• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    HARALD
    HARALD --- ---
    GHOSTSTALKER: Četl jsem to ve stanoviscích WP29 nebo uoou. Nemám u sebe komp s daty, jen mobil. Každopádně s tím takto nakládají minimálně banky, kde mám větší přehled.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    HARALD: A z ceho vyplyva, ze pokud pujde jen o udaje identifikujici jej jako reprezentata PO, tak neni treba tu informacni povinnost plnit?
    HARALD
    HARALD --- ---
    GHOSTSTALKER: Pokud bude zpracování jiné, než čistě reprezentanta právnické osoby, tak ano.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Hele, a kdyz smlouvu treba za s.r.o. podepisuje jednatel, musim ho jako druha strana informovat podle GDPR o tim, jak budu zpracovavat jeho jmeno, prijmeni a podpis uvedene ve smlouve? :-)
    QUIP
    QUIP --- ---
    ELWERINE: Ted uz jenom podepisuju, pripadne vytykam, co podepsat nehodlam :)) Ale taky jsem si prosel nekolik konferenci a workshopu a teamovych brainstormingu, abych vedel, co nesplnuju :D Hlavne teda abych vedel, co po me budou zakaznici chtit a prekvapive - oni to po me nechteji. Hrajou mrtve brouky, i kdyz je to vic jejich pruser, protoze oni jsou Spravce.
    Ale jinak verim, ze jsi na tom mnohem hur, nez ja. Ja to resim jen v malem meritku, i kdyz zase na tom dost nejasnem poli, kde kazdy pravnik rekne neco jineho (webhosting, poskytovani sluzeb spravy serveru, zalohovani dat atd.)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    QUIP: pffff, ty je jenom podepisujes... to uz je ta lehka varianta... No nic, nebudeme si styskat, kdo je vetsi chudak (ja! ja!) :).
    QUIP
    QUIP --- ---
    ELWERINE: To me zase vsechny tyhle (i nevtipne) vtipy prijdou porad zabavnejsi nez to, ze jsem zrovna procetl dalsi smlouvu o zpracovani osobnich udaju, kterou musim podepsat.
    Na to, ze se kazdeho tyka to narizeni uplne stejne, mi kazdy posila vlastne dost odlisnou variantu te smlouvy. To uz mi vtipny neprijde. A nebavi me tomu venovat cas. (nemluve o tom, ze tohle meli vsichni mit uz davno pripraveny a ja jim mel 25.5 rict, ze kdyz mi nic neposlali, tak musim jejich data skartovat. ;)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    QUIP: jo. Muj smysl pro humor v oblasti GDPR je tristni, priznavam... asi to bude tim, ze bych to nejradsi uz ani nevidela, neslysela a tak, ne to si z toho jeste delala nevtipne vtipy...
    QUIP
    QUIP --- ---
    ELWERINE: A vsechny vtipy sveta jsou vzdy postavene na skutecnosti. Amen.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: kdyz ono to neni ani vtipny a s tim parte je to blbost, protoze GDPR se nevztahuje na osobni udaje zesnulych... Ach jo.
    HARDCABB
    HARDCABB --- ---
    reality check - How can Santa keep his lists when GDPR is around? - Worldbuilding Stack Exchange
    https://worldbuilding.stackexchange.com/...s/114033/how-can-santa-keep-his-lists-when-gdpr-is-around
    EXIS
    EXIS --- ---
    QUIP: to mi trochu připomíná O2 :D
    QUIP
    QUIP --- ---
    Obcas nekdo pojme GDPR velmi sverazne. Pri vstupu na stranky vyskoci overlay okno s nasledujicim textem:

    Zpracování osobních údajů
    Vážený uživateli,

    publikovali jsme novou verzi našich provozních podmínek a zpracování osobních údajů dle nařízení Evropského parlamentu a rady (EU) 2016/679 (GDPR). Používaní stránek je podmíněno Vašim souhlasem s těmito podmínkami a zpracováním dat.

    Tato změna pro Vás obecně nic nemění, pouze bychom Vás rádi informovali v jakém rozsahu nakládáme s osobními údaji a za jakým účelem.

    Děkujeme za pochopení.

    Souhlasím se zpracováním osobních údajů a s provozními a obchodními podmínkami


    Pod textem je tlacitko SOUHLASIM, z posledni (tucne) vety textu je odkaz na stranku o tom, v jakem rozsahu se udaje zpracovavaji, ale neda se otevrit, protoze ji znovu prekryje tohle dementni okno. Tzn. aby si clovek mohl vubec precist, s cim souhlasi, musi s tim nejdriv souhlasit.
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    EXIS: taktak, řetězce maloobchodních prodejen, co (zatím) nemají věrnostní sytém, mají klidně stovky zaměstnanců a jsou v klidu, protože nemají žádná data fyzických osob.
    EXIS
    EXIS --- ---
    SLASTE: Hele já Ti do toho nechci nějak kecat, ale není to o počtu zaměstnanců. Mám klienta, který má 13 zaměstnanců, ale provozujou řešení, v kterém je 2,5 mil pacientů doktorů. Takže není to o počtu zaměstnanců, ale čím se ta firma zabývá.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELWERINE: kterej podnik zpracovava osobni udaje jen prilezitostne??
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: tohle pise Komise:
    (SME = podnik do 250)

    "SMEs need not keep records of processing activities unless the processing they carry out is not occasional or likely to result in a risk for the rights and freedoms of data subject."

    (zdroj: http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-18-387_en.htm )
    SLASTE
    SLASTE --- ---
    ZVIRATKO: to se uz stalo. zajima me ta cena. nevyjadruju se dost jasne?
    ZVIRATKO
    ZVIRATKO --- ---
    SLASTE: no rekni jim ze to nemas a at si s tim poradej, ve finale to bude o zadani co maj vlastne udelat (a proc je potrebujes pro firmu se 7 zamestnanci)
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam