• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • Přišli jste skrz odkaz na příspěvek, který již neexistuje.

  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    ARCHDRONE
    ARCHDRONE --- ---
    SPLNYX: waaat? hlavne citim urazenou jesitnost, zadny logicky problem nevidim. Kdyztak budu rad, kdyz me nejaky pravnik opravi.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    SPLNYX: Tak v prve rade on jen jinak zpristupnuje verejne udaje. Takze bys mel tlacit na soudy aby i zpetne anonymizovala vsechny udaje. Google justici neindexuje, protoze to nemaji jako seznam, ale jako vyhledavaci formular... to jen tak pro uplnost...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    SPLNYX: zajimavy.. imho by tohle UOOU mel resit i podle tohoto podnetu...
    QUIP
    QUIP --- ---
    KOC256: je to stejny jako IP adresa, ta sama o sobe nenese informaci o tom, kdo ji mel / ma, ale existuje zpusob, jak tuto informaci ziskat, takze je to osobni udaj.
    Navic ten clovek pravdepodobne nebude davat HR jen tel. cislo, ale taky tu informaci o tom, na koho to cislo je. Ze to neni cislo na uklizecku, ale na jeho nadrizenyho Frantu Vomacku.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KOC256: ne... samo o sobě.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    ELWERINE: To az pokud ho umis spojit se jmenem ne?

    601123457 neni osobni udal, pokud nevis kdo je na druhem konci...
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KOC256: telefonní číslo je samo o sobě osobní údaj.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    Tel cislo neni ciste sam o sobe osobni udaj. Kdyztak se vzdycky da dat nejake ofiko cislo na HR, recepci.

    Me to prijde jako standardni pozadavek. Jako zamestnavatel chci mit prehled a jako zadatel o zamestnani se chci predvest ze nejsem “problemovy”.
    Trochu mi prijde, ze z toho delate kovbojku...
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    TEAPACK: Nakonec řeším tak, že jsem zavolala do agentury, která nám kandidáta našla, jestli nemají oni seznam referencí. Nemají. Budou kontaktovat jeho první jestli můžou, pak se ozvou kdyžtak i s čísly, pokud referenti budou souhlasit.
    TEAPACK
    TEAPACK --- ---
    POHODA_JAHODA & QUIP: Já vidím jedinou možnost, daný kandidát nafasuje/vyrobí dotazníky, kde budou ti lidi nejprve souhlasit s předáním jejich čísla vaší společnosti za účelem dotázání se na reference. (imho jednodušší by bylo, kdyby vám ti lidi rovnou zavolali)
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ja bych volila asi cestu predat nazev firmy, verejny kontaktni udaj (tel z webu treba), jmeno pozice, ktera byla nadrizena a at se s tim izraelci poperou, ze s odkazem na gdpr nemuzes poskytovat osobni udaje do zahranici nazdar
    QUIP
    QUIP --- ---
    POHODA_JAHODA: Ciste teoreticky - je tel. cislo osobni udaj? Ano. Mas souhlas k jeho zpracovani od jeho vlastnika? Ne.
    Navic asi nebudes mit jen to tel. cislo, ale i jmeno, prijmeni a pozici (vztah) k tomu uchazeci, coz budou dalsi osobni udaje, k jejichz zpracovani nemas souhlas.
    Takze tu pak muzes mit klasickou hlavu 22, kdy mas udaje nejakych lidi a ted se jich potrebujes zeptat na souhlas se zpracovanim a pak jim zavolat znovu a ptat se jich, na reference :)
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    VODNIK: To nepopírám, ano stává se, ale mě zajímá jak je to z hlediska GDPR legislativy. Je to šíření údajů...
    VODNIK
    VODNIK --- ---
    POHODA_JAHODA: celkem standardní HR požadavek, setkal jsem se s tím mockrát.
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    QUIP: Oni jsou v Izraeli trochu na hlavu, snažila jsem se jí to vysvětlit. Marně. Takže tak nějak doufám, že mi tu napíšete, že to udělat nemůžu a tím bych jí zalepila pusu :D
    QUIP
    QUIP --- ---
    POHODA_JAHODA: Rekl bych, ze slusne pozadat ho o to muzes a on to stejne slusne muze odmitnout a vy ho kvuli tomu nemuzete pri vyberu znevyhodnit. (ale pockej si na odpoved nekoho odbornejsiho)
    Ja bych tohle nedelal uz jen s ohledem na tu osobni roviny - pokud by po me nekdo chtel 4 cisla na kamarady / kolegy / rodinne prislusniky, tak se s nim velmi rychle rozloucim.
    POHODA_JAHODA
    POHODA_JAHODA --- ---
    Ahoj, kolegyně z HR z Izraele po mě chce, abych od kandidáta na pozici u nás v české pobočce získala 4 telefonní čísla na bývalé kolegy/nadřízené, na které bych zavolala a získala reference. Můžu o to kandidáta požádat? Díky.
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: stejne! To je z me oblibene pravni oblasti...
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ELWERINE: :D jen komentuju uz nejake hotove stanovisko :)
    ELWERINE
    ELWERINE --- ---
    KASUMI: jee, ty se mas :).
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam