• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    EXISGDPR - mýty, rady, konzultace
    GDPR - General Data Protection Regulation - Nová legislativa na ochranu osobních údajů, která začne platit od 25. 5. 2018!
    rozbalit záhlaví
    PULKA
    PULKA --- ---
    GHOSTSTALKER: Ok, diky za upřesnění. Prijde mi to jako pekny opruz, ale když s tim nic nenadelam.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    PULKA: AFAIK obchodní sdělení bez předchozího souhlasu jsou OK, nota bene podnikateli; můžeš vznést námitku. Ta služba existuje; z e-mailu je zřejmé, že tu fakturu nemusíš hradit.
    PULKA
    PULKA --- ---
    HARALD: Caha, vhapu. Da se to eskalovat nejak jinak aniz by to nesebralo hromadu casu a nekdo jim to zatrhl? Ono označení jako spam bude mit casem nejaky efekt. Kdyztak asi do posty, at to tu nespamujeme.
    HARALD
    HARALD --- ---
    PULKA: Eskalovat tohle přes gdpr je extrémně neefektivní cesta s velmi nejasným výsledkem.
    Ale jestli tohle cestou chceš jít, tak je na místě podnět k uoou.
    PULKA
    PULKA --- ---
    GHOSTSTALKER: Kontaktujou mne s nejakou neexistujici sluzbou a posilaji mi rovnou fakturu. Jenom proto, ze jsem podnikatel a moje kontakty visi vsude? Nikdy jsem je o jejich sluzbu nezadala a je to totalne nevyzadany email jeste s takovym podtextem. Pardon, zapomnela jsem to v rozcileni dopsat.
    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    PULKA: Za co? Jak porusuji GDPR?
    PULKA
    PULKA --- ---
    Kam takový syčáky s kontaktováním a vystavením faktury nahlásit?

    GHOSTSTALKER
    GHOSTSTALKER --- ---
    Tak tohle zaškrtávátko v rámci kontaktního formuláře na internetových stránkách mě pobavilo. Ne-souhlasím, zásadně NE-souhlasím s GDPR!

    Kontakt | Sony-servis.cz
    https://www.sony-servis.cz/cs/kontakt#formular

    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    LEF: prakticky si vyhral v loterii
    LEF
    LEF --- ---
    KAJJAK: jeste se rika: cislo bylo vygenerovano :-D
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    KAJJAK: na me zkouseji "pred rokem jsme spolu mluvili".. nemluvili..
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    MRTVY_KENNY:

    sarkasmus: dneska se rika do telefonu: "kontakt na vas jsem ziskala z obchodniho rejstriku" a pokud to neberes jako bernou minci tak se jen praskne telefonem :D
    MRTVY_KENNY
    MRTVY_KENNY --- ---
    Omlouvam se za asi zakladni dotaz - mam neco, co by konkretni lide mohli vyuzit. Ale pokud dobre chapu, nemuzu je oslovit primo mailem (pres jejich verejnou kontaktni adresu), protoze jde o obchodni sdeleni.

    Jak se to dneska teda dela? Ten clovek si na to musi prijit sam, ze mu treba muzu pomoct?

    Obecne jde rekneme o jednorazovou mikrosluzbu relevantni ve specificke situaci..
    TRAVIX
    TRAVIX --- ---
    Jako, u platebních služeb může jít o prevenci praní špinavých peněz... Ale že by k tomu byla potřeba adresa doručení objednávky, o tom SILNĚ pochybuji.
    HARALD
    HARALD --- ---
    KAJJAK: Jinak, pokud by to byla směrnice EU, tak by se nejednalo o oprávněný zájem, ale o zákonnou povinnost. Ta argumentace působí značně nedůvěryhodně.
    HARALD
    HARALD --- ---
    KAJJAK: A o jakou směrnici se jedná?
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    prej to delaji kvuli nejake nove eu smernici a do konce 9 mesice to mame udelat jinak nas strihnou...
    KAJJAK
    KAJJAK --- ---
    gb webpay platebni pbrana ted rozesila maily ze si mame na eshopu predelat at jim posilame veskera data o objednavce, treba i adresu kde ten produkt dodame apod.

    Pisou ze se to da schovat pod "opravneny zajem" opravdu potrebuje spracovatel platebni karty tohle vedet?
    KASUMI
    KASUMI --- ---
    ADAMH: muj nazor, bez hlubsi analyzy, pac na to nemam cas

    a) registrace - ano, pokud se nekam registrujes a uvadis tam sve osobni udaje, tak se ze strany provozovatele jedna o zpracovani osobnich udaju - zpracovani tohoto druhu je mozne na zaklade nekolika titulu
    zpracovavaji se tebou poskytnute udaje.. tzn provozovatel si registurje, ze id ADAMH ma jmeno Adam Holinka, email holinka@holinka.cz a nejspis i IP adresu, ze ktere se prihlasujes - za toto odpovida dle GDPR, musi to chranit, odpovidat ti na vyzvy apod.

    b) pokud se registrujes na diskusni server obecne, tak je ti "za registraci" poskytovana sluzba informacni spolecnosti, ktera spociva v tom, ze ti provozovatel dava moznost se tady vypisovat a resit blbosti - nicmene on ty tvoje prispevky (neni-li blbej) nijak netridi a neupravuje, takze za ne nenese zadnou odpovednost (ma to nejaka sva pravidla).. je to tedy tvuj problem, co si napises a co v tom bude.. pokud tam zverejnis svoje osobni udaje, je to tvoje svobodne rozhodnuti, na ktere ON nema vliv ... pak se to ridi podminkama te sluzby .- kdyz se ti nelibi, muzes to smazat sam.. dovedu si predstavit, ze pokud tam mazani uzivateli NELZE, asi by ses na to v nekterych pripadech dostal pres ochranu osobnosti, pokud bys pozadal o smazani KONKRETNIHO PRISPEVKU a mozna i GDPR..provozovatel totiz ani logicky obvykle nevi, co si do prispevku pises a nema na to absolutne zadny vliv.. nicmene neumim to rict jiste bez dalsi analyzy - obecne plati, ze musi prispevek smazat, pokud si je vedom, ze prispevek porusuje zakon ..

    c) pokud se bavime o individualnim clanku na webu, kam jsi, abys tam mohl dany prispevek prispet, podepsal konkretni souhlas se zverejnenim, asi si dovedu predstavit, ze ten souhlas odvolas a oni by to meli smazat, nicmene i v tomto pripade je podle me nutne identifikovat konkretni prispevek + to musi byt technicky mozne bez nejakych ultra komplikaci (napr. je-li to nejaka stara vec, stara databaze, ktera je uz treba v takovem formatu, ze se tam neda dostat)..

    KASUMI
    KASUMI --- ---
    provozovatel diskusniho fora obvykle nijak nekontroluje a netridi seznam prispevku.. nijak je nezpracovava, ze by s nimi dal nakladal.. prispevky se v podstate jen ukladaji na jeho serveru..

    pokud chce nekdo neco smazat, jako spleneni povinnost provozovatele DS ve smyslu zakona o informacnich sluzbach (kde jsou dane jeho povinnosti), je povinen imho presne oznacit, o ktere prispevky se jedna a z jakeho duvodu je ma smazat.. rict en bloc "smazte vsechno, kde je me jmeno" je imho nemozne pozadovat
    EXIS
    EXIS --- ---
    ADAMH: mohl bys prosím poslat link na to stanovisko?
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam