• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CNVTrávení a všechny jeho problémy - dráždivý tračník, funkční poruchy, diety, reflux a tak podobně
    CNV
    CNV --- ---
    VALENTINA: A máš si k tomu jogurtu dát i celozrnnou housku, nebo to už ti neřekla?
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    tak jsem se jen chtěla podělit ze zážitku z návštěvy praktického lékaře. Na popsané problémy mého trávení mi napsala Ercefuryl proti infekčnímu průjmu(ačkoli jsem jí řikala, že momentálně žádný nemám) a pak si prý mám vzít nějaká probiotika. Pokud potíže přetrvají, mám se objednat na gastro. haha:)
    DZANDIS
    DZANDIS --- ---
    GENTIANA: kolik prijimas vlakniny?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GENTIANA: tak to bych zkusila přidat tuk a tekutiny.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GENTIANA: ah so.
    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    ZUZKAOU: Nemám zácpu. Mám trus natolik soudržný a kompaktní, že se šprajcuje v odpadu a tento ucpává. Přičemž tento fenomén nápadně koreluje s obdobím, co jsem začala jíst vařenou, domácí stravu plnou zelenin, luštěnin a podobných věcí :)
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    GENTIANA: jestli si dobře pamatuju, tak ti nedělá dobře lepek, ne? Ano - ten může být za zácpou.

    Jinak pokud si objem snědené vlákniny nehlídáš a nepočítáš, tak není úplně dobrý nápad tvrdit že jí určitě jíš dost, protože těch 30g denně je fakt hodně. Plus tedy je potřeba jíst různorodou vlákninu - zrní, semena, ořechy, ovoce, zelenina, řasy a podobně.

    Jinak v tom kilu rajčat jí je jen 16g.

    A i když bys neměla potravinové intolerance a skutečně měla dostatečný příjem vlákniny, tak ještě potřebuješ pravidelný a dostatečný pohyb a dostatek tekutiny a dostatek tuků a minimalizovat úzkosti a vůbec.

    Je to dost individuální záležitost.

    jinak zrovna o zácpě velmi podrobně píše ta paní, co zkoušela měsíc jíst 50g vlákniny denně a zjistila že je to volovina. Jinak je to doktorka s chronickou zácpou a zpomalenou čiností střev.

    Constipation | The HSD
    https://thehomeschoolingdoctor.com/chronic-constipation/
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    tak jsem dneska narazila na tenhle obrazek, a zjistila jsem, ze vlastne se to hrozne moc podoba tomu, co jsem vymyslela ze nemam jist pokusem a omylem. Akorat jablka nesedi, u nich jsem nikdy nepozorovala zadnej problem....

    GENTIANA
    GENTIANA --- ---
    Fajn, tady jsem správně.
    Mám trus, jako když žeru cement. Vlákniny jím, řekla bych, přiměřeně ročnímu období, čili méně než letní kilo rajčat denně, jinak mě nic nenapadá, než že poslední cca. tři měsíce jím pravidelně doma vařenou stravu.
    A vlastně by mi to ani nevadilo, ale kdo má furt řešit ucpanej odpad.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VALENTINA: spíš ti najdou něco s fyziologickým podkladem, dráždivej tračník se dává když se všechno vyloučí.

    https://www.medicinapropraxi.cz/pdfs/med/2010/07/03.pdf
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    ZUZKAOU: ptám se proto, že já mám šž a teď se mi tak dva roky začalo dělat vitiligo, tak by mě zajímalo, jestli to má nějakou souvislost s tím trávením.
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    VALENTINA: většina dráždivých tračníků je bez autoimunuty.
    Naopak různé autoimunity se sdružují. Tedy - celiakia & alergie& astma & autoimuntní štítná °& autoimuntiní záněty střev.
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    ZUZKAOU: a myslíte, že má dráždivý tračník nějakou souvislost a autoimunitníma onemocněníma typu šž ?
    FRONEMA
    FRONEMA --- ---
    btw, tedka jsem mela tahlej prujem a drzela jsem takovou tu klasickou dietu, ryze banany a suchary. Vsimla jsemsi, ze me na tom poboliva bricho o hodne min, dokonce nektery dny vubec! Tak nevim co si o tom myslet. Mam trochu obavy ze mi na GE reknou no super tak to jezte dal a nebudete mit problem. Ale fakt nechci na takovyhle strave stravit zbytek zivota...
    A hlavne, kdyz se tu mluvi o ty LCHF, tohle bylo naopak samy sacharidy od rana do noci... jak se to da vysvetlit?
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    ji jinak koho by zajímaly fyziologické aspekty k low-carb, tak tady to je v rámci možností podložené - byť tedy povětšinou dílčími studiemi. Zaměřno na autoimuntiní záněty, autorka je lékařka.

    The Paleo Approach: Reverse Autoimmune Disease and Heal Your Body: Sarah Ballantyne, Robb Wolf: 8601401165316: Amazon.com: Books
    https://www.amazon.com/Paleo-Approach-Reverse-Autoimmune-Disease/dp/1936608391
    VALENTINA
    VALENTINA --- ---
    INDIAN: ten první řádek bych podepsala, taky jsem nikdy nezjistila, po čem se po...:) a mléčný výrobky jsem vyřadila tak nějak sama od sebe, prostě na ně nemám chuť.
    zkusím teď myslet na to, abych omezila tu mouku a sladkosti.
    INDIAN
    INDIAN --- ---
    Bry den. Drazdivej trakcnik + nahly prujmy z "neceho", coz se mi nikdy nepodarilo identifikovat.... Muzu jist cokoli, stejnej produkt, stejny jidlo 8x a v poradku, z toho v jednom pripade bezim do pul hodiny...
    Co se tyce drazdivyho trakcniku, tak se to znatelne zlepsilo v momente, kdy sem se odstehoval z CR a zmenil tak jidelnicek z min mouky na vic zeleniny vseobecne, prestal sem pit pivo a zacal pit spis vino, atp.... Je to znat, jakmile prijedu na navstevu za starousema, polovicku pobytu opet stravim na hajzlu
    Jediny co vim, nesmim to moc prehanet s mlecnejma vyrobkama, nejist moc peciva
    JInak mam za sebou 2 koloskopie a 1 gastroskopii, nic mi nikdy nalezeno nebylo, zadna alergie, ani lepek neni problem


    KOCHANSKA_CH
    KOCHANSKA_CH --- ---
    Reflux a nespecifické záněty střev. Takže dobrý den. :-)
    Začala jsem s paleem cca před pěti lety, něco se zlepšilo. Po přechodu na LowCarbHighFat další zlepšení. Nejlíp prospivam, když trávicí traktor zatežuju méně často. Tzn. že jím jednou denně fakt pořádný nizkosachrový tučný jídlo. Roste mi doma Kefírer, vařím v pomalém hrncu furt vývary. V podstatě jím téměř svoje jídlo.
    No, abych došla k jádru - já, která nevěřím na detoxy a odčervování jsem chronický průjem vyřešila křemelinou. :-D
    ZUZKAOU
    ZUZKAOU --- ---
    COURT: tablety v lékové kvalitě, předepíše ti je doktor. jméno si nepamatuju.

    Čaj je zcela zbytečný, protože účinná látka do vody nevylouhovává a teda aby se to vstřebalo bez extrakce, tak to musí být namleté na co nejjemněji.
    COURT
    COURT --- ---
    jiak dekuju, az bude volnejc tak zkusim vysadit i ty brambory a rejzi, ale momentalne potrebuju energii, musim fungovat v praci
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam