALDEMIK: pochopil jsem, že ta data ( zrejme anonymizovana) vykazujes i někomu jinému (nevím na jakém podkladě; že dostaneš prostor zdarm?)...
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    MIKEFINDER: Neuzavírám.
    Jako "odesláním formuláře souhlasíte s tím, že vím, z jaké obce, protože si s tím chci hrát v excelu?" :-)
    MIKEFINDER
    MIKEFINDER --- ---
    ALDEMIK: kromě registrace s prodejci uzaviras nějakou pisemnou smlouvu/dohodu? Pokud ne tak by se to imo dalo poresit v rámci registrace (odesláním registračního formuláře udelujete souhlas xy ke zpracování těchto a techto os. údajů) a popsat jak s temito daty nakladas.
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    Mám otázku k "Jaká data smím držet".
    Není to úplně z komerční sféry a je to mrňavka projekt, takže nepředpokládám, že by mě někdo řešil, ale mám tendenci mít ty věci přiměřeně správně :-)

    Dělám blešák. V rámci online registrace sbírám od prodejců údaje, který potřebuju (jméno, kontakty). Nad jejich rámec sbírám SPZ, pokud pojedou autem (můžou se z toho teoreticky vyvlíct tím, že zaškrtnou, že nejedou). Dělám to proto, že je to akce oblíbená a pravidelně spojená s mírným dopravním kolapsem, takže seznam SPZ prodejců dostává policie a mnou placení dopraváci, aby byla větší šance dohledat blbě parkující trdlo.
    Dál sbírám obec, odkud kdo je - protože mě to prostě zajímá ze statistických důvodů. A taky to zajímá vedení města, které akci podporuje (odpuštěním záboru).

    Měla bych s tím správně dělat nějaké souhlasy?
    ASACHI
    ASACHI --- ---
    HARALD: Je to vazne skvely, krome palecku davam slovni pochvalu ! :)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Haralde, diky za to! :) A mas muj neskonaly obdiv, takhle nezistne sdilet

    verim, ze nekdo by si na to vzal krasny grant a jeste to nebylo tak dobre..
    HARALD
    HARALD --- ---
    Tak je to oficiálně venku!

    Návod jak na GDPR
    https://sites.google.com/site/jaknagdpr/

    HARALD
    HARALD --- ---
    MIXXX: Teď ještě aby mi externí komunikace schválila, že to smím publikovat. :-) Je to tam na posouzení. Nerad bych dostal pracovní postih.
    MIXXX
    MIXXX --- ---
    HARALD: Tedy musím říct, že takhle sdílet know how nelze nijak jinak než vřele ocenit. Osobně také dělám v KB (oddělení Security) a jsem rád, že se o své zkušenosti podělil zrovna někdo, kdo je takto blízko tématu a v takhle velké společnosti (navíc bance). Nevím, jak toto vůbec pochválit a zda je možné tento přínos vůbec docenit. Děkuju alespoň za sebe (byť oblast GDPR také profesně řeším, takhle pěkně popsaný a rozebraný problém se jen tak nevidí).
    HARALD
    HARALD --- ---
    ALDEMIK: Tak jo, základní info jsem tam přihodil. :)
    CUTOR
    CUTOR --- ---
    KOC256: No mi to teprve davame dohromady. Mame jen stolety predpis ze uzivatel si nebude na PC stahovat nelegalni hudbu,filmy a software. A vse ostatní je ústně což nestačí. Jediné co máme je předpis na kamerový systém. Tj. kdo k tomu může (a za jakých podmínek), kdy se záznamy mažou, knihu záznamů o přístupu.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CUTOR:
    Já nemám žádnou směrnici a někde bych taky chtěl začít. Takže bych klidně uvítal tu tvoji i když ti nemám recipročně co poskytnout...
    CUTOR
    CUTOR --- ---
    Zdar, s ohledem na GDPR prepracovavame PC smernice. Tj. jak z pohledu uzivatele tak z pohledu IT.
    Nejste ochotni nekdo poskytnou nejake vase smernice?
    Chci se inspirovat co vsechno tam dat a nezapomenout na neco duleziteho.
    Urceni pro mnoho typu PC/NB v neziskovce. Na nekterych se zpracovavaji i lekarske udaje.
    Predpokladam tam popsani jak s heslama, sifrovani, jake info se smi posilat mailem atd....

    Dik moc usetrilo by to cas
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    HARALD: Dík. Nemyslím kontakt za účelem dělat z toho poradnu, ale kontakt za účelem "to napsal ten a ten a tedy asi ví, o čem mluví".
    HARALD
    HARALD --- ---
    ALDEMIK: Šířit možno. Teď přes víkend jsem zapracoval většinu připomínek, co mi k textu dali dva právníci a informační bezpečák, kteří gdpr taky řeší. Když už jsem to sepsal, budu rád, když se to bude používat.

    Přiznám se, že bych z toho nechtěl vyrobit poradnu. Dělám to ve volném čase a nemůžu do toho investovat o moc víc. Ale asi to nějaké info o mě bude chtít. Zamyslím se nad tím. :-)
    ALDEMIK
    ALDEMIK --- ---
    HARALD: můžu to malinko šířit mezi malými spolky?
    Je na tebe případně nějaký kontakt?
    (To mi tam ostatně chybí - kontakt a něco o tom, co děláš a z jaké pozice to píšeš, pro kontext)...
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam