• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    QUIP: Oni jsou v Izraeli trochu na hlavu, snažila jsem se jí to vysvětlit. Marně. Takže tak nějak doufám, že mi tu napíšete, že to udělat nemůžu a tím bych jí zalepila pusu :D
    QUIP
    QUIP --- ---
    POHODA_JAHODA: Rekl bych, ze slusne pozadat ho o to muzes a on to stejne slusne muze odmitnout a vy ho kvuli tomu nemuzete pri vyberu znevyhodnit. (ale pockej si na odpoved nekoho odbornejsiho)
    Ja bych tohle nedelal uz jen s ohledem na tu osobni roviny - pokud by po me nekdo chtel 4 cisla na kamarady / kolegy / rodinne prislusniky, tak se s nim velmi rychle rozloucim.
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    Ahoj, kolegyně z HR z Izraele po mě chce, abych od kandidáta na pozici u nás v české pobočce získala 4 telefonní čísla na bývalé kolegy/nadřízené, na které bych zavolala a získala reference. Můžu o to kandidáta požádat? Díky.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: stejne! To je z me oblibene pravni oblasti...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELWERINE: :D jen komentuju uz nejake hotove stanovisko :)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: jee, ty se mas :).
    EXIS
    EXIS --- ---
    KASUMI: Tak nevím, co je na tom pravdy, ale dokonce měli speciální povolení od vlády si trochu zatřást s tabulkama, aby svým lidem mohli zvednout platy.. Takže pro ty, co byli šikanovaní a nebo chtějí jen opravdu pomoci státu, je to ideální stav, kdy dostanou bič do ruky..
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    jo, jezis, sorry
    resim tady nejaky zakazany dohody :D tak jsem prepnuta na uohs
    uoou samo pry resi svuj podstav :)
    EXIS
    EXIS --- ---
    KASUMI: uohs? Uoou?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    tak uohs pry docela uspesne doplnuje kvetnovy podstav.. hmmm
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    Firmy nepochopili nové pravidlá GDPR, tvrdia audítori | Firmy | TREND.sk
    https://www.etrend.sk/firmy/firmy-nepochopili-nove-pravidla-gdpr-tvrdia-auditori.html

    ano
    jedna z nich je o2, ktera me do 25/5 v naprosto neprimerenem rozsahu otravovala s preudelenim souhlasu
    nemohla jsem pouzivat net, aniz bych musela odmitnout udelit souhlas
    volali mi
    psali mi mejly..
    a po 25 ticho... :)
    HARALD
    HARALD --- ---
    SPLNYX: Už to samo je na podnět k uoou.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SPLNYX:
    Hrozi...
    Ale co presne chces vedet?
    GIOMIKY
    GIOMIKY --- ---
    implementace na nic, ochrana nulova. prinasi to same komplikace
    HARALD
    HARALD --- ---
    BLUERAVEN: Účel: nostalgické vzpomínání
    Zákonný titul: oprávněný zájem.

    :-D
    BLUERAVEN
    BLUERAVEN --- ---
    KASUMI: kdyz si spravne vymezis legitimni a legalni ucel tak by to nemel byt problem
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ot narek
    strasne me irituje povinnost osobni udaje mazat
    ja proste chci vedet, s kym jsem pred 10 lety jednala v nejake veci... grrrr
    konec ot narek
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    BLUERAVEN: no big deal... Jestli se stane, ze mezi spravci existuje spoluprace, ktera vykazuje znaky spravce vs. zpracovatel, piseme dodatky tak, aby pro tyto pripady naplnovaly i cl. 28 odst. 3 GDPR. A ano stava se to pri smlouvach o spolupraci, ktere zahrhuji poskytovani ruznych sluzeb (zejmena pro zamestnance) z obou stran.
    BLUERAVEN
    BLUERAVEN --- ---
    KASUMI: jsem přesvědčený, že vztah pro předávání správce - správce GDPR určitě smlouvu nepředepisuje. Možná by se hodila v rámci obecných opatření k ochraně údajů, ale myslím, že by mohla nanejvýš pokrývat samotný přenos dat, protože za vlastní zpracování už bude zodpovídat každý správce sám. Ostatně odpovědnost za vlastní zpracování a tedy faktické rozhodování o něm určuje, kdo je správce.

    Někdy je ale podle méo názoru dost těžké odlišit, kdy jde o předání mezi správci a kdy mezi správcem a zpracovatelem. Docela dobrý příklad je třeba podnik, který vysílá zaměstnance na služební cestu a u cestovní kanceláře nechá zajistit pro zaměstnance letenku a hotel. Je cestovka spráce nebo zpracovatel? (já myslím, že zpracovatel). A co hotel a aerolinky a co když do vztahu vstoupí další zprostředkovatel :)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: jestli jsou to dva spravci a smlouvu chteji, tak jim piseme spravce vs. spravce - tedy vicemene ty zakladni pravidla ochrany osobnich udaju dame na papir. Jestli nechteji smlouvu a jsou spravce vs. spravce, tak jim to vysvetlime a staci.

    Zpracovatelske smlouvy dle cl. 28 GDPR ve vztahu spravce vs. spravce nedoporucujeme uzavirat - je to blbost.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam