• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    EXIS
    EXIS --- ---
    DANYSEK: Já jsem dokonce něco takového načrtl na svém LinkedInu zde
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    EXIS: to by mozna stalo za nejaky clanek na tema "jak poslat podnet na UOOU tak, aby se tim zabyvali a k necemu to fakt vedlo" :-)
    EXIS
    EXIS --- ---
    DANYSEK: hele já už jsem podal více stížností a všemi se zabývali a všechny vedly ke změnám.. takže nejsem zase tak skeptický ;)
    DANYSEK
    DANYSEK --- ---
    EXIS: to je tak zhruba efektivni jako cat stiznost >/dev/null ;)
    EXIS
    EXIS --- ---
    E2E4: posta@uoou.cz tady máš email ;)
    NAVARA: nestane. Protože pokud oni pro Tebe poskytují službu, tak to dělají na základě vlastního vztahu s Tebou. Data od Seznamu můžou mít pro nějaké analytické účely atp
    NAVARA
    NAVARA --- ---
    EXIS: Nestane se takhle, že Seznam řekne Adobe, at ti smažou placený účet? :)
    EXIS
    EXIS --- ---
    E2E4: nemusíš volat, podej jen stížnost. Úřad dobře komunikuje a já třeba podal na O2 a donutil je udělat změny.. Co se týká předáváním třetím stranám, pokud je jasné, že to je od Seznamu, tak by je Seznam měl kontaktovat a požádat je o promazání. Takže já bych do toho šel.
    E2E4
    E2E4 --- ---
    2BFREE: snažil jsem se neúspěšně aby mě seznam.cz smazal u svých partnerů. a to nejen můj indikátor, ale i můj shadow profile, tj data která o mně nashromáždili a spojili s daty z dalších zdrojů u partnerů seznamu, a pokud možno u všech co to sdíleli dal..

    bez šance. přesto, že tam byly boty typu odkaz na australskou (!!) privacy policy Adobe, která byla "stránka nenaléna" a z toho co měli v archive.org to nepůsobilo, že by byli gdpr compliant. byly tam i další cizí společnosti mimo EU. furt se mnou komunikovali, ale nic neudělali.

    takže mám pocit, že gdpr v praxi není tranzitivní, týká se jen prvního stupně v řetězci.

    k ÚOOÚ jsem se neodvolaval, už mně to za to nestalo.

    taky nechápu, jak může podle gdpr fungovat Facebook v Evrope.
    2BFREE
    2BFREE --- ---
    ZBYNEK, EXIS: Děkuju.
    EXIS
    EXIS --- ---
    2BFREE: Jak už psal Zbyněk, nestane se nic. viz preambule č. 18 GDPR (https://eur-lex.europa.eu/legal-content/CS/TXT/HTML/?uri=CELEX:32016R0679&from=CS) -- "Toto nařízení se nevztahuje na zpracování osobních údajů fyzickou osobou v rámci činnosti čistě osobní povahy nebo činnosti prováděné výhradně v domácnosti, a tedy bez jakékoliv souvislosti s profesní nebo obchodní činností. Činnosti osobní povahy nebo činnosti v domácnosti by mohly zahrnovat korespondenci a vedení adresářů nebo využívání sociálních sítí a internetu v souvislosti s těmito činnostmi. Toto nařízení se však vztahuje na správce nebo zpracovatele, kteří pro tyto činnosti osobní povahy či činnosti v domácnosti poskytují prostředky pro zpracování osobních údajů."
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    2BFREE: Nemělo by se stát vůbec nic.

    Nebo snad čekáš, že napíšeš do Googlu aby někomu jinému smazal z kontaktů tvoje číslo, a oni to udělají?
    2BFREE
    2BFREE --- ---
    Ahoj, chtěl bych se zeptat na jednu situaci, která by mě zajímala z pohledu GDPR:

    Fyzický člověk A se zná s fyzickým člověkem B, kterému zcela vědomě a tedy se souhlasem dá své kontaktní údaje (email, telefon, ...) [podle GDPR má tedy člověk B právo nakládat s těmito údaji]
    Člověk B si tyto údaje zapíše do svého papírového diáře [podle GDPR je to IMHO stále OK, když má souhlas
    Člověk B si tyto údaje zapíše do svého chytrého telefonu [už tady si nejsem jistý, jestli společnost Google/Apple má právo nakládat s těmito údaji

    A co by mě zajímalo je, když člověk A pošle společnosti Google/Apple nesouhlas se zpracováním osobních údajů, co by se dle GDPR mělo stát s těmi kontakty, co tam člověk B poslal?
    RATTKIN
    RATTKIN --- ---
    ZBYNEK: TL;DR přejít na localstorage
    ZBYNEK
    ZBYNEK --- ---
    Aktualizovaný guideline pro GDPR a cookies: https://edpb.europa.eu/sites/edpb/files/files/file1/edpb_guidelines_202005_consent_en.pdf

    TL;DR: Nelze napsat "prohlížením webu souhlasíte s pravidly", nelze používat "cookie wall".
    EXIS
    EXIS --- ---
    KASUMI: kdo to dělal?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    tohle na me vyskocilo od Novaka na Twitteru

    DYNK
    DYNK --- ---
    Dekuju moc! Obsahove me to teda uplne nepotesilo, ale jsem rad, ze vim jak to ma byt. Ted uz "jen" se do toho ponorit a najit nejake reseni, ktere bude vyhovovat.
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    EXIS: to je uz detail, ktery jsem zahrnula pod "technicky zabezpecit" :D
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam