• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    WITCHIEPOROD - obecna diskuze
    BLONDYNKA
    BLONDYNKA --- ---
    KLEVKA:
    Konec civilizace - Aldous Huxley | Databáze knih
    https://www.databazeknih.cz/knihy/konec-civilizace-59620?c=all

    Akorát že to nebyl alkohol, používaly se živné roztoky, namíchané zvlášť pro každou kastu.

    Jinak obecně k alkoholu, na světě je x žen, které chlastají a fetují jako o život po celé těhotenství a narodí se jim zdravé děti. Ne že by to bylo bůhvíjak zdravé a skvělé, ale tohle zbytečné hysterčení okolo alkoholu dost přeháníš. Chtělo by to se trochu zklidnit, ne?
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    EWUSHA: tak ses přesunula sem?
    EWUSHA
    EWUSHA --- ---
    Rodiče potřebují osvětu ohledně svých práv | A2larm
    https://a2larm.cz/2018/02/rodice-potrebuji-osvetu-o-svych-pravech/
    AOTEAROA
    AOTEAROA --- ---
    http://www.vyzkumoporodu.cz/

    Vyplňte dotazník a přispějte ke zlepšení péče v těhotenství a při porodu.
    DISIMA
    DISIMA --- ---
    SARKALINA: partner u porodu je vazne skvela, manzel ji dostal od kolegy v praci a precetli jsme ji oba
    KAREN
    KAREN --- ---


    novy pokyny WHO. jiz brzy v nasich porodnicich, jakoby...

    Science & Sensibility : Blogs : World Health Organization Releases New Intrapartum Care Guidelines and They ROCK!
    https://www.scienceandsensibility.org/blog/who-guidelines-2018
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    STARDAY: ivana konigsmarkova udajne za celou svoji karieru nedokazala rozkojit jen jednu jedinou zenu...tak ji muzes zkusit...a gratulace velika teda! moc krasna zprava.
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    holky a ted ty minusy u posledniho kociciniho prispevku za co?
    snad se tady z toho nestane kult urputnejch minusarek jako vedle, prijde mi to zbytecny k nejakejm prispevkum ;)
    PETEKKA
    PETEKKA --- ---
    KOCICINKA: tenhle názor nemá se selským rozumem vůbec nic společného:D
    IKA
    IKA --- ---
    KOCICINKA: "Pokud tělo ví, jaké látky a vitaminy má dát do mléka, tak určitě ví, jestli tam alkohol může nebo nesmí být."

    Toto je strašný nezmysel - to by ale žiadne lieky, jedy, atď v tele matky neškodili dieťaťu, pretože "telo vie".
    ALI_EN
    ALI_EN --- ---
    KOCICINKA: rekla bych, ze ten pediatr rikal spis svuj osobni nazor na alkohol zrejme temer nedotcenej lekarskou vedou. v prvnich treba 4 tydnech je ten budouci zarodek proste jen shluk bunek. neni tam nic, co by alkohol mohl poskodit. pokud se bunky rozhodnou v tele zustat a stvorit ze sebe nasledne embrio, bude to bez nasledku.
    STARDAY
    STARDAY --- ---
    nemáte prosím doporučení na laktační poradkyni, co by měla čas v létě. tentokrát bych tomu chtěla dát větší šanci než minule. ale nepotřebuju někoho hodně umanutého, pro koho bude kojení jediná schůdná cesta, spíš někoho empatického, s kým bzch se určitě chtěla potkat ještě před porodem, ať vím, že si sedíme
    SARKALINA
    SARKALINA --- ---
    DISIMA: aktivni porod - janet balaskas, partner u porodu-penny simkins
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    SANCHA ted koukam na dej na wiki, tak asi tesne vedle, ale cetla jsem nejake scifi, kde byl dej, ze lidi byli vytvareni mimo matky, byli v sklenenych nadobach a nekterym plodum tam vpravovali alkohol a tim snizovali jejich zarazeni do socialni vrstvy... Bylo nekolik jakoby kast...Tak se mi ten usek vzdy vybavi...
    SANCHA
    SANCHA --- ---
    KLEVKA: Četla, ale nepamatuju, muůžeš připomenout?
    KLEVKA
    KLEVKA --- ---
    Jeste k tomu alku v tehu cetly jste orwella 1984? (((+:
    Tam je jasne videt, k cemu se alkohol u plodu pouziva...
    u prvni jsem si obcas trochu pivka dala, asi decku, dve, dle chuti. Pri kojeni dale taky. To uz i vic jak decku... U drhuheho me nejak nic nechutnalo a nejak jsem dosla do uplne abstinence. Ale uvidime co prijde s letem (+:
    SHIVA42
    SHIVA42 --- ---
    VAMPY: muj doktor detto, vyslovene mi pred vanocemi rekl, ze muzu klidne svarak. tak jsem si dala :) ale zajimavy je ten clanek, trochu si to protireci...
    KOTENCE
    KOTENCE --- ---
    MORGAN: Pro někoho je to slovíčkaření, ale já nemám ráda nepřesnosti. Proto píšu, že neni pravda, že to nic NEDĚLÁ. Asi je pravda, že to nevadí/neublíží/nenaruší vývoj/nezpůsobí sklony k fetu/... Ale myslim si, že to ten plod normálně opije :-)
    VAMPY
    VAMPY --- ---
    Já si v poradně tuhle nějak v průběhu druhého trimestru posteskla, že si ani víno dát nemůžu a jak to stojí za prd. Moje doktorka reagovala "a proč ne? sklenka vína čas od času fakt nevadí" takže to upíjim po půl deckách. Když je chuť, nebo příležitost, klidně si k večeři dám půl deci vína a neřešim. A třeba moje kamarádka nevěděla do půlky pátýho měsíce že je těhotná. Byla tehdy zrovna svatební sezóna, takže co víkend, panáky lítaly a víno teklo proudem. Pak zůstala u decky vína když šla posedět do lokálu a dítěti je teď přes rok a zatim se nějak postiženě či opožděně nejeví. Uvidíme jak bystrý bude ve škole až trochu vyroste...
    MORGAN
    MORGAN --- ---
    KOTENCE: Samozřejmě máš pravdu, ale Já myslela, že tady mluvíme o běžných situacích zralých a zodpovědných lidí, a ne o patologiích. Taky popisuju svoji situaci, že běžně nepiju vůbec, a když na sobě nepoznám nic já, tak ten alkohol byl v takovém množství, že ho mé játro včas odbouralo bez problému (nemluvě o tom, množství alkoholu v krvi matky nerovná se to samé v krvi plodu).
    Chci jenom říct, že se to téma zbytečně démonizuje. Spousta ženskejch dodržuje zbytečnou askezi nebo má výčitky ze třetinky limonádovýho piva. A není to třeba.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam